Wydarzenia

Primacol w Domu Dziecka w Krasnem

Firma Unicell Poland, producent farb i chemii budowlanej marki Primacol, przeprowadziła w lutym bieżącego roku remont w jednym z budynków należących do Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Krasnem. Zakres prac obejmował odnowienie wnętrz zabytkowego dworku oraz stworzenie malowideł ściennych pt. „Atlas Zwierząt” i portretu Janusza Korczaka, których autorem jest Rafał Roskowiński, artysta malarz, oficjalny endorser farb marki Primacol.
REKLAMA

Odnowienie wnętrz budynku było pokłosiem wcześniejszego remontu, który zakładał całkowitą wymianę instalacji elektrycznej. Wiązało się to z kuciem ścian, które następnie, po pokryciu płytami g-k należało zagruntować i odmalować. Kiedy ekipa elektryków zakończyła pracę, do obiektu weszli specjaliści ds. chemii budowlanej marki Primacol. Zakres prac obejmował odmalowanie korytarzy na piętrze i parterze, klatki schodowej oraz łazienki i pokoi na piętrze pałacyku. W trakcie realizacji wykorzystano farby lateksowe marki Primacol i LuxDecor w kolorach wybranych przez dzieci mieszkające w odnawianych wnętrzach.

-Od lat czynnie wspieramy różne ciekawe inicjatywy oraz nie pozostajemy obojętni na prośby o wsparcie produktowe – komentuje Bartłomiej Sawulski, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju w firmie Unicell Poland. Z Domem Dziecka w Krasnem byliśmy w kontakcie już od dłuższego czasu. Znaliśmy ich sytuację, wiedzieliśmy, że mają przed sobą bardzo poważną inwestycję i postanowiliśmy pomóc. Chcieliśmy jednak, aby realizacja nie wiązała się jedynie ze zwykłym odmalowaniem ścian. Postanowiliśmy więc, że nadamy tym wnętrzom niepowtarzalny charakter. Współpracujemy z tak znakomitym artystą, jakim jest Rafał Roskowiński, wiadomym więc było, że właśnie jego prace będą wspaniałym dopełnieniem tego remontu.

Kiedy powierzchnie ścian zostały przygotowane do kolejnego etapu prac, w Domu Dziecka w Krasnem pojawił się Rafał Roskowiński. Od tego momentu rozpoczęła się najbardziej nietypowa i jednocześnie widowiskowa część realizacji.

-Z ideą i zamiarem remontu Domu Dziecka w Krasnem podzielił się ze mną mój oficjalny sponsor firma Unicell Polska Sp. z o.o., proponując współpracę w tym przedsięwzięciu – mówi Rafał Roskowiński. Chodziło o stworzenie muralu w jednym z wnętrz owego Domu Dziecka, tak aby ściany nie były nudne dla dzieci w nim mieszkających. Po wizycie w obiekcie okazało się, że jest nim piękny, zabytkowy dwór, objęty nadzorem konserwatorskim, a dzieci go zamieszkujące w bardzo różnym wieku, tj. od 4 do 17 lat. W związku z czym praca przy tym malowidle stała się dość dużym wyzwaniem, ponieważ temat musiał być uniwersalny, ze względu na przedział wieku dzieci, a także niekolidujący z zabytkowym wnętrzem. Tak powstał „Atlas Zwierząt” w formie malowideł ściennych nawiązujących do dawnych atlasów przyrodniczych. W powstałym muralu dominują ptaki, jako symbol wolności i samodzielności oraz, mam nadzieję, dobrej wróżby na przyszłość dla podopiecznych Domu Dziecka. Malowanie w otoczeniu dzieci przebiegało bardzo wesoło, udało się niektóre namówić do wspólnej pracy, zarówno na ścianach, jak i na papierze.

Rafał zamieszkał w Placówce i przez kilka dni nie tylko realizował tam projekt pt. „Atlas Zwierząt” oraz malował portret Janusza Korczaka, ale również zapoznał się z dziećmi, tłumaczył im tajniki rysunku, a wreszcie udało mu się namówić kilkoro z nich do spróbowania swoich sił na ścianie. Na szczególną uwagę zasługuje tu 13-letni Jakub Kiersnowski, który na początku ukradkiem przyglądał się poczynaniom Roskowińskiego, następnie zaczął zadawać pytania, aby wreszcie po wyjaśnieniu kilku technicznych szczegółów własnoręcznie namalować dwa pingwiny i srokę. Ostatecznie nie skończyło się na samym remoncie, a również na odkryciu talentów plastycznych.

Materiały prasowe

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Primacol w Domu Dziecka w Krasnem"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.