Osobowości

Osobowości: Wendipo

Inspiruje mnie uśmiech dziecka,  kwitnące drzewa wiosną, falujące powietrze nagrzane letnim słońcem, słoneczne iskierki na wodzie, piękne obrazy - dzieła wielkich mistrzów, polne  kwiaty- kruche i delikatne, mgła - tajemnicza, skrywająca szczegóły krajobrazu…
Osobowości: Wendipo
REKLAMA

Dzisiaj przedstawiam również  Wandę "Wendipo" Podlecką. Jest z nami od 24.08.2007, czyli prawie od początku! Znana i ceniona przez Deccorian za swój talent malarski i niezwykłą wrażliwość... dzisiaj zgodziła się odpowiedzieć na kilka naszych pytań :)

Kwestionariusz Deccorii:

1. Moje motto życiowe: „Sztuka jest może jedną z nielicznych dziedzin, w których kompleksy są pożądaną siłą napędową” (M. Wańkowicz)
2. Moja pasja: Malarstwo
3. Ulubiony kwiat: Róża
4. Bohaterowie w rzeczywistości: Ludzie wyczuleni na potrzeby innych, oraz ludzie którzy mimo przeciwności losu realizują swoje marzenia.
5. Jestem szczęśliwa kiedy: Jestem szczęśliwa, kiedy wokół widzę roześmiane twarze, kiedy coś daję i w nagrodę dostaję uśmiech, kiedy świeci słońce i w polu słyszę śpiew skowronka. Jestem szczęśliwa, kiedy odwiedzają mnie dzieci i wnuki, siadamy przy stole, opowiadamy śmieszne historie i śmiejemy się do łez.Jestem szczęśliwa, kiedy to co robię podoba się innym, kiedy ktoś docenia to co robię. Jestem szczęślwa, kiedy budzę się rano, kładę się spać w nocy a w międzyczasie mogę robić to co lubię.
6. Słowa których nadużywam: Hmm, długo się nad tym zastanawiałam, ale właściwie nie mam takich słów
7. Kiedy kłamię: Unikam kłamstwa, wolę szczerze powiedzieć co i jak, a poza tym przy mojej dobrej aczkolwiek krótkiej pamięci mogłabym się nieźle zakręcić...
8. Co mnie inspiruje: Uśmiech dziecka,  kwitnące drzewa wiosną, falujące powietrze nagrzane letnim słońcem, słoneczne iskierki na wodzie, piękne obrazy- dzieła wielkich mistrzów, polne  kwiaty- kruche i delikatne, mgła- tajemnicza, skrywająca szczegóły krajobrazu …
9. Jaki talent chciałabym mieć?:Lubię śpiewać ale niestety nie mam dobrego głosu, chciałabym pisać książki ale nie mam zbyt dużej wyobraźni, chciałabym lepiej malować...
10. Moje miejsce na ziemi: Tu gdzie jestem i wśród tych których kocham i którzy mnie kochają.
11. Ulubiony kolor: Czerwony.
12. Co byłoby dla mnie największym szczęściem?:Móc dawać coś z siebie, dla tych których kocham, i obcych w potrzebie. Być jak najdłużej zdrową, sprawną i móc rozwijać swoją pasję i doskonalić warsztat.
13. Kim chciałabym być?: Nie zastanawiałam się nad tym, akceptuję siebie taką jaka jestem.........no....mogłabym być bogatsza..........
14. Czego nie cierpię ponad wszystko?: Chamstwa, głupoty, zawiści i malkontenctwa.
15. Dlaczego lubię Deccorię?: Dzięki Deccorii przede wszystkim poznałam wielu fantastycznych, ciekawych i pełnych ciepła ludzi. Na Deccorii podpatruję  jak mieszkają inni, jakie mają pasje, zajęcia, co mogłabym u siebie w domu poprawić, zmienić, zrobić. Jak ułożyć kwiaty w wazonie, jak je wyeksponować, jakie ozdoby są na czasie, jak można przerobić stary mebel....itd. Zaglądam tu niemal codziennie, choćby na chwilę, żeby cieszyć oczy nowymi wspaniałymi galeriami, czy choćby poplotkować trochę i zostawić pozdrowienia- że jestem, że pamiętam. Jednak przede wszystkim dzięki Deccorii zaistniałam jako malarka. Odważyłam się pokazać swoje prace i dzięki wielu przychylnym komentarzom, a także chęci zakupu wielu prac, postanowiłam uczynić z mojej pasji również źródło dochodu.

