Porady ogrodnicze

Pięć najpiękniejszych wiosennych kwiatów – subiektywny ranking

REKLAMA

Miejsce czwarte zajmuje skromny krokus

Krokusy to rośliny wiosenne z rodziny kosaćcowatych. Kwitną często jako pierwsze w ogrodzie. Istnieje ponad 80 gatunków krokusów i wiele odmian i mieszańców. Są to kwiaty niezwykle łatwe w uprawie. Poradzą sobie z ich uprawą nawet początkujący ogrodnicy. Pięknie wyglądają posadzone pojedynczo na trawniku, idealnie będą wyglądać również na balkonie, radzą sobie także jako ozdoba skalniaków. Najpiękniejsze i najbardziej rozpoznawalne są odmiany o kwiatach białych i fioletowych. Potrafią się same rozsadzać. Ich nasiona po przekwitnieniu dojrzewają i wysypują się na podłoże. Z czasem powstaje więc piękny krokusowy trawnik.

Zobacz więcej zdjęć

Bulwy krokusów są jednoroczne -  w miejsce bulwy matecznej powstaną nowe, potomne. Wykopujemy je co 3-4 lata. Po wykopaniu zaleca się je suszyć w temperaturze 20-25 stopni Celsjusza. Lubią nawożenie mieszanką fosforu i potasu.

Miejsce piąte w naszym konkursie zajęła Puszkinia

Puszkinia to bylina cebulowa z rodziny szparagowatych. Jej nazwa wywodzi się od nazwiska rosyjskiego botanika Musin-Puszkina, który jako pierwszy znalazł ją w Kaukazie. Z cebulki posadzonej do ziemi wyrastają wąskie ciemnozielone liście.


Fot.123RF.com

Pęd kwiatowy ma zazwyczaj wysokość do około 20 centymetrów i zakończony jest pięknym kwiatostanem złożonym z dzwonkowatych kwiatów. Mają one urzekający biały kolor z delikatnym błękitnym nalotem. Rozkwitają zazwyczaj już w marcu i kwitną do maja.Zdjęcie główne: 123RF.com

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

anna0072

Mieczyki trudno nazwać kwiatami wiosennymi - kwitną w lipcu i w sierpniu

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Pięć najpiękniejszych wiosennych kwiatów – subiektywny ranking"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.