Zrób to sam

Zaskocz rodzinę samodzielnie wykonanymi kartkami świątecznymi!

Chcesz, aby twoje święta były w tym roku wyjątkowe? Zadbaj o szczegóły - pięknie udekorowany dom, smaczne potrawy wigilijne, świeżą choinkę i... kartki świąteczne! Wysyłanie maili jest oznaką nowoczesności i postępu, ale przecież Boże Narodzenie to czas powrotu do tradycji. Jeśli lubisz prace plastyczne albo chcesz miło spędzić czas z dziećmi wykonajcie kartki własnoręcznie. To bardzo proste i przyjemne zajęcie. Przygotujcie wszystkie materiały, listę adresatów i do dzieła!
Zaskocz rodzinę samodzielnie wykonanymi kartkami świątecznymi!
REKLAMA

Krok 1
Zbierz wszystkie potrzebne materiały. Potrzebne będą: grube, różnokolorowe papiery A4, które będą bazą do twoich kartek, ozdobne papiery, bibuły, bloki kolorowe, papiery samoprzylepne  itd., naklejki o tematyce świątecznej, ażurowe wzorniki, nitki, sznurki i wstążki, kilka różnokolorowych długopisów, mocny klej, nożyczki, linijka i ołówek.

Pomysł 1

Na kartkę A4 złożoną w pół naklej na stronie frontowej samoprzylepne gwiazdki, cekiny lub inne podobne elementy. Większych ornamentów użyj gęściej na górze kartki, a mniejszych niżej, tworząc wrażenie spadającego śniagu lub gwiazd. Możesz użyć naklejek w kolorze kartki lub innych.  

 

Pomysł 2

Kartkę A4 złóż w pół. Na stronie frontowej naklej samoprzylepny szablon świąteczny w centralnej części kartki i zamaluj go złotym flamastrem lub brokatem. Jeśli nie masz gotowych szablonów możesz je bez problemu wyciąć z kartki grubszego papieru lub kartonu i uzywać wielokrotnie.

 

Pomysł 3

Kartkę A4 złóż w pół. Oklej ją do okoła grubszą tasiemką tak, aby kartka mogła się swobodnie otwierać. Po wpisaniu życzeń do środka przewiąż kartkę, jak prezent, grubym sznurkiem i dodaj mały kartonik z adresatem.

 

Pomysł 4

Kartkę A4 złóż w pół. Z dekoracyjnej kartki wytnik półokrągły kształt, który będzie imitował podstawe świecznika. Dodaj kilka identycznej długości pasków, które stworzą świeczki. Domaluj brokatem małe punkciki, które będą udawać ogień.

 

Pomysł 5

Kartkę A4 złóż w pół. Na wewnętrzej stronie okładki kartki narysuj choinkę. Wytnij ją delikatnie nożykiem do papieru. Z kawałka dekoracyjnego materiału wytnij prostokąt odpowiednio większy od choinki i mniejszy od formatu A5. Naklej go na wewnętrzną stronę okładki, zalepiając tym samym dziurę, powstałą przez wycięcie choinki.

 

Pomysł 6

Uzyj samoprzylepnego szablonu świątecznego. Miejsce przeznaczone na wypełnienie wysmaruj dokładnie klejem. Posyp w tym miejscu drobnym brokatem, cekinami lub innymi malutkimi ozdobami. Pozostaw do wyschnięcia i delikatnie odklej formę.

Zgromadzone materiały pomogą ci stworzyć nieskończoną ilość oryginalnych i pięknych kartek świątecznych, którymi obdarujesz bliskich. Mieszaj techniki, kolory i wzory! Najważniejsza jest kreatywnośc i dokładność. Pamiętaj, kartki muszą wyglądać bardzo estetycznie.

 

Dorota Śmietana/ Deccoria.pl

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Zaskocz rodzinę samodzielnie wykonanymi kartkami świątecznymi!"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.