Taras jak nowy

Kwiatowa aranżacja tarasu. Jakie rośliny na taras?

Mieszkańcy większych aglomeracji często miewają chwile, w których chcieliby uciec od miejskiego zgiełku. Rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy posadzić kilka drzewek i roślin kwitnących na tarasie i już dysponujemy swoim małym, ale własnym mini laskiem.

REKLAMA
Nawet kilka krzewów ozdobnych, od razu poprawia nam nastrój, zapewnia lepsze samopoczucie i gwarantuje szybki oraz efektowny relaks. Do najbardziej popularnych drzew i krzewów, które świetnie sprawdzą się na tarasie należą: azalie, berberysy, irgi, jałowce, krzewuszki, bukszpan, rododendrony, jałowce, trzmieliny, tawuły, cyprysiki, cyprysy, sosny, brzozy, świerki oraz jodły. Polecam również liczne odmiany traw ozdobnych oraz kaktusy i sukulenty. 
 
Jakie rośliny?
 
Dzięki roślinom sezonowym nasz taras co rok będzie się zmieniał. Oprócz tak popularnych begonii, petunii i pelargonii, polecam również wprowadzenie pewnych elementów egzotyki. W sklepach ogrodniczych z łatwością zakupimy: kocanki włochate, heliotropy, koleusy, werbeny, czy też lantany. Są to rośliny, które kwitną bardzo długo i bardzo obficie. Ich okres kwitnienia, trwa czasem aż do pierwszych mrozów. Przez zimę możemy je przechowywać w chłodnym (około 5°C) i jasnym pomieszczeniu. Zazwyczaj jednak traktuje się je jako rośliny jednoroczne.

Do nasadzeń w donicach, polecam również rośliny typowo rabatowe: dimorfetki, bratki, nasturcje, lobelie, niezapominajki, stokrotki, portulaki, żeniszki oraz rośliny, które pną się w bardzo efektywny sposób: fasole, groszki pachnące, wilce, thunbergie oraz kobee. 

W przypadku roślin wieloletnich, w pojemnikach możemy uprawiać wiele bylin, drzew oraz krzewów. Zdecydowanie najlepiej wybrać rośliny o małych wymaganiach.
 
 
Wybrane przez nas rośliny,  powinny mieć ozdobne liście, które będą ładnie wyglądać od wiosny aż po samą jesień. Powinniśmy również zadbać o obecność roślin zimozielonych. Pamiętajmy, że w jednej doniczce, czy też pojemniku umieszczamy zawsze rośny o podobnych wymaganiach. 

ROŚLINY DO DONIC I POJEMNIKÓW

 
Byliny
dzwonki, bergenie, barwinki, goździki, funkie, pierwiosnki, funkie, żurawki, tawułki i trawy (bambusy, rozplenice itp.).

Krzewy iglaste
jałowiec chiński 'Blue Alps' i 'Stricta', jałowiec pospolity 'Repanda', jałowiec płożący 'Wiltonii', kosodrzewina 'Gnom', 'Mops' i 'Pumilo', świerk czarny 'Nana', świerk pospolity 'Nidiformis'.

Krzewy liściaste 
berberys Thunberga 'Atropurpurea Nana', 'Aurea' i 'Kobold', krzewuszka 'Nana Variegata', forsycja 'Maluch', karagana syberyjska 'Pendula', klon palmowy 'Dissectum Atropurpureum', pięciornik krzewiasty, tawuły 'Goldflame', 'Golden Princess' i 'Little Princess', azalie japońskie. 

Krzewy liściaste zimozielone
bukszpan, kalmia, kiścień, pieris, różanecznik, trzmielina Fortune’a.

Pnącza
bluszcz pospolity, hortensja pnąca, milin amerykański, powojniki, winobluszcze.

Deccoria.pl 
 
 
Przeczytaj również:

 


Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Kwiatowa aranżacja tarasu. Jakie rośliny na taras?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.