A teraz Wendipo kilka słów o sobie:

Urodziłam się w Sejnach (obecnie woj. podlaskie. Muzury to piękna, malownicz kraina, lecz taką ją znam teraz, z podróży w tamte rejony. Dawno temu, rodzice spakowali "tobołki", policzyli dzieci, pożegnali rodzinne strony i ruszyli w daleki świat - czyli na Śląsk. Mieszkam w Knurowie, w pobliżu Gliwic, nie ma tu może zbyt wiele atrakcji, ale kocham to miasto, dobrze się tu czuję i z radością obserwuję zmieny jakie się tu w tym czasie dokonały. Mam wspaniałego męża, kochane dzieci i cudowne wnuki... i choć lata lecą, siły nie te co kiedyś, to nadal w duszy mi gra i póki słyszę tę muzykę jestem szczęśliwa. Jestem "totalną domatorką" i bardzo kocham swój dom. W przyszłość patrzę z pokorą ale i nadzieją, że jeszcze coś pięknego może mi się przydarzyć, że jeszcze mogę coś w życiu osiągnąć.Malwy


Trudne chwile przeżyłam 10 lat temu, najpierw straciłam pracę, potem była ciężka choroba i operacja... zrozumiałam wtedy co dla mnie jest tak na prawdę ważne, zachłysnęłam się książkami o pozytywnym myśleniu i tak na prawdę wtedy zaczęłam malować. Pierwsze próby delikatnie mówiąc takie sobie, ale nie poddawałam się, malować nie przestawałam, to już się stało pasją. Niedawno zwolniłam się z pracy, zgłosiłam działalność i... malują nadal, z coraz większą radością i zapałem.

W tamtym roku ośmieliłam się pokazać swoje prace na Deccorii. Mam kilka takich dobrych aniołów, które mnie do tego skłoniły, ale najbardziej mobilizowała mnie Toja-Ola za co jestem jej bardzo wdzięczna. Pierwsza galeria i tyle ciepłych komentarzy, że aż byłam oszołomiona, zachęciło mnie to do pokazania kolejnych prac. Potem było pierwsze spotkanie z Deccorią na żywo i mój wernisaż, cudownie się wtedy czułam, choć prawdę powiedziawszy trochę mnie to wszystko onieśmielało, ale sprzedałam wtedy wszystkie baletnice i byłam zachwycona.
Lubię malować kwiaty, pejzaże i piękne kobiece twarze. Jestem dość niecierpliwa, lubię zacząć malować obraz i w tym samym dniu (najlepiej) go skończyć, dlatego coraz częściej maluję szpachelkę. Na przykład obraz „Malwy”, taki moment wahania, czy dam radę… ale… jak nie spróbuję to się nie dowiem? … sprzedał się od razu, w tym samym dniu w którym go skończyłam. „Chłopiec z latawcem” przedstawia mojego wnuk, który był u nas całe wakacje. Bardzo za nim tęsknię, oglądając zdjęcia naszła mnie chęć zatrzymać tę chwilę na płótnie. Nie wiem czy udało mi się oddać klimat tego lata i ten ruch, radość z tego że latawiec jest coraz wyżej? … ale bardzo lubię ten obraz.

Chłopiec z latawcem

Uwielbiam pejzaże we mgle trochę tajemnicze, trochę mroczne, jakby niedokończone, bo coś nagle ginie, lub równie nagle wyłania z mgły… No i coraz więcej twarzy, pięknych kobiecych twarzy… ale tu widzę najbardziej ile jeszcze nauki i ćwiczeń przede mną.
Często odwiedzam galerie internetowe, lepszych i większych ode mnie twórców. Lubię obrazy Pino Dangelico, Jacka Vettriano, Brenta Lyncha, Harrisona Fishera czy Volegova Vladimira, to tylko kilka nazwisk, wszystkich wielkich twórców, którzy wywarli na mnie ogromny wpływ nie sposób tu wymienić.
Na początku trochę więcej kopiowałam a raczej „interpretowałam” po swojemu dzieła mistrzów, teraz staram się wypracować swój styl, z różnym skutkiem, ale ciągle się uczę, nie tylko warsztatu. Nie wiem czy to jest  SZTUKA przez duże czy małe „s”, ale maluję to co widzę i czuję i chce to robić jak najdłużej i coraz lepiej…

Wanda "Wendipo" Podlecka dla Deccoria.pl

Interia.pl

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (28)

idanka

Wendipo Kochana! choć profil swój mam od 2012 roku, dopiero dzisiaj weszłam w zakładkę Osobowości, nie wiesz jak bardzo ucieszyłam się widząc wywiad z Tobą. Nie znam Cię osobiście jak tu niektórzy, ale wiesz mi jestem Twoją wielką fanką, czekam na każdą Twoją galerię z ogromną niecierpliwością. Ubóstwiam Twoje dzieła, podobają mi się bardzo baletnice, patrząc na kwiaty, które malujesz myślę, że są żywe, pejzaże Boski .... malujesz po prostu rewelacyjnie... Masz ogromny TALENT. Gratuluję Ci go z całego serca!!! Po przeczytaniu wywiadu z Tobą, stwierdzam, że jesteś bardzo skromną, szczerą i cudowną osobą o wielkim Talencie. Przy Twoich galeriach jak oglądam, relaksuję się i odpoczywam.....mam nadzieję, że któryś z obrazów trafi jeszcze kiedyś do mnie:) Ściskam Cię mocno, życząc Ci zdrówka i wielu jeszcze cudownych prac :))) Danka

