Poradniki

Poradniki

Mieszkańcy małych mieszkań w bloku, wyposażonych jedynie w kilka współdzielonych suszarni, wiedzą, z jakim kłopotem wiąże się robienie prania i suszenie ubrań zimą. Wielu z nas uważa, że wywieszania prania na zewnątrz jest bezcelowe – w niskich temperaturach i tak nie wyschnie. Podpowiadamy, jak suszyć pranie zimą.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Oddychanie to podstawowa funkcja każdego organizmu. Zachodzi nieustannie, kolejny wdech i wydech to czynności automatyczne, nad którymi w ogóle się nie zastanawiamy. No i tutaj właśnie leży problem. Coraz więcej uwagi poświęca się produktom, które spożywamy, ubraniom, które nosimy, ale o jakości powietrza, niezbędnego nam do życia, wciąż nie myślimy tyle, ile powinniśmy.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Porcelanowa zastawa to cenny okaz w wyposażeniu każdego domu. Swoją obecnością uświetnia rodzinne spotkania, te bardziej, jak i mniej formalne. Sprawdza się przy każdej okazji, doskonale się używa i po prostu „cieszy oko”, elegancko wyeksponowana w przeszklonej gablocie. Mimo naszej dbałości zdarzyć się może, że porcelanowe naczynie pęknie lub wyszczerbi się. Co robić w takiej sytuacji?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Zanim na dobre rozpoczną się przygotowania do obchodów świąt Bożego Narodzenia, przed nami Adwent – w religii chrześcijańskiej, czas oczekiwania na narodziny Chrystusa. W tym czasie w wielu domach kultywuje się tradycję ozdabiania domów wieńcami i odliczania dni do Wigilii za pomocą kalendarza. Skąd pochodzą te zwyczaje i co symbolizują? Zobacz, jak przygotować je samodzielnie.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Nie ma chyba nic przyjemniejszego, niż po długim, intensywnym dniu ułożyć się na miękkim łóżku i okryć się pachnącą, cieplutką pościelą. Żeby to jednak zrobić, uprzednio trzeba przewlec kołdry i poduszki. Niestety, zwykle mało kto garnie się do nudnego i monotonnego zadania, które dzieli nas od upragnionej chwili relaksu. Przedstawiamy sztuczkę, dzięki której zmiana pościeli pójdzie nam zdecydowanie łatwiej.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Ocet spirytusowy już dawno przestał być wykorzystywany jako zakwaszająca przyprawa do marynat i mięs. Jego niska cena i właściwości sprawiają, że równie chętnie wykorzystywany jest jako środek czyszczący, piorący i dezynfekujący. Kiedy i jak warto go stosować? Oto kompendium wiedzy o możliwościach octu niezbędne każdej gospodyni.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Dywany nierzadko bywają jednym z największych nośników kolorystycznych w naszych domach. Pięknie akcentują lub podkreślają pozostałe elementy aranżacji. Czyste i zadbane są chlubą każdej gospodyni. Czasami jednak ich pielęgnacja może sprawiać problemy.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Za oknem jesienny ziąb, a  ty marzniesz, bo  grzejniki w mieszkaniu są ledwie letnie lub w ogóle nie grzeją? To nie musi oznaczać awarii sieci ciepłowniczej czy zaniedbań ze strony wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej. Częstą przyczyną niesprawności kaloryferów jest powietrze, które znajduje się w instalacji. Jego usunięcie to prosta czynność, z którą powinniśmy dać sobie radę bez pomocy fachowców.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Za oknem jesienny ziąb, a ty marzniesz, bo grzejniki w mieszkaniu są ledwie letnie lub w ogóle nie grzeją? To nie musi oznaczać awarii sieci ciepłowniczej czy zaniedbań ze strony wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej. Częstą przyczyną niesprawności kaloryferów jest powietrze, które znajduje się w instalacji. Jego usunięcie to prosta czynność, z którą powinniśmy dać sobie radę bez pomocy fachowców.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Nie posiadają skrzydeł. Są płaskie i bardzo wytrzymałe – ciężar odpowiadający wadze przeciętnego ciała ludzkiego nie jest w stanie ich zmiażdżyć, co najwyżej spowoduje tylko ich unieruchomienie. Pękają dopiero w uścisku pomiędzy dwoma twardymi i płaskimi powierzchniami. Bardzo szybko się poruszają — nawet 3 cm/sek. Roznoszą bakterie, które wywołują groźne choroby. O czym mowa? O pluskwach domowych.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.