Okiem eksperta

Wasze galerie okiem eksperta - odpowiedzi na pytania

Cieszymy się, że tak chętnie korzystacie z porad naszego eksperta. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na zadane przez Was pytania dotyczące aranżacji i wykończenia Waszych domów i mieszkań. Już dziś zachęcamy do zadawania kolejnych pytań pod tym artykułem.
REKLAMA

Autor: benia83
Przedpokój jest bardzo wąski 85 cm . Zastanawiam się czy obecne połączenie na ścianach tapety i 2 farb to dobre rozwiązanie? Może przemalować na jeden kolor? Czy powieszenie na szafkami na buty lustra będzie wyglądało dobrze? Podoba mi się tez wieszak z Ikea Tjusig, ale nie wiem gdzie by on mógł wisieć i czy nie utrudnił by przechodzenia? Chciałabym aby przedpokój współgrał z reszta mieszkania.

  arch. Monika Wolska - Gan z ARCHIEGO

Przemalowanie przedpokoju na jeden kolor na pewno uporządkuje przestrzeń i sprawi, że będzie się wydawać większa. Ciekawym rozwiązaniem było by również pomalowanie sufitu na kolor o dwa tony ciemniejszy niż ściany – te proponuję w białym przełamanym kolorze, nawiązującym do ościeżnic drzwi. Sufit mógłby kontynuować założenia z mieszkania czyli jak widzę delikatne ciepłe szarości i beże.

Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

Ciemniejszy sufit sprawi wrażenie, że się on obniży i ten zabieg spowoduje optyczne poszerzenie przedpokoju. W wąskich pomieszczeniach lustro jest zawsze dobrym pomysłem. Nie bałabym się nawet powielenia lustra na innym fragmencie ściany, to również niesamowicie rozszerzy nam pomieszczenie. Gładkie duże tafle luster bez ramy najlepiej się w tym przypadku sprawdzą. Jeśli chodzi o wieszak, to podany model występuje w wielu wariantach. Myślę, że jeśli chce go Pani zastosować, to proszę wybrać miejsce, w którym rzadko się odbywa ruch domowników np. zaraz za wejściem.

Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>


Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

Autor: benia83
Pokój dziecięcy planuje zostawić na biało tylko przemalować ta niebieska ścianę , nie wiem czy belkę nośna też? Na tej ścianie planuje ustawić łóżko piętrowe aby uzyskać więcej przestrzeni. Mierzyłam na wszelkie sposoby i dwa łóżka by nie weszły. Na ścianie za drzwiami planuje ustawić dwie szafy razem, a na ścianie na przeciw łóżka zrobić kącik do zabawy. Młodszy syn niedługo kończy dwa latka a starszy cztery, chciała bym aby ten pokój był jak najbardziej funkcjonalny. A jaki kolor w dodatkach? może żółty albo wielokolorowy? Czy zostawienie tych kolorowych flag to dobry pomysł?


Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

  arch. Monika Wolska - Gan z ARCHIEGO

Jeśli decyduje się Pani na przemalowanie niebieskiej ściany, należy ją przemalować razem z belką. Pozostawiona sama sobie, ciężka niebieska belka, nie będzie wyglądać dobrze. Można jej użyć jako elementu aranżacji i skomponować z zabudowanymi szafkami, ukrywając ją pod zabudową, lub przemalować na inny kolor razem z sufitem.

Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

Przy aranżacji mebli w pokoju, proszę pamiętać aby nie ustawiać w jednej linii wszystkich mebli, bo zrobi się nam „pociąg”, a pokój wydawać się będzie węższy i dłuższy, co optycznie pozbawi go przestrzeni. Może warto pomyśleć o łóżkach do zabudowy, tak aby oba jednak znalazły się w normalnej wysokości nad podłogą. Można np. zestawić je pod kątem prostym, tak żeby chłopcy spali do siebie głowami lub wybrać łóżko wysuwane jedno spod drugiego.

Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

Do pewnego wieku, łóżka dzieci nie muszą mieć standardowej długości ok. 2m, ale mogą być krótsze – znacznie ułatwia to ustawienie pokoju. Przed remontem pokoju należałoby sporządzić projekt funkcjonalny wnętrza z przemyślaną ilością mebli i podziału na strefy – do spania, do zabawy, do nauki. Na pewno chłopcy mają, już w tak młodych wieku, jakieś hobby lub swoje ulubione bajkowe postacie lub zabawki, stąd właśnie warto zaczerpnąć kolorystykę dodatków i dekoracji pokoju.


Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

Autor: Izuchna
Doradźcie, co mam powiesić na tej ogromnej, pustej, białej ścianie? Plakaty w stylu skandynawskim? Np.jeden nad stołem, dwa nad narożnikiem? A może duży prostokątny obraz? Chciałabym coś z kroplą koloru, choć czarno-białe też są piękne...

Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

  arch. Monika Wolska - Gan z ARCHIEGO

Zdecydowanie wybrałabym obraz w dużym formacie z akcentem koloru, odrzucając wszędobylskie czarno – białe, drukowane grafiki. W prezentowanym wnętrzu zarówno dobrze prezentować się obraz o nowoczesnej graficznej treści lub prawdziwe olejne dzieło sztuki. Dzięki takim wyborom, mieszkanie stanie się indywidualne i niepowtarzalne.

Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

Autor: tulipanki
Mam dylemat co do zasłonek czy zygzaki szare czy zółte a może bez wzorów jednokolorowe ?
Które Wam sie podobaj.

1. szare z żółtą roleta
2. żółte z białą roletą
3. Szare z białą roletą

Czy zasłonki zygzaki to nie za dużo na pokój ze ścianę z rombami? Pokój nie jest wykończony.


Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

  arch. Monika Wolska - Gan z ARCHIEGO

Najspokojniej prezentować się będzie zestaw nr 3 tj. zasłony z biało – szarym wzorem chevron w komplecie z białą roletą. W takiej wersji będzie Pani mogła, wprowadzić jeszcze kolory w dodatkach. Żółto – biały zestaw nr 2, wpisuje się do wnętrza, równie dobrze, ożywia i dodaje energii. Jeśli ma być to pokój dziecka, to może warto na razie wprowadzić żółty kolor na zasłonach, zawsze z czasem będzie można to odmienić. Zdecydowanie do każdej z wersji wybrałabym roletę w kolorze białym, będzie stanowić neutralną, niewidoczną bazę do dalszej aranżacji.


Zobacz więcej zdjęć. Kliknij >>>


Zobacz więcej zdjęć. Kliknij
>>>

Autor: Smerfeta1985
Zawsze marzyłam o narożniku. Wiem, że zajmie więcej trochę miejsca, ale lepsze miejsce wypoczynkowy czy na spotkania. Ostatnio mega wygodnie siedziało mi się u koleżanki i się napaliłam... Doradzcie czy jakbym się zdecydowała na taki ze zdjęcia (tylko w kolorze szarym, a nie brązowym) to czy gdybym zmieniła ułożenie mebli na tj.teraz (na czas świąt) to czy wyglądałoby ok?? (jeśli nie to dając narożnik tj.sofę pierwotnie to z której strony dłuższy bok i czy z oparciem jak tył czy tj.tu), a mianowicie: tam gdzie sofa to narożnik z dłuższym bokiem przy ścianie, rtv zamieniona stronami z witryną żeby tv był bliżej i pod skos, kwadratowy stoliczek przed narożnik (teraz jest w rogu i czeka na choinkę), krzesełka od stołu bo boku i tyłem, pod ścianą tych by nie było, a stół całkiem do ściany) i narożnik byłby z 20-30cm dłuższy od sofy czyli o tyle więcej zasłaniałby obudowę i był 10cm płytszy od sofy...pls o rady!

Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

  arch. Monika Wolska - Gan z ARCHIEGO

W każdym pomieszczeniu dobrze jest zastosować podział funkcjonalny przestrzeni i tak: tutaj mamy część odpoczynku ze strefą TV, część gościnno – jadalnianą ze stołem oraz komunikację. Ciężko dokładnie pomóc w rozplanowaniu pokoju nie znając jego wymiarów oraz gabarytów mebli, które chce Pani wprowadzić do wnętrza. Wg mnie podział wnętrza nasuwa się następująco:
- strefa jadalniana obok wejścia do kuchni czyli ustawienie stołu z krzesłami pod oknem, dłuższym bokiem równolegle do ściany z oknem;

- miejsce na TV można by zostawić bez zmian – jest to dobre rozwiązanie, gdyż zajmuje niewiele miejsca i nie ogranicza komunikacji w pokoju
- strefę wypoczynkową z nowym narożnikiem proszę wydzielić na wprost, ściany z zabudową RTV – dłuższym bokiem ustawiamy sofę pod najdłuższą ścianą ( teraz na niej wiszą półki – w zasadzie w dalszej aranżacji mogły by tam pozostać, z niewielkim przesunięciem, tak aby wisiały centralnie nad sofą i na bezpiecznej wysokości ),  wybieramy sofę w wersji lewej, więc wysunięty narożnik były po drugiej stronie niż stoi stół.
W takiej wersji uzyskamy widoczny podział funkcjonalny pomieszczenia, pozwoli nam to na wygodne korzystanie z udogodnień pokoju – stół stoi obok kuchni, a TV idealnie na wprost kanapy. 

