Wydarzenia

Nie olewamy miasta na Zaprojektowanych

W dniach 6 – 8 listopada 2015 r. w Krakowie odbędzie się druga edycja imprezy, którą pokochali twórcy oraz miłośnicy architektury i designu: Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem. Tym razem na uczestników czeka bogata oferta warsztatów, spotkań z ekspertami z Polski i zza granicy oraz targi designu. Nie zabraknie tam także inicjatywy Nie olewamy miasta.
REKLAMA

Zaprojektowani - Krakowskie Spotkania z Dizajnem to wydarzenie skupiające środowisko polskich projektantów i producentów. Pierwszą edycję imprezy odwiedziło 5 tysięcy uczestników. W tym roku, w ciągu trzech dni odbędą się wystawy, warsztaty, spotkania z wybitnymi specjalistami z zakresu projektowania wnętrz i wzornictwa oraz targi, podczas których swoją ofertę przedstawi ok. 100 polskich projektantów, architektów wnętrz i firm zajmujących się szeroko rozumianym wzornictwem. Organizatorzy, Szkoła Wnętrz i Przestrzeni w Krakowie, podczas tej edycji chcą także stworzyć platformę wymiany myśli między młodymi kreatywnymi a światem biznesu.

Firma KOŁO, jako współorganizator tegorocznej edycji Zaprojektowanych, do programu imprezy wniosła dodatkowe, atrakcyjne wydarzenia.
W sobotę, 7 listopada w Salonie KOŁO, wyselekcjonowana grupa blogerów wnętrzarskich weźmie udział w specjalnych warsztatach fotograficznych, na których pod okiem eksperta i przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu, będzie rozwijać umiejętności wizualnego prezentowania wystroju wnętrz.

Nie olewamy miasta w Forum Przestrzenie
Tego samego dnia o godzinie 17.00 w Forum Przestrzenie odbędzie się debata  „MIKROarchitektura – MAKSIspołeczeństwo”, organizowana w ramach inicjatywy „Nie olewamy miasta”, która narodziła się podczas tegorocznej edycji konkursu KOŁO na Projekt Łazienki. Przy ul. Konopnickiej 28 stanie manifest miejskich aktywistów, a uczestnicy spotkania rozmawiać będą o sile oddziaływania małych form urbanistyczno-architektonicznych na społeczeństwo. Debata ma zwrócić uwagę nie tylko architektów i osób zaangażowanych, ale przede wszystkim mieszkańców, na kwestię przestrzeni miejskiej, jej architektury oraz istotności oddolnych inicjatyw. Organizatorzy chcą pokazać, że wszyscy, dla których losy i rozwój miast – ich wygląd, architektura, a także stan czystości, są ważne, mogą zmieniać przestrzeń miasta, czyniąc ją bardziej przyjazną, komfortową i estetyczną.


Spotkanie poprowadzi Rafał Stanowski ze Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, a głos w dyskusji zabiorą m.in. Aleksander Miszalski - przewodniczący Komisji Promocji i Turystyki Rady Miasta Kraków, Agnieszka Łakomy – Plastyk Miejski Krakowa, Robert Piaskowski – Zastępca Dyrektora ds. Programowych Krakowskiego Biura Festiwalowego, Cecylia Malik – polska artystka, kurator sztuki współczesnej, współtwórczyni Farmy sztuki, Jakub Pszeniczny – architekt, laureat Konkursu KOŁO na Projekt Łazienki 2012. Na podstawie jego projektu realizowana jest obecnie budowa toalety publicznej przy Rondzie Mogilskim.


Tajemnice Hotelu Forum
Na jeden dzień przy okazji debaty Nie Olewamy Miasta, legendarny Hotel Forum otworzy się dla tych, którzy są ciekawi jego tajemnic. Uczestnicy wraz z przewodnikiem będą mieli okazję zobaczyć na co dzień niedostępne wnętrza obiektu oraz poznać jego historię! To prawdziwa gratka dla pasjonatów historii architektury. W czasach swojej świetności, zaprojektowany przez Janusza Ingardena obiekt uznawany był za jeden z najnowocześniejszych budynków w Polsce. Jego budowa rozpoczęła się w 1978 roku i trwała ponad 10 lat, a sam hotel funkcjonował przez zaledwie 14 lat. Obecnie znany jest przede wszystkim jako największa w mieście powierzchnia reklamowa. Z drugiej strony, dzięki powstaniu klubokawiarni Forum Przestrzenie, jest to także miejsce spotkań twórczych środowisk, z bogatą ofertą kulturalnych inicjatyw.
Manifest „Nie olewamy miasta” pojawi się również w niedzielę, 8 listopada na targach designu, które odbędą się w Starej Zajezdni, przy ul. św. Wawrzyńca 12.
Aktualności na temat akcji  „Nie olewamy miasta” można znaleźć na profilu Koło na Facebooku www.facebook.com/KOLOzawszewdobrymstylu  oraz na blogu nieolewamymiasta.wordpress.com.

O firmie KOŁO:
Od ponad 50 lat  KOŁO jest wiodącym na rynku producentem i dystrybutorem wyrobów wyposażenia łazienek w Polsce. Od lutego 2015r. jest również częścią Grupy Geberit – europejskiego lidera technologii sanitarnych.  W ofercie firmy znajdują się najwyższej jakości wyroby marki KOŁO, Keramag i Keramag Design, takie jak: ceramika i meble łazienkowe, wanny i brodziki akrylowe, kabiny prysznicowe oraz systemy instalacyjne.

ZAPROJEKTOWANI:
W czasie trzech dni Zaprojektowanych (6-8.11.2015) w Krakowie odbędą się: targi dizajnu (8.11.2015, niedziela, Stara Zajezdnia) oraz wystawy, warsztaty, spotkania z wybitnymi specjalistami z zakresu projektowania wnętrz i wzornictwa. Zaprojektowani odbędą się w trzech lokalizacjach - w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych (ul. Zamoyskiego 52), w Prodesigne (ul. Składowa 22) oraz w Starej Zajezdni (ul. św. Wawrzyńca 12). Większość wydarzeń, które zostały zaplanowane, będzie bezpłatna. Głównym organizatorem i inicjatorem wydarzenia jest Szkoła Wnętrz i Przestrzeni w Krakowie (www.ksa.edu.pl).
Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Nie olewamy miasta na Zaprojektowanych"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.