Okiem eksperta

Pięć pytań, które powinieneś zadać ekipie wykonującej prace wysokościowe

Mycie elewacji, montaż śniegołapów i zabezpieczeń przeciw ptakom oraz czyszczenie rynien – to tylko nieliczne z usług wykonywanych na wysokości. Po czym poznać fachowców i odróżnić ich od kogoś, kto wykonuje taką pracę bez większego doświadczenia?

REKLAMA

Czy pracownicy mają odpowiednie przeszkolenie?

Prace na wysokości wiążą się z zwiększonym ryzykiem wypadku. Dlatego każdy, kto je wykonuje, powinien posiadać aktualne badania lekarskie, uprawniające go do pracy na wysokości. Niezbędne jest również przeszkolenie do prac alpinistycznych oraz zdobyte wcześniej doświadczenie.

Firmy warto jest również zapytać o to, czy ich pracownicy zostali przeszkoleni w kwestiach BHP związanych z konkretnymi pracami na wysokości.

Jakim sprzętem dysponuje firma?

Pomijając kwestię specjalistycznego sprzętu do wykonywania usług na wysokości – np. w przypadku mycia elewacji posiadania odpowiedniej myjki ciśnieniowej – profesjonalna firma świadcząca takie usługi, powinna dodatkowo posiadać:

  • Sprzęt wysokościowy – bezpieczeństwo zawsze na 1 miejscu!
  • Sprzęt wygradzający przestrzeń – tak, aby przechodnie wiedzieli, w którym miejscu ze względu na prace wysokościowe jest niebezpiecznie.
  • Krótkofalówki – przydatne w celu komunikacji, gdy odległość od siebie pracowników jest duża lub występuje duży hałas.

Czy pracownicy firmy mają odpowiednią odzież ochrony indywidualnej?

Do odzieży ochrony osobistej należą: odpowiednie obuwie, kask, kamizelka i ubranie uzależnione od wykonywanych prac (np. odpowiednie rękawiczki w przypadku pracy z chemią przemysłową m.in. podczas mycia elewacji).

Czy firma wystawia gwarancje na wykonane prace?

Gwarancja jest zaświadczeniem, że jeśli coś zostało wykonane niepoprawne, istnieje możliwość zwrotu lub naprawy. Wiele niedoświadczonych firm nie jest jednak skora ich dawać. Wszystko dlatego, że popełniają oni dużo błędów.

Jakie doświadczenie mają pracownicy firmy?

Jeśli jakaś firma dopiero zaczyna na rynku, nie należy jej skreślać ze względu na brak doświadczenia. Bardzo ważne jest, aby zapytać o doświadczenie jej pracowników. Firma może tak naprawdę istnieć miesiąc, ale mieć w swojej załodze osoby pracujące w danej branży już kilkanaście lat.

Wybór odpowiedniej ekipy do prac wysokościowych zawsze jest wyzwaniem. Mamy nadzieję, że powyższe pytania pomogą Ci wybrać tę najlepszą!EHC Pogotowie Wysokościowe
Zdjęcie główne: EHC Pogotowie Wysokościowe

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Pięć pytań, które powinieneś zadać ekipie wykonującej prace wysokościowe"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.