Poradniki

Poradniki

W upalne dni nasz organizm się przegrzewa, przez co zużywamy więcej energii, szybciej się męczymy i trudniej jest nam się skupić. Temperatura w mieszkaniu nie powinna przekraczać 22 stopni Celsjusza, jednak latem nie zawsze jest to możliwe... Jak szybko i skutecznie obniżyć zbyt wysoką temperaturę w naszych "czterech kątach" jeśli nie posiadamy klimatyzatora?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Muchy. Chociaż nie kłują, są równie uciążliwe, jak komary. Pojawiają się wszędzie tam, gdzie jest ciepło i mają nieograniczony dostęp do pożywienia, nic więc dziwnego, że tak bardzo upodobały sobie nasze domy. Jak pozbyć się ich skutecznie? Jest na to kilka sposobów.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Plamy z długopisu to odwieczny problem każdej mamy. Nowa bluzka czy spodnie, pierwszy dzień w szkole i już ślady długopisu. Co więcej, taki rodzaj zabrudzenia nie dotyczy jedynie dzieci. Dorosłym również zdarza się przypadkiem poplamić ubrania. Zastanawianie się później, jak wywabić plamy po długopisie, niejednokrotnie przyprawia o ból głowy. Dlatego warto poznać kilka trików, dzięki którym dowiemy się, jak wywabić plamy po długopisie.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Każdy z nas zapewne zna przynajmniej jedną metodę na czyszczenie srebrnej biżuterii samodzielnie w domu. Popularne babcine sposoby okazują się wysoce skuteczne i niezawodne. Nie dość, że dzięki prostym produktom można łatwo wyczyścić srebro, to w dodatku jest to dziecinnie proste. Domowe sposoby na czyszczenie kosztowności biją na głowę gotowe środki chemiczne. No dobrze, ale czym wyczyścić srebro? I jak to zrobić?  

Czytaj artykuł 
Poradniki

Zbliżające się nieubłaganie lato oznacza, że poza wysokimi temperaturami, rozpoczęły się gwałtowne i intensywne burze. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne jest odpowiednie zachowanie w obliczu nadchodzącej nawałnicy. Na co zwrócić szczególnie uwagę? Weryfikujemy również popularne mity, które zdążyły narosnąć wobec tego zjawiska atmosferycznego.

Czytaj artykuł 
Poradniki

W miesiącach letnich na naszą krew czyhają nie tylko komary i kleszcze, ale również meszki. Chociaż są małe i zupełnie niepozorne, żadne inne owady nie są w stanie zakłócić wypoczynku w plenerze tak, jak one.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Ogród to doskonałe miejsce do wypoczynku. Aby jednak spędzać w nim czas miło i wygodnie, niezależnie, czy dysponujemy tarasem, czy nie, przydadzą się odpowiednie meble. Te powinny być nie tylko estetyczne – ważna jest również funkcjonalność i trwałość materiałów, z których je wykonano. Na co zwrócić uwagę, szukając mebli do ogrodu?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Utrzymanie klimatyzacji samochodowej w czystości z pewnością gwarantuje komfort podróżowania. Czasem jednak z układu klimatyzacji w samochodzie wydobywa się nieprzyjemny zapach. Świadczy to zwykle o pojawieniu się grzyba. Częścią układu, którą należy wówczas wyczyścić, jest parownik klimatyzacji. Prócz czyszczenia, konieczna jest także dezynfekcja. W jaki sposób odbywa się mycie parownika?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Któż z nas nie marzy o podmuchu chłodu w upalne letnie dni? Komfort ten zapewnia klimatyzacja domowa. To niesamowita wygoda dla domowników, jednak sam fakt posiadania tego urządzenia nakłada na nas obowiązek regularnej pielęgnacji oraz przeglądów. Konieczne jest więc okresowe czyszczenie klimatyzacji domowej. Czym i jak odgrzybić klimatyzację w domu, jeśli okazało się, że ma pleśń?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Świat tonie w plastiku – jego sprawna utylizacja przysparza nam niemało trudności. Rządy na różnym szczeblu podejmują działania zmierzające do stopniowego ograniczenia jego wykorzystywania, na rzecz bardziej przyjaznych surowców. Warto sobie jednak uświadomić, że nie tylko na ich barkach ciąży odpowiedzialność dbania o środowisko. Wiele zdziałać możemy my sami – produkując mniej śmieci lub więcej z nich efektywnie przetwarzając. W tym artykule podpowiadamy, jak można wykorzystywać butelki PET.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.