Coralina

cudne te malwy, jak z ogrodka mojej babci:) i ta laka....ach.... jak w dziecinstwie.

jenek

A do tego wszystkiego jest to Osoba niezwykle zyczliwa wobec Innych:-)

Mazurka

Wendipo-ja też należę do Twoich ogromnych fanek;) Pozdrawiam gorąco i wiele serdeczności przesyłam!!!

boni234

Wendi kochana! Ze wzruszeniem przeczytałam to, co o sobie piszesz... Jesteś taka naturalna, skromna i prawdziwa... w tym, co mówisz, co tworzysz... Cieszę się, że jesteś Osobowoącią deccorii, dla mnie jesteś moją prywatną Osobowością, przez wielkie O, największe!!

babciaela

Wandeczko milo czyta sie o Tobie.obrazy popełniasz cudne.życzę powodzenia,bo talent masz wielki.pozdrowienia

magda13

bardzo się cieszę, że mogłam o Tobie przeczytać kilka słów... no właśnie mam jedno ale... ale za mało ... mogłabym czytać i czytać :))) Pozdrawiam serdecznie :)

agafut77

Teraz dopiero tu trafiłam i pozwolę sobie kilka słów od siebie....nie wiedziałam, że te piękne baletnice, które oglądałam w galeriach deccorowiczek są Twojego autorstwa. Naprawdę mnie zachwyciły, są piękną ozdobą,... gratuluję pasji, talentu, spełnienia i życzę wszystkiego dobrego.

dumka

Dopiero teraz odkryłam,że mogę się tutaj wpisać.Poznałam Wendipo osobiście na ostatnim zlocie Deccorii.Wcześniej zakupiłam piękne obrazy.Wendi to naprawdę spaniała Osoba i Osobowość przez duże O.Czekam na kolejny zlot by móc znów spotkać się z nią osobiście.Wandziu-jesteś wielka!!!!!!!!!!!

dumka

Dopiero teraz odkryłam,że mogę się tutaj wpisać.Poznałam Wendipo osobiście na ostatnim zlocie Deccorii.Wcześniej zakupiłam piękne obrazy.Wendi to naprawdę spaniała Osoba i Osobowość przez duże O.Czekam na kolejny zlot by móc znów spotkać się z nią osobiście.Wandziu-jesteś wielka!!!!!!!!!!!1

doors01

Moja ukochana osobowość:)

janina48

...pozostan tak ciepla osoba,jaka jestes teraz....

smutasek

Pięknie się uśmiechasz , pięknie malujesz , obraz z wnusiem jest cudny. Życzę dalszych sukcesów wrażliwa duszko i trzymam kciuki za wszystkie Twoje marzenia :)

rekano

Tyle tu juz milych slow padlo a co ja mam napisac? Powiem krotko.Wendipo Jestes The Best!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rybka54

Droga Wendipo :) Poznalam Ciebie osobiscie na ostatnim zlocie deccorian ...wszystko to prawda co o Tobie czytamy ,chodzaca dobroc i serdecznosc..ba - TALENT -!!! Z niecierpliwoscia czekam na kolejny zlot i na moznosc pobycia z Toba i mila rozmowe...Pozdrawiam i trzymam kciuki za pomyslnosc w Twojej artystycznej dzialalnosci :)

hanna10

Wandziu dla mnie jesteś najlepsza w swojej dziedzinie życzę Ci samych sukcesów w dalszym tworzeniu pięknych obrazów...pozdrawiam;-)))

Xanti

Kochana Wendipo Twoj zyciorys jest jest odbiciem w Twojej tworczosci.Wszystko piekne,delikatne i cieple tak jak Ty. Tworz i ciesz nasze oczy i dusze.Zycze Ci powodzenia i samych sukcesow na Twojej nowej drodze zawodowej.

Xtian

Dziekuje i Tobie takze zycze wszystkiego dobrego! Najwazniejsze, by robic to, co sie lubi, co sprawia przyjemnosc nam samym i innym. Jestesmy tu po to, by dawac innym troche szczescia, usmiechu. Dzieki temu czujemy sie potrzebni, a o najwiejszy skarb! Zdradze Ci sekret - ja nie umiem tak, jak Ty malowac, chociaz u profesora 5 ;-) Mysle, ze u Ciebie byloby przynajmniej 5+ :-)))

Marcella2

Pozdrawiam Cie serdecznie Wando,milo bylo poczytac o Tobie :))Zycze Ci powodzenia i jeszcze wiekszej satysfakcji z tego co robisz!

JadwigaW

Wandziu Ty wiesz , że jestem Twoja fanką :)) Cieszę się , ze mogłam Cię poznac i że Twoje piekne baletnice i akty są ozdobą mojego domu:)) pozdrawiam ;))

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Osobowości: Wendipo"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.