Okiem eksperta

Zabezpieczenia na zimę ogródków działkowych oraz domków letniskowych

Czy są jakieś zabezpieczenia przed zimą, które należy wykonać na terenie Twojego obiektu użytkowanego sezonowo? Czy istnieją urządzenia, które zabezpieczą mienie? W tym artykule przeczytasz, jakie są podstawowe działania i sposoby zabezpieczeń domków po sezonie letnim.

Jak dbać o domki letniskowe w okresie zimowym? Fot. 123RF/PICSEL
REKLAMA

Dlaczego zabezpieczenia są ważne?

Z nadejściem sezonu zimowego, opuszczane są czasowo tereny ogródków działkowych oraz domki letniskowe. Bardzo rzadko tam się zagląda w chłodniejszym okresie. Jednak tak, jak dba się o rośliny przed zimą, warto zabezpieczyć również i sprzęt oraz obiekt. Przecież ponad 70% kłopotliwych incydentów zaburzających porządek i ład, dotyczy właśnie sezonu jesienno-zimowego.

Jak zabezpieczyć wartościowe sprzęty i przedmioty?

W miarę możliwości trzeba pomyśleć o usunięciu z domku wszystkich wartościowych rzeczy. Jeżeli jednak musisz pominąć tę czynność, pozostawiony sprzęt dobrze jest dokładnie sfotografować. Należy zabrać również ze sobą wszelkie dowody zakupu, aby móc je w razie potrzeby przedstawić organom ścigania.

Kłódki i kraty

Na oknach można zamontować kraty, a drzwi zabezpieczyć dobrej jakości kłódką czy zamkiem. Na rynku znajdziesz sporo ciekawych modeli. Warto dopytać sprzedawcę o możliwości i ewentualne atesty. No i pamiętaj, że nawet najlepsze zabezpieczenia tracą wartość, gdy schowasz na koniec klucz pod wycieraczką!

Alarm

Jeżeli w budynku znajdują się większe wartościowe przedmioty, dobrze jest również pomyśleć o alarmie. Pojedyncza kamera lub kilka rozproszonych, pomogą zniechęcić ewentualnego złodzieja. Możliwości montażu:

  1. Samodzielnie - pamiętaj jednak o tym, żeby zrobić to bezpiecznie. Skorzystaj z rusztowania lub wynajmij podnośnik koszowy z operatorem.
  2. Przy pomocy specjalistów - którzy zrobią to profesjonalnie, korzystając z odpowiedniego sprzętu i pomogą w doborze odpowiedniego zabezpieczenia.

Wewnątrz popularne są szczególnie wideo alarmy z czujnikami ruchu, które informują właściciela o intruzie, przesyłając od razu zdjęcie pomieszczenia, jako wiadomość MMS.

Ubezpieczenie

Mimo twoich zabezpieczeń może jednak dojść do kradzieży lub dewastacji. Dlatego pamiętaj również o wykupieniu korzystnego ubezpieczenia. Na rynku jest sporo różnych opcji, dopasowanych do potrzeb i możliwości ubezpieczonego.

Dodatkowe środki bezpieczeństwa

Jeżeli  zdarzy się, że w sezonie zimowym odwiedzisz obiekt, a coś cię zaniepokoi, najlepiej zgłosić ten fakt albo do zarządcy terenu, albo na policję. Dobrze jest również znać sąsiadów i wymienić się z nimi numerami telefonów. Zaprzyjaźniony sąsiad jest często lepszy od najlepszego alarmu!

Pamiętaj jednak, że zbytni przesadyzm z widoczną gołym okiem olbrzymią ilością zabezpieczeń prowokuje przestępców. Zbyt strzeżone obiekty są szczególnie narażone, przede wszystkim ze względu na ciekawość kryminalistów.

Te kilka drobnych rad i odrobina wysiłku przy zabezpieczeniu, pozwolą ci uniknąć przykrych wydarzeń. A w kolejnych latach dadzą szansę, by cieszyć się wakacjami w cichym, bezpiecznym miejscu lub uprawą roślin na wymarzonej działce.

EHC Karol Zagajewski
Zdjęcie główne: EHC Karol Zagajewski

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Zabezpieczenia na zimę ogródków działkowych oraz domków letniskowych"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.