Osobowości

Osobowości: Xtian

Staram się pozostawać sobą, zachowywać dystans do wszystkiego (dokładnie!) i żyć w zgodzie własnymi przekonaniami, wpasowując się jakoś w ogólnie przyjęte zasady – cud, że takowe jeszcze funkcjonują! Skrajnym konformistą na pewno nie jestem – co to, to nie! Mam własne zdanie na każdy temat, nigdy nie poddaję się bez walki i jak dotychczas – wygrywam!
Osobowości: Xtian
REKLAMA

Wśród miłośników i miłośniczek Deccorii jest mnóstwo ludzi ciekawych i wartych poznania. Postanowiłam co tydzień prezentować Wam jedną z nich. Na pierwszy ogień poszedł Bartek "Xtian" Wolski. Jest on na Deccorii od 14.03.2008, czyli prawie 3 lata. Zainteresował mnie swoimi projektami, oraz nietuzinkowym podejściem do życia. Bardzo aktywny i lubiany przez Deccorian zgodził się odpowiedzieć na kilka naszych pytań... :)

Kwestionariusz Deccorii*

1. Moje motto życiowe: Trzeba być twardym, a nie miętkim…
2. Moje pasje: Nie o wszystkich wypada tu pisać…
3. Inspiruje mnie: inspiracja, rzecz jasna.
4. Bohaterowie w rzeczywistości: mają nas w d…!
5. Moje marzenie o szczęściu… Zostać Next Tap Madl.
6. Słowa, których nadużywam: brzydkie…
7. Kiedy kłamię… nie mówię prawdy.
8. U przyjaciół cenię: Buka nie ma (wielu) przyjaciół…
9. Talent, który chciałbym mieć: talent wart smsa Kuby Wojewódzkiego…
10. Błędy, które najłatwiej wybaczam to: błędy w druku…
11. Mój ulubiony kolor to: wszystkie kolory tęczy!
12. Największym nieszczęściem byłoby dla mnie: Tragedia Posejdona 3
13. Gdybym nie był tym, kim jestem, chciałbym być: „…sobą, chciałbym być sobą jeszcze…”
14. Ponad wszystko nie cierpię: Tego, którego imienia nie wolno wymawiać…
15. Deccorię lubię dlatego, że: ja na niej jestem! ;-)

(*Kwestionariusz to popularna kiedyś forma przedstawiania ciekawych ludzi w lapidarny i niekonwencjonalny sposób. Największą popularność zyskał tzw. Kwestionariusz Prousta (wypełniony przez pisarza na przełomie XIX i XX wieku).

A teraz Xtian kilka słów o sobie:

Rodowity szczecinianin, zodiakalna ryba (chyba), rocznik 85’ – podobno jeden z najlepszych (?) …
Wychowałem się w domu z tradycjami i herbem rodowym na ścianie, którego „dziedzictwo” daje się chwilami we znaki (śmiech!); w domu z zasadami, których trzymam się do dziś, może niezbyt kurczowo, ale zawsze! Nie jest to jednak łatwe (średnio często przyjemne), bo chociaż wpojone wzorce wydają się być prawdą uniwersalną, czas biegnie, płynie coraz szybciej, życie szaleje, a ludzie zapominają, że… są ludźmi. Takie są nasze realia, rzeczywistość wywiera na nas ogromną presję w każdej z możliwych sfer „bycia”. Jestem więc gotowy na wszystko! Uwielbiam mus czekoladowy i… Dodę! Nie znoszę chamstwa i prostactwa. Cenię kreatywność i uczciwość, wyśmiewam zawiść i głupotę. Tuż przed studiami skończyłem „Pobożniaka” (liceum przy ul. H. Pobożnego w Szczecinie – stąd tylko nazwa), mury którego opuściło wielu wartościowych ludzi – prawników, lekarzy, przedstawicieli świata mediów i polityki, artystów… Na taki, a nie inny kształt mojego postrzegania miały zatem ogromny wpływ możliwość obcowania z kulturą (naprawdę) wysoką, promowana wiara w nieograniczone możliwości samodoskonalenia, a przede wszystkim praca z kadrą profesjonalistów.
Och…
Nic to, że „koszmary” senne prześladują mnie po dziś dzień, a ja budzę się oblany zimnym potem, by jeszcze chwilę później uprzytomnić sobie fakt zdanej, zresztą całkiem nieźle, matury – „główka pracuje”, a to najważniejsze! ;-)

Obecnie jestem absolwentem (2009) Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, powstałego w wyniku „małżeństwa z rozsądku”, a zawartego pomiędzy tutejszą Akademią Rolniczą a Politechniką Szczecińską. To właśnie na uczelni udało mi się zweryfikować wcześniejsze poglądy, umocnić, bądź obalić obrane ideały, poznać ludzi, z którymi mam okazję (a może i przyjemność) współpracować do dziś. I chociaż celem nauki było poznanie zasad projektowania – w kierunku architektury krajobrazu – to oprócz spędzonych tutaj twórczo pięciu lat udało mi się, przynajmniej teraz tak myślę, skrystalizować własną osobowość, określić cele i kierunki dalszego działania… Do tego przyczyniła się także poniekąd praca. Pogodzić zajęcia na uczelni z obowiązkami „zawodowymi” nie było łatwo, ale bez tego z pewnością jeszcze trudniej byłoby mi odnaleźć się w dość szarej, nie tylko na zdjęciach, codzienności „pływającego ogrodu”… W sieci z „pełną kulturą” poznawałem więc prawa rządzące rynkiem, odbyłem wiele szkoleń, w tym zagraniczne warsztaty z zakresu technik dekoratorskich, rękodzieła amatorskiego, które później sam miałem okazję prowadzić na miejscu. Co ważne, tutaj także odnalazłem prawdziwą przyjaźń, ludzi, którzy jeszcze mnie nie zawiedli! Brzmi banalnie, ale uwierzyć w to było naprawdę ciężko.
W czasie pracy dla kolejnych firm zagłębiłem się w tematykę wnętrzarstwa, wzornictwa przemysłowego, fantastycznie brzmiącego (i nie tylko!) – designu. Podglądając projektantów, a w końcu pracując z nimi, nauczyłem się kreowania przestrzeni przyjaznej człowiekowi nie tylko na zewnątrz, ale także we wnętrzu. Najlepszym poznawaniem jest przecież doświadczanie – ostatniego na pewno długo nie zapomnę, przy okazji odbytego całkiem niedawno stażu…brrrr.

