Poradniki

Poradniki

Październik to czas wzmożonych porządków na cmentarzach. Jak odpowiednio zadbać o takie powierzchnie jak lastriko, granit czy marmur? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Jesień to szczególny okres w roku, przewrotnie można by go nazwać sezonem płonących świec. W postaci zniczy już wkrótce będziemy układać je na nagrobkach bliskich nam osób, w wydaniu zapachowym i dekoracyjnym, chętnie ustawiamy je w salonach, gdzie kreować będą ciepłą atmosferę. Podpowiadamy, jak przedłużyć czas palenia świec, by cieszyć się dłużej ich blaskiem, a także jak przygotować taką ozdobę w domowych warunkach.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Twarda woda, nie jest tak szkodliwa, jak bywa o to posądzana, jednak nie zawsze sprawdza się tak dobrze, jak jej „miękka” odpowiedniczka, która znacznie lepiej nadaje się do podlewania kwiatów czy robienia prania i mycia naczyń. Podpowiadamy, jak zmiękczyć twardą wodę.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Pożółknięte poduszki to problem wielu gospodarstw domowych. Często bywa bagatelizowany, wszakże to, czego oczy nie widzą, bo jest ukryte pod poszewką, tego sercu nie żal. Warto jednak zadbać, by do snu układać się w czystej pościeli — zasada ta dotyczy zarówno powłoczek, jak i ich wypełnienia.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Umiejętność czytania symboli i oznaczeń umieszczanych na różnych opakowaniach jest niezwykle istotna. Etykiety są podstawowym źródłem wiedzy o stosowaniu i przeznaczeniu danego produktu, a także o tym, co należy zrobić z jego opakowaniem. Zdarza się, że w ogóle nie zapoznajemy się z ich treścią, niejednokrotnie błędnie uważając, że wiemy jak posługiwać się danym przedmiotem.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Pralki nie należą do najciszej działających urządzeń domowych. Nawet nowsze modele podczas wirowania dość uciążliwie hałasują. Zwykle nie trwa to długo, więc nie poświęcamy temu zjawiskom zbyt dużej uwagi. Czasami zdarza się jednak, że pracująca pralka zaczyna podskakiwać i przesuwać się. Przyczyn takiego zachowania może być kilka – na co zwrócić uwagę?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Lubimy, kiedy w naszych mieszkaniach pięknie pachnie. Miłe dla nosa aromaty, to nie tylko wyznacznik czystego i zadbanego mieszkania. Nie raz słyszeliśmy o niesamowitym wpływie zapachów nasze zdrowie i samopoczucie. Chcąc skorzystać z tych dobrotliwych właściwości, rozstawiamy po mieszkaniu świecie i odświeżacze powietrza. Niestety, to nie zawsze dobry pomysł.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Jesień to czas sprzyjający infekcjom górnych dróg oddechowych. Często mylimy je z objawami występującymi u osób, które przebywają w suchym i przegrzanym mieszkaniu. Suche powietrze powoduje problemy ze śluzówką nosa i gardła. Dodatkowo pojawiają się kłopoty ze snem, co znacznie osłabia koncentrację w ciągu dnia. Przedstawiamy kilka prostych trików, które pomogą ci nawilżyć powietrze w mieszkaniu.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Przeciąg to strumień powietrza, który powstaje w pomieszczeniu na skutek otwarcia drzwi i okien lub ich nieszczelności. O ile w porze letniej przeciąg w domu przynosi prawdziwą ulgę, o tyle w sezonie jesienno-zimowym sprawia, że mimo uruchomionego ogrzewania marzniemy, a rachunki naliczane za dostarczanie ciepła windują do góry. Jak zapobiegać przeciągom?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Kuchnia to serce domu. To tutaj spędzamy znaczną część czasu, zaczynamy dzień od kawy i śniadania, kończymy go kubkiem herbaty lub kakao, spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi na wspólnym przyrządzaniu i spożywanie posiłków. W tak chaotycznych warunkach łatwo o tłuste zabrudzenia. Oto przepis na uniwersalny środek, dzięki któremu w kilka chwil wysprzątasz całe pomieszczenie.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.