Poradniki

Poradniki

Nikt nie lubi tego momentu, kiedy otwiera się szafkę kuchenną, a tam… mole. Niestety, te owady potrafią zalęgnąć się w nawet najczystszej kuchni. Uwielbiają mąki, ryże, mak, kasze, a nawet makarony. Pojawiają się bardzo szybko, ale ich pozbycie nie jest takie proste!

Czytaj artykuł 
Poradniki

Najlepsze gadżety to takie, które posłużą nam wielokrotnie i niekoniecznie w celu, w którym pierwotnie powstały. Przykładem takiego wielofunkcyjnego narzędzia jest niepozorna rolka do ubrań. Jak można ją wykorzystać?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Biedronki uchodzą za pożyteczne i niegroźne stworzenia. Żywią się mszycami, mączlikami i czerwcami wspomagając ogrodników i sadowników w zwalczaniu szkodników roślin. Niektórzy wierzą, że małe, kropkowane owady zwiastują szczęście i powodzenie. Niestety, nie każda napotkana na drodze „boża krówka” to sympatyczny, rodzimy chrząszcz.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim pojawił się odwieczny dylemat: jak utrzymać w mieszkaniu przyjemną temperaturę, ale jednocześnie nie wydać majątku na rachunki? Istnieje kilka trików, dzięki którym zatrzymamy ciepło w pomieszczeniach na dłużej.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Malowanie ścian wydaje się prostym zadaniem? Jeśli też tak uważasz, ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Przedstawiamy błędy, jakie najczęściej popełniane są podczas tej — tylko z pozoru — banalnej czynności.

Czytaj artykuł 
Poradniki

„Bycie eko” przeszło długą drogę od dziwnej i pobłażanej mody, do pełnoprawnego i powszechnie akceptowanego stylu życia. Co więcej, niektóre jego nawyki znalazły nawet poklask wśród społeczeństw pędzonych konsumpcjonizmem. Teraz na popularności zyskuje tzw. filozofia zero waste. O co w tym chodzi?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Z jednej strony pająki budzą strach i obrzydzenie, z drugiej, uważa się, że przynoszą szczęście domom, w których się pojawiają. Zwykle nie stwarzają większego zagrożenia, nie każdy jednak przepada za ich obecnością w mieszkaniu – jak można się ich pozbyć?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Mody mają to do siebie, że lubią się powtarzać. Jeśli jakieś ubranie lub gadżet przestał być „trendy”, wystarczy ukryć go na jakiś czas i poczekać – w ciągu kilku kolejnych sezonów z pewnością wróci do łask. Nie inaczej jest z luksferami. Szklane pustaki święciły trumfy za PRL-u, kiedy wykorzystywano je w budynkach przemysłowych czy na klatkach schodowych bloków z wielkiej płyty. Teraz znów są rozchwytywane. Zmieniły jednak przeznaczenie – zamiast w przestrzeniach wspólnych, wkroczyły na domowe salony. Zagraniczni miłośnicy dekorowania wnętrz oszaleli na ich punkcie.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Ponad połowa Polaków mieszka w blokach, których lokale nie spełniają wszystkich oczekiwań względem metrażu poszczególnych pomieszczeń. Zarzut ten najczęściej dotyczy kuchni, która zgodnie ze znaczeniem, jakie jej przypisujemy, jest tętniącym sercem domu, miejscem, w którym cały czas coś się dzieje… i dużo się przechowuje. W końcu w takim domowym „centrum zarządzania” wszystko powinno być zawsze pod ręką. Jak zatem pomieścić w małej kuchni wszystko, co niezbędne? Sprawdź najlepsze triki.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Mogłoby się wydawać, że 100 lat to dużo, jeśli jednak przypomnimy sobie, że było to w 1917 roku, czyli już w XX wieku, zmienia się nam perspektywa. Niektóre porady domowe, które z powodzeniem stosowali nasi przodkowie, sprawdzą się także dziś.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.