Okiem eksperta

Pupil uwięziony na wysokości - co zrobić

Jak to bywa ze zwierzętami, czasem lubią gdzieś czmychnąć. Niestety takie wędrówki kończą się często uwięzieniem. W dodatku jeszcze na wysokości! Co zrobić, gdy pupil znajdzie się np. na drzewie i nie będzie chciał stamtąd zejść?

Pupil uwięziony na wysokości - co zrobić
REKLAMA

Do kogo dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc w ściągnięciu zwierzęcia z drzewa

W pierwszej kolejności większość osób wykonuje telefon do Straży Pożarnej. Jednak zdarza się tak, że nie jest ona w stanie pomóc w danym momencie – jednostka musi np. udać się na akcję związaną z pożarem i bezpośrednim zagrożeniem życia. Co zrobić w takiej sytuacji, gdy na ich przyjazd musiałbyś poczekać kilka dobrych godzin, a nawet dzień?

Rozwiązaniem mogą okazać się dwie opcje:

  • Spróbuj nakłonić zwierzaka do zejścia z drzewa – zwierzę podąża za głosem właściciela. Jest to tak naprawdę pierwsza czynność, którą powinieneś wykonać.
  • Poszukaj firmy świadczącej usługi pogotowia wysokościowego – to właśnie takie firmy zajmują się sprawną pomocą na wysokości w awaryjnych sytuacjach.

Ściąganie pupila z drzewa – jak oni to robią?

Jeśli zdecydujesz się na usługę Pogotowia Wysokościowego w celu ściągnięcia np. swojego kota z drzewa, to prawdopodobnie pierwsze co zobaczysz, to podnośnik koszowy. To właśnie z jego pomocą najczęściej wykonuje się takie realizacje.

Możliwe też, że ekipa będąca na miejscu poprosi Cię, abyś wszedł z nimi do kosza zwyżki. Twoje nawoływanie pupila zdecydowanie zachęci go do zbliżenia się do Was, gdy będziecie już na wysokości. Jeszcze przed wyjazdem do góry zostaniesz poinstruowany o zasadach bezpieczeństwa i przypięty odpowiednią uprzężą do punktu kotwiącego w koszu.

Uwaga! Prawdopodobnie będziesz musiał podpisać oświadczenie, że nie posiadasz określonych chorób (np. serca). To wszystko w celach bezpieczeństwa. Jeśli będą jakiekolwiek przeciwskazania do tego, abyś wyjechał z ekipą wysokościową do góry, to zostaniesz na ziemi. Zdrowie najważniejsze!

Ściągnięciem pupila np. z drzewa zajmie się doświadczony pracownik wysokościowy. Nie martw się, jeśli nie będzie on w stanie sięgnąć po zwierzę z podnośnika. Wykorzysta wtedy dostęp linowy.

EHC Karol Zagajewski
Zdjęcie główne: EHC Karol Zagajewski

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Pupil uwięziony na wysokości - co zrobić"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.