Autor: kasiag11
Porszę o pomoc i pomysły na aranżację kuchni w domu jednorodzinym, pow 8m2.

Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

  arch. Monika Wolska - Gan z ARCHIEGO

Prezentowane pomieszczenie kuchenne jest naprawdę duże, myślę że przy przemyślanym układzie uda się wszystko umieścić w kuchni według zapotrzebowań użytkowników.

Ścianę z oknem utrzymałabym wolną od zabudowy wiszącymi szafkami, a także nie umieszczałabym przy nim lodówki. Jeśli zostawimy wolną przestrzeń wokół okna, nie zabudowując jej wysokimi szafkami, nie ograniczymy dopływającego z zewnątrz światła dziennego oraz będziemy mogli wykorzystać jego dekoracyjne atuty. Pod oknem, jak na Pani projekcie najlepiej umieścić zlewozmywak, pod nim po lewej stronie można zlokalizować zmywarkę.

Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

Jako aranżację ciągu kuchennego wybrałabym rozwiązanie zabudowy po literze „L” tj. jedna linia blatów byłaby pod oknem, druga po prawej stronie od wejścia. Miejsca na słupek z wysoką zabudową możemy wybrać w dwóch wersjach: po prawej lub lewej stronie od wejścia. Ciekawym rozwiązaniem byłoby zabudowanie dużej szafy po lewej stronie w niej umieszczając lodówkę i piekarnik z mikrofalą w słupku, jednak w tym momencie rezygnujemy ze stołu w kuchni. Czy jest ona naprawdę potrzeby, skoro zaraz obok jest wyznaczona jadalnia?

W przypadku konieczności posiadania stołu w obrębie pomieszczenia kuchennego, wysoką zabudowę zlokalizowałabym po prawej stronie, jako zakończenie ciągu kuchennego. I właśnie tą ścianę, wykorzystałabym w całości na zabudowanie szafkami do samego sufitu. Uzyskamy dzięki temu czystą kompozycję w układzie mebli. Po lewej stronie od wejścia w narożniku tworzy się idealne miejsce na mały stół, może być on np. zaaranżowany w formie barowej z wysokimi krzesłami.

Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

Życzę owocnych przemyśleń i udanej realizacji. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy architekta wnętrz, który przed ostateczną decyzją, wykona kilka funkcjonalnych projektów kuchni w formie 3d, co pozwoli Pani na uzyskanie satysfakcjonującego wnętrza.

Autor: julietta2015
Jaki kolor ścian do mojej kuchni i jakie zasłonki, dodatki?

Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

  arch. Monika Wolska - Gan z ARCHIEGO

Ściany, aby rozjaśnić pomieszczenie najlepiej będzie utrzymać w bieli. Decydując się na kolor niech będzie to pochodna koloru, który występuje we frontach meblowych – kawowy, miodowy lub szary – każdy z odcieni w chłodnej kolorystyce.

Dla odważnych ścianę z oknem można przemalować na kolor gorzkiej czekolady – jednak przy takim wyborze trzeba uważać, żeby nie przytłoczyć pomieszczenia, niestety po zdjęciach nie da się ocenić jak duże i jasne jest to wnętrze.

Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

Dodatki proponuję dobrać w białym błyszczącym kolorze, lub białym z delikatnym dodatkiem eleganckiego koloru np. mięty, turkusu, pomarańczy, grafitu, zgaszonej czerwieni. Unikałbym typowych dodatków w intensywnych kolorach jak żółty czy zielony.


Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

Elegancji dodadzą stonowane barwy w połączeniu z bielą. Jeśli chodzi o dekorację okien to przyjęłabym złożenia, z wybranej kolorystyki, najlepiej prezentować się będą zasłony w kolorze białym lub połączenia białego z kolorowym wzorem – rombów czy tradycyjnej kraty.

Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

Na temat dekoracji okien kuchennych wspominałam w artykule:
Jak zaaranżować okno w kuchni >>>


Autor: madza22
Kuchnia kolor: góra jasny kremowy kość słoniowa i słupek z piekarnikiem także . Natomiast dół wenge pasiak. Dzisiaj mam blat kremowy ale został zle zamontowany przez ekipe a ponadto kwadratowe wykonczenie nie jest estetyczny . Jaki kolor blatu bedzie pasował do takiego połączenia.