W dalszym ciągu robię to, co lubię – projektuję i opiniuję (niekiedy być może nieco na wyrost, ale uważam, że każda sztuka, nawet ta niepozorna, konstruktywnej krytyki się nie boi…). Czy sam znoszę niepochlebne opinie? Sądzę, że z wystarczającą godnością… ;-) Staram się być na czasie. Czytam i piszę, przeglądam literaturę branżową, spędzam godziny w Internecie, na dyskusjach z branżystami, by swoim Klientom zrobić nie tylko „dobrze”, ale też zaproponować jak najlepsze rozwiązania. Wyznaję jednak zasadę – Nigdy nic na siłę! Niezależnie od tego, czy jest to niewielki ogródek, wielohektarowy park, gabinet, butik-salon, czy apartament prywatny angażuję się w pracę całkowicie, zarywam nocki, nie dopijam kawy, etc. Dzięki temu czuję jednak, że to, co robię ma sens i (naprawdę) cieszy nie tylko mnie. Przynajmniej tak twierdzą… Mam zatem cichą nadzieję, że kolejni będą mieli okazję się o tym przekonać, czego sobie i im, obok cudownych świąt po drodze, życzę w nadchodzącym Nowym Roku…

W projektowaniu cenię sobie przede wszystkim swobodę. Uwielbiam pracować z ludźmi ceniącymi klasę i elegancję, ale także otwartymi na novum – eklektyzm daje bowiem szeroki wachlarz możliwości i tak naprawdę nigdy do końca nie wiemy, co wyniknie z połączenia „różnych światów”…
Opracowując projekty staram się brać pod uwagę wszelkie aspekty funkcjonalności, chociaż mogłoby się wydawać, że to właśnie walory estetyczne decydują o wartości wnętrza (także zielonego).
Lubię mocne akcenty kolorystyczne i zabawne dodatki pozornie niepasujące do całości.

VIProomStylistyka pokoju prezesa swobodnie nawiązuje do wystroju lat 20. XX wieku.
Cechą charakterystyczną projektu jest indywidualne podejście w zakresie bryły mebla – zaprojektowanie i dopasowanie do kubatury wnętrza – jak również
w doborze dodatków, uzupełnionych fascynującym malarstwem art déco Tamary Łempickiej.
Aranżacja viproomu stanowi subtelne połączenie nowoczesności z elegancką klasyką okresu międzywojennego.

Bartosz „Xtian” Wolski dla Deccoria.pl

Interia.pl

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (14)

Majeczka491980

Bo ja też tak chcę!:)) lubię takie silne osobowości, co mi przychodzi z wielkim trudem, trzeba się z tym urodzić:) pozdrawiam

ghotix

Gratuluje samodyscypliny w dążeniu do celu. Bartku widziałam kilka Twoich projektów naprawdę są świetne gratuluję talentu :)

janina48

..zadziorny,ambitny ,niesamowicie zdolny ,pelen wiary w swoje mozliwosci...\"Mlody gniewny\"...i tak trzymaj Xtian

toja1

Młody , więc i trochę przekorny , zdolny , ambitny ...... ostatnio w kilku czasopismach natknęłam się na Ciebie ... myślę , że jeszcze o Tobie usłyszymy , pozdrawiam .

Xtian

dzieki Dziewczyny!

hanna10

Jestem przekonana że jeszcze o Tobie usłyszymy nie tylko na Deccori trzymam kciuki ...pozdrawiam;-)))

iwonaweronika

rewelacja gratulacje,,

JadwigaW

Jeżeli robi się to co się lubi ,to robi się to dobrze :) pozdrawiam ;))

Marcella2

A wiec zycze powodzenia! Widac,ze chodzisz twardo po ziemi i wiesz czego chcesz.Z takim podejsciem osiagniesz wiele.Pozdrawiam :)

wendipo

Gratuluję, pełny profesjonalizm, i widać że podchodzisz do życia na luzie, bardzo dobrze, tak trzymaj. Życzę powodzenia w realizacji marzeń:)

BellaRosa

Wiesz ze jestem Twoja fanka:):)jestes soba i to bardzo doceniam.Choć Twój świat wnętrz jest inny niż mój...swietnie się dogadujemy,co dalismy wyraz na ostatnim spotkaniu Deccorian:)serdecznie Cie pozdrawiam i czekam na nastepne ciekawe propozycje Twoich projektów

cinska

...cieszę się, że choć tylko wirtualnie..... ale mogę Cię poznać....

Pawanna

Z przyjemnością przeczytałam kilka słów o Tobie. Cieszę sie gdy młodzi ludzie mają swoje zdanie , a jeszcze zajmują się tym co lubią- to takie fajne i budujące!

gaga84

Z przyjemnością przeczytałam powyższy artykuł.Czekam na kolejne \"odkrycia osobowościowe Deccorii\";) ps. aaa, to tak wyglądasz gagatku;P hihi. Pozdrawiam!

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Osobowości: Xtian "? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.