Polecane książki

Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat

Może to być zaskakujące, ale – mimo wielu różnic – pod względem genetycznym jesteśmy w 95 procentach tacy sami jak goryl. A w 90 procentach tacy sami jak kot. Nawet banan, choć brzmi to nieprawdopodobnie, ma 60 procent takich samych genów jak my.

REKLAMA

Nic zatem dziwnego, że tak bardzo lubimy zwierzęta. Każdy przecież wie, że pies go nie zdradzi, kot najlepiej pozna, czy  jesteś zadowolony czy smutny, a słoń po jednym  spotkaniu zapamięta cię do końca życia. Zwierzęta są  niezwykłe, i to nie tylko z powodu wrodzonych zdolności, ale również dlatego, że w wyjątkowych sytuacjach dowiodły, że są mądrzejsze, niż mogłoby się nam zdawać: uratowały ludziom życie, pomogły lepiej zrozumieć świat lub po prostu rozbawiały tłumy.

51 najważniejszych historii o zwierzęcych superbohaterach z krwi i kości znajdą Państwo w tej książce.

Zwierzęta dokonywały wielkich rzeczy i wpłynęły na losy świata. Gdyby nie Łajka, nie latalibyśmy dziś w kosmos, bez owieczki Dolly nie byłoby klonowania, a labradorka Frida dzięki świetnemu węchowi pomogła ocalić aż 50 osób po trzęsieniu ziemi. Słoń Ning Nong, przeczuwając zbliżające się tsunami, na własnym grzbiecie przeniósł ośmioletnią dziewczynkę w bezpieczne miejsce.

Bohaterski gołąb pocztowy Cher Ami przekazał wiadomość pod ostrzałem wroga i ocalił żołnierzy. Pies  Balto sam poprowadził zaprzęg przez śnieżycę, by dostarczyć lekarstwa dzieciom, a najdzielniejszy  niedźwiedź w Polsce miał na imię Wojtek i uwielbiał się przytulać… Odwaga miewa futrzaste oblicze, wystarczy się o tym przekonać!

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.