Poradniki

Poradniki

Czy wiesz, że zioła i rośliny, które uprawiasz w domu i ogrodzie, mogą działać uspokajająco? Wystarczy je zebrać i korzystać z ich dobroczynnych właściwości! Proponujemy ci uspokajające herbatki oraz zabiegi, które sprawią, że kolejny dzień rozpoczniesz z większą energią!

Czytaj artykuł 
Poradniki

Kuchenny blat nie ma łatwego życia. Intensywnie wykorzystywany podczas większości domowych prac, niezależnie od materiału, z którego go wykonano, nieustannie narażony jest na powstawanie zabrudzeń i rys. W jaki sposób doczyścić go z najgorszych zabrudzeń i odnowić jego uszkodzoną powierzchnię?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Obsługę zmywarki można opisać w kilku słowach: wkładamy do niej brudne naczynia, uruchamiamy i po 40 minutach wyjmujemy czyste – słowem, nic trudnego. Komplikacje pojawiają się dopiero wtedy, kiedy elementy zastawy, świeżo po wyjęciu z komory urządzenia, nadal są brudne lub co gorsza, śmierdzą. Jakie są najczęściej popełniane błędy związane z użytkowaniem zmywarki?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Polskie miasta spowił dziwny pył. Żółty kurz pokrywa balkony, okna, samochody. W skrajnych przypadkach parapety trzeba przecierać co kilka godzin. Zaniepokojeni tym zjawiskiem, jego przyczyn upatrują w zanieczyszczeniu powietrza lub w dużych ilościach piasku przywiewanego znad Sahary. Tym razem spowodowane jest ono zupełnie czym innym – w maju zaczyna się okres pylenia sosen. Widoczny, żółtawy pył to efekt działalności tych drzew.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Wiertarka to poręczne narzędzie, które jest niezbędne nie tylko podczas remontu, ale też w trakcie normalnej eksploatacji domu. Raz na czas zdarzy się, że będziemy chcieli wywiercić gdzieś jakiś otwór, by zawiesić półkę lub dekorację. Przedstawiamy kilka prostych rad i trików, dzięki którym wiercenie będzie jeszcze łatwiejsze.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Słoneczna i ciepła pogoda skłania nas do otwierania szeroko okien i dokładnego wietrzenia domowych zakamarków. Wraz ze świeżym powietrzem, do domu wpadają jednak niechciani goście — rozmaitej maści insekty i robaki. W jaki sposób się ich pozbyć?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Gołębie stały się nieodłącznym elementem miejskiego krajobrazu. Zdawałoby się, że w miastach czują się swobodniej, niż ich mieszkańcy. Wielu ludzi nie toleruje ich obecności ze względu na hałas, jaki powodują i odchody, które pozostawiają.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Tapetowanie to prosty sposób na odświeżenie każdego wnętrza. Nie jest to trudna czy wymagająca specjalnych umiejętności praca, warto jednak pamiętać o kilku aspektach, które zapewnią remontowy sukces i efekt bez żadnych wad.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Wybór dobrych fachowców w dużej mierze decyduje o powodzeniu zaplanowanego remontu. Niełatwo jednak przychodzi nam zaufanie ekipom remontowym, nawet jeśli cieszą się nieposzlakowaną opinią. Podpowiadamy, po czym poznać rzetelnych specjalistów.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Lodówka to niezbędne urządzenie w każdym domu. W dużej mierze odpowiada ona za zdrowotność i higieniczność spożywanych przez nas posiłków. Zapobiega też marnotrawieniu żywności. Aby zachować funkcjonalność, musi być podpięta do prądu stale, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Szacuje się, że odpowiada ona za 20-30 proc. rocznego zużycia prądu w mieszkaniu.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.