Wydarzenia

Zaprojektuj przestrzeń miejską w Ciechocinku Wraz z marką Polbruk decyduj o wyglądzie polskich miast

Marka Polbruk wraz z Gminą Miejską Ciechocinek ponownie zapraszają studentów architektury oraz architektury krajobrazu do udziału w konkursie, którego celem jest uatrakcyjnienie przestrzeni miejskiej. Do wygrania: laptop, tablety, prenumerata „Builder”, szkolenie Procad Revit – stopień I oraz nagrody pieniężne.
REKLAMA

Po sukcesie pierwszej edycji konkursu Kierunek Ciechocinek – czas na drugą! Tym razem do zagospodarowania są dwie równie prestiżowe lokalizacje, usytuowane w samym centrum miasta: ul. Tężniowa (na odcinku od pl. Gdańskiego do ul. Poprzecznej – tzw. Deptak przy Tężniach) oraz teren u zbiegu ulic Armii Krajowej, 3-go Maja, Kościuszki oraz Zdrojowej.

To można zmienić
Głównym założeniem konkursu jest przedstawienie koncepcji ideowej na zaprojektowanie przestrzeni w taki sposób, aby stała się ona często odwiedzanym przez mieszkańców miejscem rekreacji. Z tego względu zadaniem uczestników jest uwzględnienie w projekcie nowej koncepcji nawierzchni wraz z wykorzystaniem wzorów kostki brukowej, obrzegowań, małej architektury firmy Polbruk, oświetlenia, terenów zielonych, atrakcji dla dzieci czy atrakcji wodnych. Wszystko po to, aby uatrakcyjnić daną przestrzeń i zachęcić mieszkańców do częstszego wykorzystywania jej w celach wypoczynkowych.

Dlaczego warto?
- Kierunek Ciechocinek 2, to konkurs dla osób, które pragną wykorzystać swoje umiejętności w projektowaniu przestrzeni miejskich, chcą zdobyć cenne doświadczenie oraz mieć realny wpływ na to, jak wyglądają i służą mieszkańcom polskie miasta – wyjaśnia Katarzyna Stankiewicz, Koordynator Projektu z ramienia Polbruk S.A. – Dzięki współpracy podjętej z Urzędem Miejskim w Ciechocinku udało się wytypować dwa kluczowe miejsca, którym do pełnego wykorzystania przez mieszkańców brakuje przyjemnej dla oka estetyki i np. rodzinnych atrakcji. Za sprawą konkursu miejsca te mogą zyskać zupełnie nowe oblicze i funkcję – przekonuje Koordynator Projektu.

Weź udział
Reguły konkursu są proste. Aby wziąć w nim udział, należy przesłać formularz zgłoszeniowy do dnia 31 grudnia 2015 r. na adres siedziby firmy (ul. Nowy Świat 16 c, 80-299 Gdańsk). Pracę konkursową można wykonać samodzielnie lub w zespole, także pod okiem wykładowcy. Wszystkie materiały konkursowe można pobrać ze strony www.polbruk.pl www.facebook.com/Polbruk oraz z platformy Archispace.pl po zalogowaniu, gdzie na uczestników konkursu czekają rzuty przestrzeni, niezbędne do przedstawienia koncepcji mapy i zdjęcia.

Termin nadsyłania prac mija 31 marca 2016 r.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Zaprojektuj przestrzeń miejską w Ciechocinku Wraz z marką Polbruk decyduj o wyglądzie polskich miast"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.