Okiem eksperta

Jak stworzyć świąteczny klimat wokół domu?

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym chcemy, aby nasz dom wyglądał wyjątkowo. Coraz częściej dbamy o to, aby prezentował się doskonale nie tylko wewnątrz, ale też na zewnątrz. Jakie elementy domu i ogrodu są najczęściej przystrajane? Na co zwrócić uwagę podczas doboru dekoracji i jak bezpiecznie je zamontować?

REKLAMA

Co i jak dekorujemy na zewnątrz domu?

Aby nasz dom wyglądał estetycznie, należy pamiętać, że więcej nie zawsze znaczy lepiej. Jeśli decydujesz się na zewnętrzne ozdoby, dokładnie zaplanuj co i gdzie chcesz umieścić. Poniżej przedstawiamy propozycje, które możesz wykorzystać podczas dekoracji Twojego domu.

  • Drzwi wejściowe – pomyśl o zawieszeniu na nich wieńca bożonarodzeniowego, który jest symbolem gościnności.
  • Okna – mogą być przyozdobione kurtynami lub nitkami świetlnymi w kształcie gwiazd, choinek, czy innych symboli Świąt Bożego Narodzenia.
  • Balustrady – warto zaznaczyć ich obrys dzięki łańcuchom małych lampek.
  • Krawędź dachu – to jeden z najbardziej wymagających elementów. Dlatego też należy użyć wytrzymałych ozdób. Dobrze sprawdzą się węże świetlne, które możesz łatwo przymocować.
  • Drzewa – czy to iglaste, czy liściaste, klimatu mogą dodać im świecące bombki, które na rynku dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dekoracji?

Pamiętaj, że lampki i światełka montowane na zewnątrz różnią się od tych, które wykorzystujemy we wnętrzach naszego domu. Na rynku możemy spotkać się z wieloma rodzajami świetlnych ozdób. Aby mieć pewność, że są przeznaczone do użytku zewnętrznego zwróć uwagę na kilka szczegółów.

  • Odpowiedni stopień ochrony (IP). Powinien wynosić co najmniej IP44. Przed zakupem warto sprawdzić, czy jest umieszczony na opakowaniu. W przeciwnym razie istnieje duże prawdopodobieństwo, że produkt nie spełnia właściwych kryteriów.
  • Oprawki, przewody i połączenia powinny być gumowe. Dzięki temu są odporne na czynniki atmosferyczne.
  • Ważnym symbolem, na który powinieneś zwrócić uwagę jest trójkąt z dużą literą F w środku. Oznacza on, że oświetlenie można stosować na powierzchniach palnych, np. drewnie.
  • Dokładnie zmierz jaka długość będzie Ci potrzebna. Dzięki temu unikniesz niespodzianek z dodatkowymi przedłużaczami.

Czas na montaż!

Po zakupie odpowiednich ozdób, czas na kolejny etap – ich montaż. Przyozdobienie elementów znajdujących się na poziomie podłoża nie powinno stanowić problemów. Należy skupić się przede wszystkim na odpowiednim poprowadzeniu kabli, tak, aby nie stanowiły przeszkody w późniejszym użytkowaniu przestrzeni.

Wyzwanie stanowi zawieszanie dekoracji na wysokości. Powinno odbywać się przede wszystkim bezpiecznie. Warto zaznaczyć, że użycie drabiny do takich prac jest zabronione. Dobrym rozwiązaniem może okazać się podnośnik koszowy, który posiada obudowany kosz. Dzięki temu możesz skupić się na tym, aby starannie zamontować ozdoby.

EHC Karol Zagajewski
Zdjęcie główne: EHC Karol Zagajewski

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jak stworzyć świąteczny klimat wokół domu?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.