Poradniki

Świąteczne dylematy: jaką choinkę wybrać? Wady i zalety popularnych rozwiązań

Co roku stajemy przed tym samym dylematem: jakie drzewko wybrać? Żywe czy sztuczne? A jeśli żywe, to cięte, czy może raczej to w doniczce? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, poszukując choinki idealnej.
REKLAMA

Tradycja „ubierania choinki” na święta Bożego Narodzenia powstała w Niemczech, w Alzacji, gdzie w XVI w. zaczęto przyozdabiać drzewka jabłkami i papierowymi dekoracjami. Nowy zwyczaj, mocno wspierany przez Marcina Lutra, szybko zakorzenił się w protestantyzmie.

Chociaż początkowo Kościół Katolicki niechętnie podchodził do nowego obyczaju, ubieranie choinki stało się nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia. Przystrojone drzewko patronuje świątecznym spotkaniom w gronie rodziny. Chociaż powinno się przyozdabiać je w wigilijny poranek, z powodu braku czasu, wielu z nas decyduje się zrobić to na kilka, a nawet kilkanaście dni przed uroczystą wieczerzą.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


Co roku stajemy przed tym samym dylematem: jaką choinkę wybrać? Sztuczną czy żywą? Jeśli tą drugą, to ciętą, czy może lepiej tę w doniczce? Które drzewo będzie odpowiednie – jodła, świerk, a może sosna? W ferworze świątecznych przygotowań nie zawsze jest czas, by roztrząsać te kwestie, dlatego przygotowaliśmy dla was krótki poradnik, zestawiający wady i zalety każdego rozwiązania.


1 2 3 4

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Świąteczne dylematy: jaką choinkę wybrać? Wady i zalety popularnych rozwiązań"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.