Poradniki

Poradniki

Nawet najpiękniejsze wnętrza wymagają czasem swego rodzaju dopełnienia, czegoś, co swoją prostotą i odmiennością każdorazowo zachwyci gości naszego domu. Zarówno rynek branży wnętrzarskiej, jak i internet oferują nam mnóstwo pomysłów i inspiracji, dzięki którym możemy odmienić swoje domy. Jak jednak wybrać dodatki, które będą najbardziej odpowiednie? To proste! Najlepsze będą te, które nas zachwycają — dzięki temu stworzymy niepowtarzalne wnętrza.  

Czytaj artykuł 
Poradniki

Uporczywe plamy to odwieczny problem każdej pani domu. Często, chcąc wysuszyć ubrania, wieszamy pranie na grzejnikach lub metalowej suszarce, gdzie pojawić się może rdza. Tym sposobem nasze ubrania mogą być narażone na poplamienie. Nawet otarcie się o zardzewiały przedmiot skutkuje powstaniem zabrudzeń. Dlatego podpowiemy, czym wywabić rdzę oraz jak sprać zabrudzenie, żeby nie zniszczyć materiału.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Pralka jest urządzeniem, które szczególnie narażone jest na gromadzenie się wszelkiego rodzaju bakterii, a nawet grzybów. Dlatego wymagane jest nie tylko regularne czyszczenie, ale i dezynfekcja pralki. Dzięki takiej pielęgnacji jesteśmy w stanie przedłużyć żywotność naszej pralki o kilka dobrych lat. A może czyszczenie pralki domestosem? Poznajmy więc kilka metod na odkażanie pralki.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Wydawałoby się, że latem, kiedy dzień jest długi, nie brakuje ani światła, ani ciepła, oszczędzanie energii elektrycznej jest łatwiejsze. Nic bardziej mylnego! Z powodu upałów w ruch idą klimatyzatory, wentylatory i inne urządzenia przynoszące ulgę i upragnione orzeźwienie. Rozliczenie podsumowujące zużycie prądu w miesiącach letnich niejednego może przyprawić o ból głowy.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Proporcje to kluczowy czynnik projektowania wystroju pomieszczenia. Architekci i styliści dokładają starań, by za pomocą odpowiedniej aranżacji podkreślić zalety wnętrza, ukryć jego wady – słowem, wydobyć to, co z niego najlepsze. Często uciekają się więc do sztuczek i trików, które zwodząc zmysł wzroku, korygują budowlane mankamenty. 

Czytaj artykuł 
Poradniki

Choć podczas planowania wyjazdu myśli najczęściej krążą wokół celu podróży, w przerwie od pakowania warto przygotować dom tak, aby po wyjeździe zastać go w niezmienionym stanie.  Oto kilka sposobów na zabezpieczenie mieszkania, dzięki którym urlopowicze unikną zmartwień i stresu zarówno podczas wyjazdu, jak i po powrocie.

Czytaj artykuł 
Poradniki

O tym, czy w domu lub mieszkaniu panuje domowa, przyjemna atmosfera decydują nie tylko wybrane przez nas meble i dodatki. Niebagatelną rolę odgrywa także unoszący się w powietrzu zapach. Jeśli chcesz mieć pewność, że twój dom będzie pięknie pachniał, a wolałbyś nie zdawać się tylko na dostępne w sklepach odświeżacze powietrza, przeczytaj ten tekst. Zdradzamy w nim pięć niezawodnych, a do tego naturalnych sposobów na to, aby w domu pięknie pachniało.

Czytaj artykuł 
Poradniki

Rozmiar nie ma znaczenia. Nawet w małej i wąskiej kuchni w bloku stworzyć można urokliwe wnętrze. Wszystko, czego potrzeba, to dobry pomysł i jego konsekwentna realizacja.

Czytaj artykuł 
Poradniki

W upalne dni nasz organizm się przegrzewa, przez co zużywamy więcej energii, szybciej się męczymy i trudniej jest nam się skupić. Temperatura w mieszkaniu nie powinna przekraczać 22 stopni Celsjusza, jednak latem nie zawsze jest to możliwe... Jak szybko i skutecznie obniżyć zbyt wysoką temperaturę w naszych "czterech kątach" jeśli nie posiadamy klimatyzatora?

Czytaj artykuł 
Poradniki

Muchy. Chociaż nie kłują, są równie uciążliwe, jak komary. Pojawiają się wszędzie tam, gdzie jest ciepło i mają nieograniczony dostęp do pożywienia, nic więc dziwnego, że tak bardzo upodobały sobie nasze domy. Jak pozbyć się ich skutecznie? Jest na to kilka sposobów.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.