Poradniki

Poradniki

Żelazko to nieodłączny element wyposażenia domu — zawsze jest coś do wyprasowania i chociaż to żmudne i czasochłonne zajęcie, z konieczności mu się oddajemy. Rzadko jednak poświęcamy uwagę urządzeniu prasującemu. Uzupełniamy jego zbiornik wodą, uruchamiamy, pracujemy, a skończywszy – odstawiamy w kąt. Rezultatem takiego bezrefleksyjnego użytkowania są usterki i ograniczona żywotność sprzętu.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Cyklinowanie drewnianej podłogi, czyli szlifowanie parkietu maszyną szlifującą w celu zdarcia uszkodzonej warstwy drewna i przywrócenia jej dawnego wyglądu, to skuteczny, ale bardzo kosztowny i czasochłonny zabieg. Jakie są alternatywne sposoby renowacji drewnianej podłogi?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Akcesoria z metali szlachetnych to bardzo cenne przedmioty. Czy to biżuteria, czy też elementy zastawy stołu, wielu z nas traktuje je z dużą dbałością – sięgamy po nie tylko przy wyjątkowych okazjach, a później odkładamy do schowka. Mimo starań, srebro z czasem zaczyna nieestetycznie czernieć, traci blask i dekoracyjny urok. Jak można temu zapobiec?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Coraz częściej można spotkać się ze stwierdzeniem, że folia aluminiowa jest szkodliwa dla naszego zdrowia – wiele osób twierdzi nawet, że jej stosowanie ma wpływ na tak poważne schorzenia, jak nowotwory, choroba Alzheimera i coraz powszechniej występujące alergie. O czym należy pamiętać, używając jej w domu? Czy rzeczywiście jest tak groźna? Odpowiedź jak zwykle jest niejednoznaczna.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Zmywarki na stale zadomowiły się w naszych kuchniach. Wiele osób, które miały okazję skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez te urządzenie, nie wyobrażają sobie już powrotu do „tradycyjnego”, ręcznego mycia naczyń przy zlewie. Czasem jednak ceniony sprzęt zawodzi i psuje się. Jak temu zaradzić? Co zrobić, kiedy ze zmywarki cieknie woda?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Wydawałoby się, że najwięcej energii pobierają duże urządzenia elektryczne, które na stałe są wpięte do sieci. Kiedy jednak spojrzymy na wskaźniki poboru mocy zainstalowane w domu, zaskoczyć nas może bardzo wysoki wynik czajnika elektrycznego. Analizując go, pod uwagę należy wziąć jednak pobór mocy w skali czasu użytkowania – chociaż uruchomiony czajnik pobiera wiele mocy, zwykle podgrzewa on wodę przez parę chwil, co sumarycznie daje do kilkunastu minut w ciągu dnia. Nieporównywalnie mniej niż lodówka, która z korzysta z prądu non stop.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Drewniane akcesoria kuchenne to nie tylko przydatne narzędzia ułatwiające codzienne sporządzanie posiłków. W wielu kuchniach traktowane są również jako dekoracyjne elementy wystroju. Dumnie zdobią półki kredensów i wieszaków w pomieszczeniach stylizowanych na rustykalne, angielskie i prowansalskie. Mają jednak jedną zasadniczą wadę – niewłaściwie czyszczone szybko ciemnieją, tracąc swój naturalny urok i użyteczność.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Obrazy to jedna z tych niewielu dekoracji, która sprawdzi się w każdym wnętrzu. Niezależnie od aranżacji, stylowe akcesoria dodadzą pustym ścianom klasy i charakteru. Jak wieszać dzieła sztuki, bez konieczności wwiercania się w ściany lub wbijania w nie gwoździ? Jak tworzyć domowe galerie sztuki? Praktyczne porady.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Meble wypoczynkowe często pokrywają się trudnymi w usunięciu zabrudzeniami. Niestety z powodu gabarytów i nieporęczności, trudno je doczyścić. Dziś podpowiadamy, jak robić to skutecznie i szybko.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Zimą okna domu często zaparowują – pokrywają się delikatną mgiełką skroplonej pary wodnej. Dlaczego tak się dzieje i jak można temu zaradzić? Czy jej widok powinien nas zaniepokoić?

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.