Poradniki

Poradniki

Tabelki, cyferki, klauzule, wyliczenia „sztywny” urzędowy język i ujęta w ramki całkowita kwota do uiszczenia - tak wygląda typowy rachunek za prąd. Odszyfrowanie tajemniczości w nim wypisanych potrafi przysporzyć bólu głowy. Oto kilka informacji, które pomogą w rozszyfrowaniu faktury.

Czytaj artykuł 
Poradniki

We własnym mieszkaniu zależy nam przede wszystkim na spokoju i ciszy. Niestety, otoczenie nie zawsze nam sprzyja – w miastach zazwyczaj panuje gwar, sąsiedzi często dają w kość, a i izolacja dźwiękowa ścian w naszych domach pozostawia wiele do życzenia. Co można z tym zrobić?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Instalacja z płytek to pożądana dekoracja, szczególnie w kuchniach i łazienkach. Ma szereg zalet — kafelki są trwałe, łatwe w utrzymaniu, nie tracą walorów estetycznych pod wpływem działania czynników takich jak woda czy temperatura, są też odporne na zadrapania. Aby jednak służyły nam przez długie lata, należy odpowiednio je wpierw ułożyć. Kiedy sami zabieramy się do prac montażowych, nie jest trudno o popełnienie podstawowych błędów.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Jak sprawić, by sypialnia była przytulna, a jednocześnie funkcjonalna i praktyczna? Wystarczy, że zainwestujesz w kilka dodatków. Zobacz, od czego zacząć!

Czytaj artykuł 
Poradniki

Część uszkodzeń ścian — rys i drobnych pęknięć — jesteśmy w stanie naprawić samodzielnie. To prosta czynność, z którą poradzą sobie nawet niezaawansowani majsterkowicze. Czym wypełnić ścianę i jak zrobić to poprawnie, aby jej powierzchnia znów była gładka?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Sprzątanie bywa często bagatelizowane, a przecież wymaga tyle umiejętności i doświadczenia, ile pozostałe domowe czynności i majsterkowanie. Aby wykonać je szybko, sprawnie i przede wszystkim skutecznie należy pamiętać o unikaniu kilku poważnych błędów, które niemal całkowicie niweczą rezultaty naszej wytężonej pracy.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Jednym z najchętniej wybieranych narzędzi do malowania jest wałek. Uważa się, że nie sprawia on większych trudności w obsłudze – poradzi sobie z nim niemal każdy, nawet nie mając żadnego doświadczenia. Czasami jednak rezultaty pracy z jego użyciem są niezadowalające. Czego się wystrzegać, malując nim ściany?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Szubak to rodzaj chrząszcza, który w Polsce występuje od niedawna, bo od ok. 20 lat. Informacje o jego szkodliwej działalności nie są tak rozpowszechnione, jak w przypadku innych nowo przybyłych owadów, np. azjatyckiej biedronki, która coraz częściej „terroryzuje” miasta. Po czym rozpoznać obecność szubaków w domu i jak się ich pozbyć?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Już tak jest, że nie lubimy stałości w naszym otoczeniu i raz na jakiś czas dajemy się powieść wodzy kreacji. Ogarnia nas chęć zmienienia najbliższego otoczenia – w tym wypadku aranżacji mieszkania. Oto kilka pomysłów na metamorfozę za przysłowiowy grosz, no — może kilka groszy. Nie musimy jednak wzywać ekipy remontowej, by wprowadzić do domu „powiewu świeżości”.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Żelazko to nieodłączny element wyposażenia domu — zawsze jest coś do wyprasowania i chociaż to żmudne i czasochłonne zajęcie, z konieczności mu się oddajemy. Rzadko jednak poświęcamy uwagę urządzeniu prasującemu. Uzupełniamy jego zbiornik wodą, uruchamiamy, pracujemy, a skończywszy – odstawiamy w kąt. Rezultatem takiego bezrefleksyjnego użytkowania są usterki i ograniczona żywotność sprzętu.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.