Wideo Deccoria

Z klimatem i z pasją: o pierwszej w Polsce kobiecie bacy i permakulturowej uprawie jabłoni

Jesteś zmęczony pośpiechem, brakiem wytchnienia i zgiełkiem? Chciałbyś - choć na chwilę, zmienić otoczenie i przekonać się, że można żyć w symbiozie z naturą? Nowocześnie, jednocześnie nie zapominając o tradycji i swoich korzeniach, a także o tym, co najważniejsze? Wyjdź na spotkanie z ludźmi, którzy wiodą życie w otoczeniu sielskich klimatów. Przekonaj się, że slow life wcale nie polega na życiu w ślimaczym tempie, ale na odnalezieniu harmonii w tym, co robimy i w tym, kim jesteśmy. Balansie między dbaniem o siebie, a także o środowisko.

Z klimatem i z pasją: o pierwszej w Polsce kobiecie bacy i permakulturowej uprawie jabłoni
REKLAMA

fot. Pixabay.com

Zapraszamy w miejsca, gdzie najpiękniejszą muzykę nierzadko tworzy cisza, a zapach ziół i kwiatów, tworzą niepowtarzalny nastrój. Przypomnij sobie, jak może smakować życie. Nie ma jednej drogi do szczęścia Jednak - być może, poczujesz, że chcesz obrać jakiś kierunek i to idealne miejsce i moment, do nowej historii, jaką zechcesz napisać. „Z klimatem i z pasją” to program publicystyczny, pokazujący ciekawe miejsca, ludzi pełnych pasji i produkty regionalne, a także piękne ogrody - z dala od miejskiego zgiełku. Promujący sielskie klimaty, życie w zgodzie z naturą, a także dbanie o środowisko. Bohaterowie to zarówno mieszkańcy wsi, mieszczuchy, którzy odnaleźli tam sens życia i sposób na biznes, a także osoby znane, które na terenach wiejskich znalazły swoje miejsce na ziemi.

Wyrusz w podróż "Z klimatem i z pasją" z autorką i prowadzącą program, dziennikarką Marią Sikorską. Zapraszamy! Premiera - Polsat News - niedziela 16:30

W tym odcinku:

- Góralski świat stanął na głowie. Wielu mówiło, że świat się kończy – kobieta została certyfikowanym bacą! W tym odcinku Maria Sikorska odwiedziła mieszkającą we wsi Brzegi pod Bukowiną Tatrzańską Janinę Rzepkę -  pierwszą w Polsce kobietę bacę.

- W wielkopolskim Śmiłowie, w gospodarstwie państwa Just z pasją tłoczone są oleje. Perłą w koronie rodzinnej manufaktury jest olej rydzowy tradycyjny, który został zarejestrowany w Unii Europejskiej jako „Gwarantowana Tradycyjna Specjalność”. Olej rydzowy powstaje z nasion lnianki siewnej – rośliny, która barwą przypomina grzyby rydze.

- Kolejnym wielkopolskim specjałem jest produkowana w Czarnkowie  kiełbasa biała parzona wielopolska, która posiada certyfikat „Chronione oznaczenie geograficzne”.

- Wielkopolska słynie również ze smażonych serów. Ekipa programu „Z klimatem i z pasją” odwiedziła Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Czarnkowie, by dowiedzieć się, w czym tkwi sekret aromatycznego sera i w jaki sposób jest przygotowywany.

- Podlasie to rejon, w którym występują rzadkie i cenne odmiany drzew owocowych. Augustowsko-podlaskie stowarzyszenie ekorolników objęło te sady szczególną ochroną, by chronić biebrzańską bioróżnorodność. Krystyna Cournet, promotorka ogrodów permakulturowych opowiada o uprawie rzadkich odmian jabłoni oraz prowadzeniu ogrodu w stylu naturalnym.  

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Z klimatem i z pasją: o pierwszej w Polsce kobiecie bacy i permakulturowej uprawie jabłoni"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.