Wydarzenia

Forum Designu - nowe miejsce na designerskiej mapie Krakowa

O tym miejscu było głośno na długo przed jego otwarciem. Klimatyczna przestrzeń krakowskiego Hotelu Forum dostała nowe życie. W minioną sobotę przestrzeń symbolu PRL-u została wypełniona unikalnym polskim designem. Czy zagości na stałe na wnętrzarskiej mapie Krakowa?
REKLAMA

Forum Designu powstało z inicjatywy dwóch intrygujących kobiet- Diny de Białynia Woycikiewicz oraz Agaty Frankiewicz. Pierwsza z nich to założycielka Forum Mody- showroomu promującego polskich projektantów modowych, a także autorka biżuterii. Druga- włascicielka portalu Dekoeko zajmującego się promocją i sprzedażą eko dizajnu, upcyklingu i etycznej mody. Po tym, co zobaczyłam w minioną sobotę mogę stwierdzić, ze to duet doskonały.

Meble, akcesoria i inne przedmioty codziennego użytku wykonane przez kilkudziesięciu polskich i europejskich projektantów. Niektóre budzą podziw, inne wrażenie przekombinowania. Wszystkie jednak łączy oryginalność i pomysł. A tego na polskim rynku wnętrzarskim wciąż brakuje. Forum Designu inspiruje i promuje poszukiwania. Kupimy tu przedmioty, które mogą całkowicie odmienić nasze wnętrza. Co ciekawe większość z nich jest stworzona przy wykorzystaniu przyjaznych środowisku metod produkcji.Największym dziełem spośród wszystkich wystawionych była niewątpliwie zrewitalizowana przestrzeń dawnej kuchni legendarngo Hotelu Forum. Jej autor- NAWER- światowej sławy artysta street artowy, projektant dokonał niemożliwego: Nadał unikalny, designerski charakter wnętrzu, o którym nikt nie pomyślałby poważnie. Różowe kaloryfery i kontakty stały się wisienką na torcie. Budziły co najmniej tak duże zainteresowanie, jak niejeden designerski przedmiot użytkowy znajdujący się na hali.W Forum Designu będą się także odbywać liczne wydarzenia z pogranicza kultury i sztuki: targi, warsztaty projektowania, dni designu, a także spotkania z artystami i achitekatami wnętrz. Miejsce to ma promować niemasowy design oraz jego wartość. Czas pokaże, czy wystawiennicza przestrzeń podana w tej formie się przyjmie. Trzymamy kciuki!

Ewa Krzempek/ Deccoria.pl

Warto zobaczyć:

Relacja fotograficzna z otwarcia Forum Designu

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Forum Designu - nowe miejsce na designerskiej mapie Krakowa"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.