Piękny trawnik

Piękny trawnik

Trawa z rolki cieszy się coraz większą popularnością. Oprócz tego, że zapewnia natychmiastowy efekt gęstej i zdrowej, to można ją rozkładać przez cały okres wegetacyjny – czyli od wiosny, aż do późnej jesieni. W przeciwieństwie do trawy z wysiewu trawa rolowana cechuje się wysoką odpornością na niskie temperatury. Jak przebiega proces układania gotowej darni? W jaki sposób należy pielęgnować trawnik z rolki? Podpowiadamy.

Czytaj artykuł 
Piękny trawnik

Soczyście zielony i bujnie przystrzyżony trawnik w ogrodzie to marzenie wielu z nas. Zadbana przestrzeń to idealne miejsce do zabawy i relaksu w przydomowej przestrzeni. Aby jednak efekt był naprawdę imponujący, a zieleń trawy utrzymywała się przez wiele lat, proces zakładania murawy należy przeprowadzić z należytą starannością. Podpowiadamy, jak prawidłowo założyć trawnik w ogrodzie.

Czytaj artykuł 
Piękny trawnik

Założenie trawnika w okresie jesiennym ma sporo zalet, a nagrzana przez letnie słońce ziemia jest ciepła i stanowi idealne podłoże dla kiełkujących roślin. Ponadto w okresie jesiennym możemy liczyć na stałą temperaturę, nie spadającą poniżej 6-8 stopni (to minimum, jakie muszą mieć kiełkujące nasionka). Co więcej, o tej porze roku powietrze i gleba utrzymują odpowiedni poziom wody, co pozytywnie wpływa na rozwój młodych roślin.

Czytaj artykuł 
Piękny trawnik

Odpowiednio utrzymany i wypielęgnowany trawnik może być cudownym, relaksującym miejscem dla całej naszej rodziny. Pielęgnacja trawnika może jednak być problematyczna, zwłaszcza jeżeli nie posiadamy odpowiedniego sprzętu. 

Czytaj artykuł 
Piękny trawnik

Cieplejsza majowa pogoda sprzyja wzrostowi trawy, dlatego systematyczne koszenie trawnika jest o tej porze najważniejszym zabiegiem. W maju wiosenne nawożenie mamy już za sobą, a letnie podlewanie jeszcze przed nami. Często rodzi się pytanie, jaka wysokość koszenia będzie najodpowiedniejsza? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale oto kilka wskazówek.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Piękny trawnik

Kiedy stopnieje śnieg, należy przystąpić do pielęgnacji trawnika, który po zimie może nie być w najlepszej kondycji. Od czynności, które teraz wykonamy, zależy czy w pełnym sezonie trawa będzie zielona i gęsta. Na co zwrócić uwagę przy pierwszym koszeniu i wertykulacji podpowiadamy poniżej.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Piękny trawnik

Zadbany trawnik to chluba każdego ogrodu. Czasem jednak pojawiają się na nim nieestetyczne dziury, łyse placki. Dlaczego powstają i w jaki sposób można im zaradzić?

Czytaj artykuł 
Piękny trawnik

Niedostateczna ilość azotu jest przyczyną żółknięcia liści, drewnienia pędów oraz zahamowania wzrostu roślin. Nawożenie mineralne zaopatruje glebę w niezbędne składniki pokarmowe, łatwo przyswajalne i szybko dające pożądany efekt wizualny, w postaci bujnego wzrostu liści i pędów. Najczęściej używanym nawozem azotowym jest saletra amonowa. Jaki jest jej skład? Jak wygląda prawidłowe nawożenie saletrą amonową? Jakie jest jej działanie? Właściwe dokarmianie roślin jest podstawą udanych upraw i zadowolenia ogrodników.

Czytaj artykuł 
Piękny trawnik

Listopad to doskonały czas na zakładanie trawnika. Musimy jednak zabrać się do zadania z rozwagą. Przez błędy, które popełnimy teraz, będziemy pokutować na wiosnę. Poniżej przedstawiamy listę najczęściej popełnianych pomyłek oraz sposoby na ich uniknięcie.

Czytaj artykuł 
Piękny trawnik

Kiedy kwiaty już przekwitną, a liście opadną z drzew, jedynym elementem dominującym w ogrodzie staje się trawnik.  Pamiętajmy, że podczas jesieni i zimy nie wolno nam go zaniedbywać. Konsekwencje tego będą widoczne na wiosnę, kiedy topniejący śnieg zacznie odkrywać zniszczoną powierzchnię zapomnianej darni. Jak tego uniknąć? Właśnie teraz jest nejlepszy moment, aby przygotować trawnik na przyszły sezon.

Czytaj artykuł 
Piękny trawnik

Mały gryzoń o niepozornym wyglądzie, a potrafi wyrządzić tak wielkie szkody. Nornica ruda to bardzo pospolity szkodnik w ogrodzie. Uwielbia kopać tunele i podgryzać korzenie roślin, przez co ogrodnicy toczą z nią nieustanną wojnę. Na szczęście na zwalczanie nornic jest wiele skutecznych sposobów.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Piękny trawnik

Odpowiednio zaplanowany i wykonany drenaż to jeden z najważniejszych elementów podczas zakładania trawnika w ogrodzie.

Czytaj artykuł 
Piękny trawnik

Każdy ogrodnik wie, że wiosną, do dobrego wzrostu roślinom nie wystarczy jedynie woda i słońce. Równie istotnym elementem wiosennej pielęgnacji jest nawożenie. Czym można dokarmiać rośliny?

Czytaj artykuł 
Piękny trawnik

Bez trawnika trudno wyobrazić sobie ogród. Ale jak o niego dbać i jak go pielęgnować? Jakich zabiegów wymaga wiosną?

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.