Forum

Inne - Inne

Jak odebrać mieszkanie od dewelopera?

scandia

Jak w praktyce wygląda odbiór mieszkania od dewelopera? Czy jest coś szczególnego co powinniśmy wtedy zrobić czy to tylko formalność? Co jeśli zauważymy w mieszkaniu coś, o czym nie było mowy wcześniej?

LucasRyba

Chyba lepiej zlecić to komuś, kto się na tym zna...

EdiMax17

Też mi się tak wydaje...

tajusta30

Na kilka rzeczy musisz zwrócić szczególną uwage ponieważ potem będziesz miała problemy jeśli tego nie zrobisz. Mogę Ci podsunąć dobry artykuł: http://targimieszkaniowe.net/kawiarnia-prasowa/prawo-i-podatki/zasady-odbioru-mieszkania-lub-domu-od-dewelopera/65/ właśnie na ten temat. Poczytaj sobie - znajdziesz tam kilka faktów. Na pewno warto jest spisać protokół odbioru, w którym wypisujecie ewentualne wady mieszkania. Deweloper musi na niego odpowiedzieć w ciągu 14 dni. Dzięki temu w razie czego możesz dochodzić swoich praw.

PanTercjusz

Można się pokusić o samodzielny odbiór takiego mieszkania, ale w zasadzie tylko wtedy, jak co nieco sie człowiek zna na budowlance, bo to przecież trzeba przejrzec elektrykę, hydraulikę, okna, drzwi, wentylację itd - a jak człowiek z branży nie jest to zwykle ma małe pojęcie. Takie usługi pomocy przy odbiorze mieszkań od deweloperów wykonują też firmy różnorakie, np tutaj: http://www.deconova.pl/odbiory-mieszkan.php - to firma z Warszawy, kosztuje to 500 zł. Wydaje mi się, że w porównaniu do kosztów ewentualnych remontów i poprawek jakie by nas czekały, jeśli dalibyśmy się deweloperowi "wkopać" to te 5 stów to jest pikuś.

AdasPiotrus

Najlepiej zrobić to ze specjalistą w tym temacie. Masz wtedy spokojną głowę, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i niczego nie przeoczysz. Zgłoś się do nich:https://odbieramymieszkanie.com/ ja odbierałem swoje mieszkanie właśnie z nimi. 

martina23

Myślę że nie będę miała z odbiorem większego problemu, rozmawiałam już na ten i inne tematy w biurze sprzedazy osiedla Bliżej Gwiazd na Mehoffera i wszystko wygląda ok a budowa idzie bardzo sprawnie

maximm

Też myślę że od Atal bez problemów odbiorę mieszkanie w terminie, sprawdzałam nawet jak to wyglądało na innych osiedlach i zwykle wszystko było ok

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja