Wydarzenia

IKEA spełnia dziecięce marzenia! Maskotki zaprojektowane przez dzieci w sklepach na całym świecie

Mówi się, że aby stworzyć idealną zabawkę, trzeba spojrzeć na świat oczami dziecka. IKEA poszła jednak o krok dalej i postanowiła oddać sprawy (i kredki) w ręce najmłodszych. Każdy pluszak narysowany przez malucha w trwającym do 6 grudnia konkursie „Mazania się spełniają”, ma szansę stać się prawdziwą maskotką i trafić do sklepów na całym świecie. Akcja jest częścią kampanii „Pluszaki dla Edukacji”, wspierającej edukację dzieci w najbiedniejszych regionach świata.
REKLAMA

Każdy, kto chce, aby zaprojektowana przez jego pociechę przytulanka marzeń trafiła na sklepowe półki, może przesłać rysunek dziecka, korzystając ze strony www.spelnijmazania.pl. Konkurs jest otwarty dla wszystkich małych artystów do lat 12. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 grudnia 2015 roku.

Marzenia się spełniają
Spośród nadesłanych prac przedstawiciele IKEA wybiorą 20 rysunków, które wezmą udział w międzynarodowym finale akcji i staną w szranki z projektami dzieci z całego świata. Jednak niezależnie od światowych wyników konkursu, każdy mały finalista krajowego etapu, otrzyma pluszaka „ożywionego” na podstawie jego rysunku. Uszyje je Maja Mencel ze Stowarzyszenia Babiniec. W finale jury wybierze 10 najciekawszych projektów, które IKEA zamieni w pluszowe zabawki. Podobnie jak te z ubiegłorocznej edycji, trafią one do sklepów na całym świecie, aby stać się przyjaciółmi maluchów, ale też pomagać innym dzieciom. Wymyślone przez najmłodszych maskotki wspierają bowiem kampanię „Pluszaki dla edukacji”, w ramach której z każdej sprzedanej zabawki, książeczki lub gry dla dzieci, IKEA Foundation przekazuje 1 euro na wsparcie projektów edukacyjnych, realizowanych przez organizacje UNICEF i Save the Children w najbiedniejszych regionach świata.


Limitowana edycja 10 pluszaków z pierwszej edycji konkursu „Mazania się spełniają”, trafiła do sklepów IKEA na początku listopada i będzie w sprzedaży do wyczerpania zapasów.

Pluszaki, które pomagają podwójnie
13. edycji kampanii „Pluszaki dla Edukacji” trwa od 8 listopada 2015 roku do 2 stycznia 2016 roku. W Krakowie towarzyszy jej zbiórka pluszaków do karetek Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Aby przekazać zakupioną w IKEA Kraków maskotkę poszkodowanym w wypadku lub chorym dzieciom, wystarczy wrzucić ją do specjalnego pojemnika za linią kas. Maskotki będą towarzyszyć małym pacjentom w drodze do szpitala, a - po zakończeniu leczenia - każdy maluch zabierze swojego pluszowego przyjaciela do domu.


Informacja prasowa

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "IKEA spełnia dziecięce marzenia! Maskotki zaprojektowane przez dzieci w sklepach na całym świecie"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.