Piękny trawnik

Piękny trawnik

Każdy ogrodnik wie, że wiosną, do dobrego wzrostu roślinom nie wystarczy jedynie woda i słońce. Równie istotnym elementem wiosennej pielęgnacji jest nawożenie. Czym można dokarmiać rośliny?

Czytaj artykuł 
Piękny trawnik

Bez trawnika trudno wyobrazić sobie ogród. Ale jak o niego dbać i jak go pielęgnować? Jakich zabiegów wymaga wiosną?

Czytaj artykuł 
Piękny trawnik

Sezon ogrodowy już za progiem! Wszelkie prace związane z modernizacją zielonych terenów przy domu warto zaplanować z wyprzedzeniem. Elementem aranżacji ogrodu, o którym warto pomyśleć zawczasu, są ścieżki. Dobrze, by były one dopasowane do jego metrażu, charakteru, roślin go porastających, a także ładnie komponowały się z wyglądem pobliskiego budynku. Paleta materiałów, z których stworzymy, alejki jest ogromna - oto kilka z nich.

Czytaj artykuł 
Piękny trawnik

Kret to prawdziwe utrapienie. Bardzo często walki z nim trwają całymi tygodniami i gdy już nam się wydaje, że przepędziliśmy szkodnika z ogrodu, ni stąd, ni zowąd na środku naszego trawnika pojawia się znów ogromny, szpecący kopiec.

Czytaj artykuł 
Piękny trawnik

Wczesna jesień to najlepszy moment na zakładanie trawnika w ogrodzie. To właśnie teraz panują dobre warunki klimatyczne do rozwoju zieleni. Trawę zaleca się wysiewać od końca sierpnia do pierwszej dekady października.

Czytaj artykuł 
Piękny trawnik

Każdy z nas marzy o pięknej, soczyście zielonej i bujnej murawie, która stanowić będzie główną wizytówkę naszej posesji. Co zrobić, aby utrzymać trawnik w dobrej kondycji przez cały rok? Poniżej znajdziecie kilka cennych wskazówek.

Czytaj artykuł 
Piękny trawnik

Ogrodowa obwódka to nic innego jak miniaturowy żywopłocik – przestrzeń pomiędzy bujną roślinnością rabat a trawnikiem, ścieżką lub inną utwardzoną nawierzchnią. Pełni zatem funkcję nie tylko estetyczną, ale również organizuje przestrzeń.

Czytaj artykuł 
Piękny trawnik

Ciągle narzekamy na krety i szukamy sposobu pozbycia się ich z naszego ogrodu. Wymyślamy przeróżne pułapki, a nawet w tej walce sięgamy po chemię. Stop! Krety, co prawda nieświadomie, ale wykonują jednak dobrą i pożyteczną „krecią robotę”.

Czytaj artykuł 
Piękny trawnik

Głównymi czynnikami, które obniżają estetyczny wygląd trawnika, są liczne choroby wywoływane przez grzyby. Problemy te związane są z typem trawnika oraz ze sposobem jego pielęgnacji.

Czytaj artykuł 
Piękny trawnik

Trawniki z rolki mają taką zaletę, że dają natychmiastowy efekt dekoracyjnej murawy. Zaledwie w ciągu jednego dnia, możemy stworzyć w naszej ogrodowej przestrzeni szmaragdowozielony, piękny dywan.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.