Poradniki

Jak zadbać o okna na wiosnę?

Zakup stolarki okiennej to inwestycja na lata. Utrzymanie jej w dobrym stanie przez wiele lat gwarantuje regularnie wykonywana konserwacja. Kiedy ostatni raz poświęciliście odrobinę uwagi swoim oknom? Podpowiadamy jak o nie zdbać na wiosnę. 

REKLAMA

Wiosna to doskonała pora, by przyjrzeć się bliżej swoim oknom. Nie chodzi jedynie o dokładnie ich umycie – na tym poprawna konserwacja się nie kończy!

Z racji umiejscowienia, stolarka okienna wystawiona jest na działanie różnorodnych czynników atmosferycznych. Poszczególne jej elementy stale pracują; dostosowują się do danych warunków. Ulegają naturalnym procesom zużywania na skutek ciągłego otwierania, rozwierania czy ryglowania skrzydeł. Dla trwałości okien znaczenie mają nawet takie, wydawałoby się błahe i zwyczajne czynności, jak szybkie zamykania skrzydła, zbyt mocne pociąganie podczas otwierania czy ustawianie klamki w nieprawidłowej pozycji. Dzięki przeprowadzaniu regularnych przeglądów, okna niezawodnie posłużą nam przez długi czas, a w razie powstającej usterki, będziemy w stanie szybko zareagować.

Zobacz więcej zdjęć

Jak dbać o okna? Podstawowa konserwacja stolarki okiennej

Przynajmniej raz roku, najlepiej w okresie wiosennym, kiedy i tak przeprowadzamy niezbędne prace porządkowe, przyjrzyjmy się blisko oknom: stolarce, warstwom lakierniczym; sprawdźmy i nasmarujmy okucia. Mają one niebagatelny wpływ na poprawne działanie okna. Zapewniają optymalny docisk ramy do ościeżnicy, co zapobiega nieszczelnościom i przeciwdziała ewentualnym próbom wyważenia.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jak zadbać o okna na wiosnę?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.