Okiem eksperta

Jak umyć szklaną balustradę na piętrze?

Wraz z upływem lat, moda zmienia się również w budownictwie. Dotyczy to także balkonów. Obecnie najczęściej stosowane są szklane balustrady. Jak je umyć z wysokości?

Jak umyć szklaną balustradę na piętrze?
REKLAMA

Wygląd za cenę praktyczności

Przeszklone balustrady przez wielu uważane są za bardzo estetyczne. Nie psują widoku balkonu, nadając mu przejrzystość. Jeśli ktoś jest miłośnikiem roślin, może bez problemu uprawiać swój własny, mały ogródek na balkonie. Przeszklona balustrada w tym wypadku dodaje uroku.

Jednak każdy element domu i bloku prędzej czy później ulega zabrudzeniu. W przypadku szklanej balustrady jest to o wiele bardziej widoczne.

Kto jest odpowiedzialny za mycie balkonu np. w spółdzielni mieszkaniowej?

Jeśli mieszka się w bloku, warto na ten temat porozmawiać z administracją. W wielu przypadkach balkony uznawane są za własność wspólną spółdzielni, zamiast mieszkańca. Wtedy to ona jest odpowiedzialna za wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej.

Mycie balustrady od wewnątrz

Jeśli jednak trzeba umyć balkon na własną rękę, najlepiej wyposażyć się w:

  • myjkę do mycia okien,
  • wiadro z ciepłą wodą,
  • skoncentrowany środek do czyszczenia szyb.

Mycie balustrady należy zacząć od odmierzenia zalecanej przez producenta ilości preparatu i rozmieszania go z wodą. Po tej czynności można przystąpić do mycia. W przypadku wewnętrznych części balkonu powinno się wykonywać pionowe ruchy myjką, aby doczyścić szklaną powierzchnię.

Mycie balustrady od zewnątrz

W przypadku mycia zewnętrznej części, należy wynająć do tego podnośnik koszowy. Wychylanie się poza balustradę, bądź mycie jej z drabiny z dołu jest wbrew zasadom BHP i stwarza bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia.

Można również kupić myjkę teleskopową. Jeśli balkon umiejscowiony jest na pierwszym piętrze, umycie nie powinno stanowić problemu.

Jak zapobiegać zaciekom?

By utrzymać swoją balustradę w czystości na dłużej, warto zakupić impregnat przeznaczony do szklanych powierzchni. Jest to rozwiązanie, które zabezpiecza balkon nawet na trzy lata. Specjalne związki chemiczne tworzą na szkle hydrofobową powłokę ochronną. Wtedy zabrudzenia łatwiej zetrzeć wilgotną ściereczką.

Schludna balustrada na dłużej

Umycie szklanej balustrady z pozoru może wydawać się trudne. Jednak po zastosowaniu się do powyższych rad, przywrócenie szybom przejrzystości nie powinno sprawiać trudności. Tym razem czystość balustrady powinna utrzymać się dłużej.EHC Pogotowie Wysokościowe
Zdjęcie główne: 123RF.com

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jak umyć szklaną balustradę na piętrze?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.