Wydarzenia

IKEA zaprasza do zabawy… w sklepie Dzień Zabawy w IKEA Kraków

W niedzielę, 20 listopada, IKEA Kraków zamieni się w wielki plac zabaw. Amatorzy łamigłówek będą mogli wziąć udział w grze odbywającej się w przestrzeni ekspozycyjnej sklepu, a miłośnicy planszówek rywalizować w turnieju stworzonej specjalnie na tę okazję gry. Akcja inauguruje kampanię społeczną „Zabawa to poważna sprawa” i towarzyszącą jej zbiórkę pluszaków oraz zabawek dla małych pacjentów.
IKEA zaprasza do zabawy… w sklepie Dzień Zabawy w IKEA Kraków
REKLAMA

W ramach Dnia Zabawy we wnętrzach IKEA Kraków pojawią się specjalne stacje z łamigłówkami. Każdy z graczy otrzyma mapkę ze wskazówkami, gdzie znajdują się punkty. Trzeba będzie je zlokalizować i stawiać czoła kolejnym zagadkom, nawiązującym do kampanii „Zabawa to poważna sprawa”. Niektóre zadania wymagają spostrzegawczości i abstrakcyjnego myślenia, inne wykazania się zręcznością i refleksem.

Dodatkowo uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wziąć udział
w turnieju planszówek i zagrać po raz pierwszy w grę edukacyjną „Dom Przyjazny dla Planety”. Stworzona specjalnie na tę okazję gra uczy, że dbałość o  planetę zaczyna się w domu, a każde nawet najdrobniejsze i z pozoru błahe codzienne czynności, jak np. wyłączanie telewizora, mogą mieć pozytywny wpływ na środowisko naturalne.Zabawa to poważna sprawa
Projekt „Zabawa to poważna sprawa” skupia się na promowaniu i zapewnieniu dzieciom prawa do zabawy i rozwoju. W czasie trwania kampanii, między 20 listopada a 24 grudnia 2016, IKEA Foundation przekaże 1 euro ze sprzedaży każdej zabawki lub książeczki dla dzieci na rzecz projektów realizowanych w najbiedniejszych regionach świata, a wspierających rozwój najmłodszych poprzez zabawę i edukację. Wśród organizacji współpracujących z IKEA Foundation są UNICEF, War Child, Room to Read, Handicap International, Special Olympics i Save The Children.

Podaruj chorym dzieciom zabawkę lub pluszaka
W Krakowie akcja ma również wymiar lokalny. Towarzyszy jej zbiórka pluszaków i zabawek dla małych pacjentów. Pluszaki IKEA już po raz czwarty z rzędu trafią do dzieci przewożonych karetkami Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. W tym roku przekazywać można też zakupione w IKEA zabawki, maluchom będących pod opieką Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika - Instytucji Województwa Małopolskiego. Wystarczy wrzucić je do specjalnych pojemników za linią kas. Do zebranych w ten sposób pluszaków i zabawek, IKEA Kraków dołoży dodatkowe 1 000 sztuk.

Co jeszcze warto wiedzieć o Dniu Zabawy
Wszystkie atrakcje odbywają w niedzielę, 20 listopada, w godzinach otwarcia IKEA Kraków. W wydarzeniu uczestniczyć może każdy, niezależnie do wieku. Nie wymagana jest wcześniejsza rejestracja, obowiązują natomiast zapisy na turniej gry planszowej. I etap turnieju odbędzie się 20 listopada we wszystkich sklepach IKEA w Polsce. Zwycięzcy rozgrywek zmierzą się 27 listopada podczas wielkiego finału w Kuchni Spotkań IKEA w Warszawie. Osoby, które nie będą brały udziału w części konkursowej turnieju, a jedynie planują zagrać rekreacyjnie, nie muszą dokonywać rejestracji wcześniej. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się pod adresem https://www.ikeafamily.eu/lp/turniej

Osoby, które prawidłowo rozwiążą wszystkie zadania w grze sklepowej, nagrodzone zostaną pluszakami w kształcie serc. Na najlepszych uczestników turnieju gier planszowych czekają gry „Dom Przyjazny Dla Planety” oraz bony zakupowe.

Materiały prasowe IKEA Kraków

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "IKEA zaprasza do zabawy… w sklepie Dzień Zabawy w IKEA Kraków"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.