Okiem eksperta

Zabezpieczenie odpadającego tynku z pomocą siatki

W przypadku starych, zabytkowych budynków może zdarzyć się tak, że tynk zaczyna odpadać. W jaki sposób można poradzić sobie z tym problemem? Przeczytaj!

REKLAMA

Odpadający tynk budynku – jak go zabezpieczyć?

Odpadające kawałki elewacji z dużej wysokości są dużym zagrożeniem. Mogą być niebezpieczne zarówno dla przechodniów, jak i wszystkich przedmiotów znajdujących się w pobliżu, takich jak samochody, witryny sklepowe czy okna budynku. Sytuacje takie zdarzają się często w zabytkowych kamieniach, o czym dobrze wiedzą ich mieszkańcy. W niektórych przypadkach natychmiastowe przeprowadzenie remontu nie jest możliwe. Dlatego właśnie trzeba zabezpieczyć elewację. Jak można poradzić sobie z takim zadaniem?

Jednym z rozwiązań jest założenie siatki zabezpieczającej tynk.

Na rynku dostępne są jej różne rodzaje. Najważniejsze jest, aby została odpowiednio dobrana do miejsca, w którym ma zostać zamontowana. Siatka ma chronić przed upadkiem odpadającego tynku – dlatego przez jej oczka nie mogą przedostać się żadne elementy. Jej wytrzymałość jest tutaj bardzo istotna.

Jak bezpiecznie przeprowadzić prace na wysokości?

Założenie siatki zabezpieczającej na tynk jest dużym wyzwaniem. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ szczególnie ważne jest, aby podczas pracy nie uszkodzić dodatkowo odpadającej już elewacji.

Wykonanie w tym przypadku prac alpinistycznych może spowodować kolejne uszkodzenia ze względu na obciążenie liną. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest użycie podnośnika koszowego. Jest to maszyna, dzięki której człowiek ma możliwość dostania się na dowolną wysokość. Jakie są zalety jej zastosowania?

  • Bezpieczeństwo pracy – pracownicy znajdują się w obudowanym koszu. Dodatkowo są oni przypięci do punktu asekuracyjnego. Działania te znacznie zmniejszają ryzyko upadku z wysokości.
  • Możliwość dostania się w miejsca trudnodostępne – nawet w przypadku kiedy nie ma miejsca, żeby maszyna rozłożyła się tuż przy miejscu prac, jej ramię może wychylić się w bok. Dzięki temu wykonanie zadania, które często wydaje się niemożliwe, okazuje się łatwe.
  • Szybkość pracy – maszyna od razu po zabezpieczeniu miejsca i rozłożeniu jego gotowa do pracy. Kosz podnośnika jest mobilny, z jednego ustawienia można dostać się w kilka różnych miejsc.

Należy pamiętać, że takie prace najlepiej powierzyć profesjonalistom. Oni najlepiej znają na swoim fachu i wykonają zadanie sprawnie oraz z zachowaniem wszelkich zasad.

EHC Karol Zagajewski
Zdjęcie główne: EHC Karol Zagajewski

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Zabezpieczenie odpadającego tynku z pomocą siatki"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.