Polecane książki

Ewa Kozioł - Wyrzuć chemię z domu

Ewa Kozioł pokazuje, że Twój dom może być czysty, zadbany i bezpieczny bez chemicznych środków czyszczących. Podkreśla, że by wyglądać młodo i zdrowo, Twoje ciało nie potrzebuje nasyconych konserwantami drogich kosmetyków. Na zwykłe dolegliwości zdrowotne Twojej rodziny poleca bezpieczne naturalne leki, które z łatwością przygotujesz sama w domowym zaciszu.
Ewa Kozioł - Wyrzuć chemię z domu
REKLAMA

Ta książka pomoże ci odnaleźć drogę do życia w harmonii z naturą, bez chemii. Chcę pokazać, że ekologiczny styl życia nie jest drogi, skomplikowany i z pewnością nie jest tylko dla fanatyków. Nie warto niszczyć zdrowia swojego ani swoich najbliższych, ulegając sile wszechobecnej reklamy. 

Ewa Kozioł – szczęśliwa mama trójki dzieci, autorka popularnego bloga Zielony Zagonek. Dzień po dniu  udowadnia, że życie bez szkodliwej chemii jest możliwe i o wiele prostsze, niż może się wydawać.

Codziennie spędzamy kilkanaście godzin w domach pełnych trujących oparów i substancji. Na dodatek „pielęgnujemy” nasze ciała rakotwórczymi związkami przyspieszającymi starzenie i niszczącymi układ hormonalny. Nasz organizm jest wiecznie przepracowany w wyniku nieustannego usuwania pozostałości tych toksyn, których sporej części i tak nigdy nie uda mu się pozbyć. To, co nie zostanie wydalone, podlega zmagazynowaniu. Żyjemy w wyjątkowych czasach, bo nigdy dotąd człowiek nie był narażony na działanie tylu tysięcy szkodliwych substancji. Na efekty nie przyszło nam długo czekać, jako że wzrost obecności toksyn w naszym organizmie owocuje zwiększoną liczbą osób cierpiących z powodu osłabionej odporności, przewlekłych chorób, alergii czy nowotworów. Te choroby stały się niemal symbolem naszych czasów, może zatem nadszedł moment, aby poważnie zastanowić się nad ich źródłami.

W książce znajdziesz konkretne porady, wiele łatwych przepisów na kosmetyki, środki czystości i preparaty ziołowe. Dowiesz się, jakie substancje są niebezpieczne dla organizmu, czego unikać, by żyć zdrowo i chronić rodzinę przed alergiami i rakiem.

Dzięki tym radom nie tylko nie zrujnujes
z domowego budżetu, ale zyskasz czas dla siebie i swoich najbliższych. Zobaczysz, jak niewiele trzeba, żeby z dnia na dzień zamienić chemię na zdrowie!

POMARAŃCZOWO-LAWENDOWE SZMATKI DO CZYSZCZENIA MEBLI
 
24 szmatki (na przykład z pieluchy pociętej na kawałeczki 20 cm x 20 cm)
2 szklanki wody destylowanej
1/4 szklanki octu spirytusowego
5 kropli olejku cytrynowego
5 kropli olejku lawendowego
 
Przygotowanie:
Wymieszaj wszystkie składniki, a następnie przelej do szerokiego słoika. Szmatki ułóż jedna na drugiej i zwiń, po czym ulokuj w słoiku. Zakręć przykrywkę i wszystko dobrze wymieszaj. Niech szmatki wchłoną płyn; jego nadmiar wylej.

Użycie:
Wyjmij szmatkę z pojemnika i odciśnij z nadmiaru płynu. Przetrzyj nią meble.

Przechowywanie:
Szmatki przechowuj do 3 miesięcy, w szczelnie zamkniętym pojemniku

PORADA: Zamiast szmatek możesz zrobić aerozol. W tym celu przelej wszystko do butelki z atomizerem i spryskuj szmatkę podczas mycia mebli.

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

KSIĄŻKA JUŻ NIEBAWEM DO WYGRANIA W NASZYM KONKURSIE

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

chemia

Książka - Wyrzuć chemię z domu; Ewa Kozioł - Muszę napisać, że tak totalnie niekompetentnego tytułu książki dawno nie przeczytałam. Wszystko co nas otacza, to substancje chemiczne. Upraszczając - chemia to nauka o substancjach, ich właściwościach i przemianach jakim ulegają. Woda jest związkiem chemicznym dwóch pierwiastków: wodoru i tlenu. Czy można żyć bez wody? Gdyby chociaż wyraz chemia był w cudzysłowie, bo potocznie tak mówi się o środkach czystości.

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Ewa Kozioł - Wyrzuć chemię z domu"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.