Zobacz więcej zdjeć. Kliknij >>>

  arch. Monika Wolska - Gan z ARCHIEGO

Ma Pani odpowiednio dobrany kolor blatu do mebli. Jeśli zdecyduje się Pani na  wymianę blatu w podobnej kolorystyce, warto zastosować inny materiał, mocniejszy bardziej szlachetny niż płyta MDF. Proponuję blat wykonać z naturalnego materiału  jak granit lub z materiału kompozytowego jak corian lub konglomerat technistone. Te dwa modyfikowane występują w bogatej kolorystyce, a ich ostateczny wygląd prezentuje się znakomicie. Są to materiały barwione w masie – stąd nie wymagają na bocznych ściankach stosowania żadnych listew. W przypadku chęci zmiany kolorystyki dobrze skomponuje się z istniejącymi meblami, blat granitowy w kolorze czarnym z jasnymi drobinkami lub blat z płyt MDF w kolorze jak fronty mebli czyli ciemnobrązowym – Wenge.

Uwaga! Szukasz fachowej porady dotyczącej remontu i aranżacji domu lub mieszkania? Interesują Cię konkretne i niedrogie rozwiązania? A może dotychczasowy wystrój wnętrz już Ci się znudził i masz ochotę coś zmienić, ale brakuje Ci pomysłu?
 
Skorzystaj z porad naszego eksperta! Wystarczy, że wkleisz w komentarzu pod tym artykułem linka do galerii zdjęć na Deccorii, która przedstawia twoje mieszkanie i krótko opiszesz swój problem. Architekt odpowie na każde Twoje pytanie!
 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (4)

beciastel

Witam ... Mama male mieszkanko pokój dzienny połączony z kuchnią i sypialnią....Mam problem, dylemat co postawić na polki bądź powiesić na ścianie. Chciałabym aby wszytko ze sobą współgrało gdyż jest to miejsce 3w1. Myślałam coś w stylu plakatów czarno-białych oprawionych w czarne ramy bądź zdjęć naszej rodziny w małych i duzych ramach. Dywan będzie wymieniony na taki dywan http://etapety.pl/dywan-3d-lilium-321-vizon-wzor-ala-koronkowy-p-13184.html . Pufa fioletowa także mam zamiar wymienić na fotel z Ikei w odcieniu jasnej szarości. Moje zdjecia pomieszczenia: http://deccoria.pl/galeria/foto,id,127378,1585993,1,m3-pokoj-dzienny.html http://deccoria.pl/galeria/foto,id,127378,1585994,1,m3-pokoj-dzienny.html http://deccoria.pl/galeria/foto,id,127378,1585996,1,m3-pokoj-dzienny.html Dziękuję za pomoc.

moniap

prosze o odpowiedz.

REKLAMA
moniap

Witam ,mam pytanie odnośnie tej pustej sciany w kuchni . Czy tą lodówke dac jeszcze w zabudowe bo tak troche pusto i samotna w koncie stoi.JAk tak to myśle w ksztalcie litery L tylko do góry nogami.Lawo-stol napewno sie go pozbede zostanie stol i krzesla. Tylko co na scianie nad stolem? http://deccoria.pl/galeria/foto,id,125346,1563422,1,kuchnia-po-zmianach.html http://deccoria.pl/galeria/foto,id,125346,1563401,1,kuchnia-po-zmianach.html http://deccoria.pl/galeria/foto,id,125346,1563407,1,kuchnia-po-zmianach.html

bogus74

Witam, mam problem z pokojem prawie dorosłych dwóch chłopaków. Pokój ma 4,10 na 3,80. Na jednej, dłuższej ścianie będzie szafa zabudowa na stałe 2,00m i zostanie tam miejsce byc moze na rozkładana sofę , potem na ścianie kolejnej s dwa okna, i tu obecnie stoi tapczan ok 2,00m, potem jest trzecia ściana na końcu której są drzwi do drugiego pokoju, potem czwarta ściana na której stoi komoda z tv i tez sa drzwi wejsciowe. W pokoju muszą być dwa łóżka i biurko które ma ok 1,60m dlugosci. Niby mebli nie dużo ale za to duże gabaryty i nie wiem jak to ustawic i wogóle jak nadać temu pokojowi fajnego charaketru, będę wdzięczna za pomoc.Pozdrawiam, boguska

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Wasze galerie okiem eksperta - odpowiedzi na pytania"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.