Wydarzenia

Design kluczem do sukcesu firmy

Dlaczego firmy nie chcą inwestować w polski design? – zastanowią się nad tym uczestnicy debaty zainicjowanej przez Creative Poland, która odbędzie się 10 września podczas targów Interiors & Design Warsaw 2013 w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Mamy dla Was 5 podwójnych wejściówek na tą imprezę. Poniżej dowiecie się co trzeba zrobić, żeby je wygrać.

REKLAMA

fot. Pixabay.com

Praca nad produktem składa się z wielu etapów, podczas których trzeba uwzględnić różne czynniki wpływające na efekt końcowy. Jednym z nich jest design, który ma za zadanie nie tylko stworzyć atrakcyjną i spójną identyfikację wizualną konkretnego produktu czy marki, ale także współgrać z całą strategią marketingową firmy. Polscy przedsiębiorcy skarżą się, że rodzimi projektanci często zapominają o tej zależności i tworzą nierentowne projekty jedynie pod dyktando własnego gustu i uznania. Dlatego polski design, znany i ceniony za granicą, co udowodnił chociażby tegoroczny DMY International Design Festival w Berlinie, wciąż pozostaje niedoceniony na ojczystym rynku.  

Creative Poland, platforma promująca rodzimą kreatywność i zrzeszająca twórców różnych dziedzin, w tym wzornictwa przemysłowego, zaprasza na debatę „Dlaczego firmy nie chcą inwestować w polski design?”. Debata odbędzie się 10 września, pierwszego dnia targów Interiors & Design Warsaw 2013, w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

 - Design jest swoistą wizytówką firmy – tłumaczy Dagmara Białek z Creative Poland. – To właśnie design pozwala dostrzec wiele punktów wspólnych i często jest iskrą zachęcającą do nawiązania kontaktu i prowadzenia rozmów. Niestety, tendencja ta nie sprawdza się w Polsce, gdzie biznesmen i designer nie potrafią odnaleźć wspólnego języka, bez czego proces profesjonalnego zarządzania designem staje się praktycznie niemożliwy.

W debacie wezmą udział: Wawrzyniec Walczak, wykładowca poznańskiej School of Form (specjalność: industrial design), Zdzisław Sobierajski, designer z firmy Sobierajski i Projektanci, oraz architekci zrzeszeni w Partnerstwie Creative Poland. Gościem specjalnym będzie Ake Rudolf, koordynator projektów z International Design Center Berlin. IDZ, założone w 1968 roku, dysponuje szeroką siecią specjalistów z długoletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu projektów łączących wzornictwo z gospodarką. Organizuje m.in. polsko-niemieckie warsztaty innowacji. Celem aktualnie realizowanego projektu „Berlin Poland 2013-14” jest łączenie polskiej gospodarki z kreatywnymi przedsiębiorstwami z Niemiec. 

- Berlin uważa Polskę za świetny kraj do współpracy - tłumaczy Ake Rudolf z International Design Center Berlin. – Projekt trwa dwa lata, dotychczas udało nam się skojarzyć 250 różnych firm z obu krajów. Z tej liczby 60 to biura projektowe z Berlina. Współpraca odbywa się na kilku różnych płaszczyznach, o czym będziemy mogli opowiedzieć podczas debaty na Targach Interiors & Design Warsaw 2013.

Równocześnie z Interiors & Design Warsaw 2013 w dniach od 10 do 12 września odbędą się targi Certiba 2013, Warsaw Build 2013 oraz Windows&Doors Warsaw 2013. Organizatorem wszystkich tych imprez jest firma Lentewenc, spółka córka międzynarodowego giganta targowego ITE Group. 

Deccoria.pl objęła patronat nad tym wydarzeniem.

Mamy dla Was 5 podwójnych wejściówek na te targi. Wystarczy podać nazwisko jednego z członków debaty (podpowiedź znajdziecie w powyższym artykule). Zgłoszenia wysyłajcie na maila: agnieszkasliwinska@deccoria.pl - kto pierwszy, ten lepszy! 

UWAGA: Konkurs zakończony. Dziękujemy za tak szybki odzew! Osoby, które jako pierwsze przesłały odpowiedź otrzymały od nas maila z informacja o wygranej. Życzymy Wam udanej zabawy na targach! 

Materiały prasowe

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (2)

jogobellka

Ja zdecydowałam się na mieszkanie w nowoczesnym stylu :) Prace i projekt zleciłam firmie Perfect Construction, wykonali super pracę, polecam :)

OnaNaZakupach

Design From Italy w polskim wykonaniu. Zobacz moim zdaniem najlepsze wnętrza w Polsce na www.luxum.pl

REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Design kluczem do sukcesu firmy"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.