Forum

Inne - Inne

Moczenie nocne

XmariuszekX

Ja całe szczęście takich problemów nie mam. 

Avocado

Dzięki za polecenie apteki DOZ. Przeszłam się do nich i faktycznie, w rewelacyjnej cenie kupiłam tam podkłady. Jeśli ktoś ma problem z nietrzymaniem moczu, to warto skorzystać z pomocy farmaceutek, a dodatkowo w DOZIe można dostać próbki chłonnych wkładek. 

Dorka296

A jak jest z pieluchomajtkami? Można kupić też w doz? 

Jabuszkowa

Tak można, możesz też wziąć darmową próbkę, żeby zobaczyć czy to jest to czego szukasz. 

Rameda

Niestety takie rzeczy jak pieluchomajtki czy wkładki czy nawet podkłady na lóżko to jedynie takie doraźne wsparcie żeby trochę komfort poprawić. Przy problemach moczenia nocnego trzeba iść z dzieckiem do lekarza i nie czekać czy samo przejdzie. Zobaczcie sobie na stronie suchyporanek.pl . Jest dużo porad i słów wsparcia.

drewniana_belka

Może warto udać się z dzieckiem do psychologa, by zbadać problem?

yaska

Raczej na poczatek do pediatry na podstawwe badania i usg pęcherza, potem nefrolog. Wbrew temu co się mówi, to najczęściej problem fizjologiczny, a nie psychologiczny. Poczytaj na www.suchyporanek.pl sporo tam o tym piszą, tutaj masz fragment:

"Moczenie nocne jest najczęściej spowodowane zaburzeniami czynności pęcherza lub nadmierną nocną produkcją moczu. Jedynie u niewielkiej grupy dzieci moczenie nocne ma podłoże psychologiczne. Natomiast prawdą jest, że długo utrzymujący się problem, może być przyczyną obniżenia poczucia własnej wartości u dziecka, a co za tym idzie i innych problemów psychologicznych."

Muri225

Również kiedyś kupowałam takie chłonne podkłady z Teny w doz, dobrze się sprawdzały aby chronić łóżko.

Rameda
drewniana_belka napisał:

Może warto udać się z dzieckiem do psychologa, by zbadać problem?

Nie ma co zaczynać od psychologa, bo powodów moczenia nocnego może być wiele. Najlepiej najpierw iść do pediatry, albo do nefrologa.

Jabuszkowa

Ale jak badania wyjdą dobre to faktycznie psycholog jest dobrym wyjściem, można się też ratować podkładami z Teny na łóżko, widziałam takie w doz ostatnio.

Rameda

Pamiętaj tylko że takie podkłady czy wkładki, albo pieluchy to tylko doraźna pomoc żeby zmniejszyć dyskomfort. To nie pomaga dziecku leczyć moczenia nocnego. 

Rameda

Fajna opcja pojawiła się na stronie suchyporanek. U góry jest zakładka "książka" i można sobie pobrać bajkę do czytania w postaci ebook lub do słuchania w postaci audiobook. Audiobooka czyta Wiktor Zborowski, więc w ogóle przyjemnie się słucha.

a_gatka

Zgadzam się z tym. Zaczęłabym od konsultacji i wszystkich kroków, które można wykonać samodzielnie https://suchyporanek.pl/jak-leczyc/ - tu jest to fajnie opisane i przystępnie.

Rameda

Pamiętaj tylko, że same podkłady problemu nie rozwiążą i nie wyleczą moczącego się nocami dziecka. One jedynie poprawiają komfort. Zerknij sobie na stronę tego suchego poranka. Wiele tam ejst informacji. 

a_gatka

Wiele informacji to raz, a dwa, takie rzeczy jak aplikacja, dzienniczek mikcji czy baza lekarzy, warto mieć pod ręką w jednym miejscu

MikaS

A wiecie czy takie podkłady kupię w aptece DOZ? 

Avocado

Tak, podkładu kupisz w DOZie bez problemu. Właściwie wszystko co potrzebne przy problemie z nietrzymaniem moczu. 

Odpowiedz w temacie

Moczenie nocne

Edytuj wypowiedź

Moczenie nocne

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja