Okiem eksperta

Jak sprawnie umyć szklane obudowy balkonów?

Szkło jest pięknym surowcem, często wykorzystywanym w budownictwie. Pojawia się m.in. na balkonach. Aby cieszyło ono swoim wyglądem, trzeba od czasu do czasu dokładnie je umyć. Jak sprawnie poradzić sobie z takim czyszczeniem?

materiał partnera
REKLAMA

Czym myć szklane obudowy balkonów?

Zastosować można domowe sposoby (np. wodę z octem). Jednak w celu najlepszego umycia takiej powierzchni, zaleca się skorzystanie ze sprawdzonych środków chemicznych. Dzięki nim unikniesz powstania smug i będziesz mógł cieszyć się czystą powierzchnią dłużej. O dobór odpowiednich produktów do mycia szklanych obudów warto zapytać ekspertów – służą oni pomocą w każdym większym sklepie.

Jak umyć zewnętrzną stronę balustrad?

O ile umycie balustrad od środka wydaje się proste, to wyzwanie pojawia się z ich zewnętrznymi strukturami. Szczególnie gdy balkon znajduje się np. na 3 piętrze. Dostęp z poziomu ziemi jest wtedy utrudniony. Na rynku istnieje kilka rozwiązań, z których możesz skorzystać.

  • Teleskopowa myjka do okien – jest to kij teleskopowy z zamontowaną na końcu szczotką lub gąbką. W przypadku mniejszych wysokości jesteś w stanie spokojnie umyć nim obudowy. Jedyną wadą jest to, że widoczność czyszczonego miejsca może być ograniczona - w końcu będziesz myć z dołu coś, co znajduje się u góry (np. na 3-4 metrze). Wykonywanie takiego mycia z poziomu balkonu będzie dla Ciebie mało bezpieczne. Konieczność wychylenia się, może prowadzić do groźnych sytuacji.
  • Dwustronna magnetyczna myjka do szyb - przyczepia się ją z wewnętrznej i zewnętrznej strony czyszczonej powierzchni. Dzięki magnesowi, przesuwając takie urządzenie od środka, jednocześnie myjesz szybę z dwóch stron. Widoczność czyszczonej powierzchni jest lepsza, niż w przypadku teleskopowej myjki do okien.

  • Podnośnik koszowy i odpowiedni sprzęt czyszczący – jest to alternatywa do rusztowania, które trzeba przymocować do elewacji. Z podnośnika prace wykonujesz z obudowanego kosza. Samochód może stanąć na chodniku i za pomocą wysięgnika możesz dotrzeć w każde zakamarki, w które tylko chcesz. Dzięki temu widoczność i dostęp do czyszczonego miejsca są bardzo dobre.

Kiedy najlepiej wykonać mycie?

Wykonanie takiej pracy jest uzależnione głównie od pogody. Najlepiej wykonać je w suchy i pochmurny dzień. Unikniemy wtedy sytuacji, w której zastosowany przez Ciebie preparat do mycia, będzie szybciej wysychał na szklanej powierzchni, niż zostanie starty. Warto rozpocząć takie w prace w dniach, gdy temperatura będzie osiągać 10 – 23 °C.

Już wiesz, jak zabrać się za sprawne mycie szklanych obudów balkonów. Podejmij decyzję, jak chcesz je wykonać i do dzieła!

Autor: EHC Karol Zagajewski
Zdjęcie główne: EHC Karol Zagajewski

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jak sprawnie umyć szklane obudowy balkonów?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.