Wydarzenia

Pluszaki ponownie trafią do karetek. Ruszyła zbiórka w IKEA

Co roku Krakowskie Pogotowie Ratunkowe udziela pomocy 5 tys. dzieci. To właśnie dla nich już po raz szósty IKEA Kraków organizuje zbiórkę pluszaków. Warto włączyć się w akcję, ponieważ – jak przekonują ratownicy – maskotki pomagają rozładować negatywne emocje i stres towarzyszący podróży karetką.

REKLAMA

Pluszaki są ważnym wyposażeniem karetek, a ratownicy medyczni nie wyobrażają sobie już pracy bez nich. Maskotki pomagają im w nawiązaniu pierwszego kontaktu z małym pacjentem i wykonaniu czynności medycznych. Rolę pluszowych maskotek doceniają też rodzice poszkodowanych maluchów. 

 - Często rodzice czy opiekunowie dziękują nam nie tylko za profesjonalnie udzieloną pomoc, ale też fantastyczne wsparcie w postaci małego pluszowego przyjaciela, który stał się ulubioną maskotką malucha. Trzeba bowiem pamiętać, że idea akcji jest taka, że po zakończeniu leczenia każde dziecko zabiera pluszaka do domu. Dzięki 5 letniej współpracy z IKEA Kraków, rozdaliśmy maluchom już blisko 17 tys. pluszaków zebranych w sklepie. To naprawdę ogromne wsparcie – powiedziała Małgorzata Popławska, Dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Zbiórka pluszaków w IKEA Kraków ruszyła 4 listopada i potrwa do 5 stycznia 2019 roku. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wrzucić kupionego w IKEA pluszaka do pojemnika za linią kas. W zeszłym roku po raz pierwszy maskotki zbierane były nie tylko dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, ale też dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Tym razem ratownicy z Krakowa również podzielą pluszakami ze swoimi kolegami ze stolicy Podkarpacia.

Cały dochód ze sprzedaży kolekcji maskotek dla polskich organizacji

Zbiórka pluszaków jest częścią międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, dzięki której IKEA Foundation wspiera organizacje pomagające dzieciom na całym świecie. Tylko w zeszłym roku IKEA Foundation przekazała 144 milionów euro 74 organizacjom partnerskim w 41 krajach, m.in. Handicap International, Room to Read, Save the Children, Special Olympics, War Child oraz UNICEF. W Polsce całkowity dochód ze sprzedaży maskotek z kolekcji SAGOSKATT zostanie przekazany 5 lokalnych organizacjom, przeciwdziałającym wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Limitowana kolekcja IKEA SAGOSKATT składa się z pluszaków zaprojektowanych przez dzieci z całego świata, w tym przez 8-letnią Natalię z Polski.

Materiał prasowy

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Pluszaki ponownie trafią do karetek. Ruszyła zbiórka w IKEA"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.