Forum

Inne - Inne

Refluks dolegliwości

Posty: 611
tajusta30

Czy u Was dolegliwości tez nasilają się wieczorem ? Cały dzień jest super, a wieczorem piecze klatka, gardło i krtań od kwasu. Jem lekkostrawne kolacje 3-4 h przed snem i nic nie pomaga. Żołądek wytwarza kwas cały czas czy tylko po posiłkach ?

Posty: 130
mlodazona

Żołądek w ciągu doby może wyprodukować nawet ponad 2 litry kwasu solnego, ale jeśli zaczynasz jeść proces trawienny zaczyna się w jamie ustnej i już wtedy komórki okładzinowe żołądka są stymulowane do tego żeby w danym momencie wydzielać go więcej. To bardzo dobrze ze jesz 3-4 h przed snem ale pamiętaj o 2 kluczowych sprawach - gdy już zjesz to przez pierwszą godzinę nie popijaj żadną herbatą czy wodą ani niczym, bo rozcieńczasz sok żołądkowy, przez co wydłużasz zaleganie treści i tworzysz błędne koło produkowania HCl (zresztą herbaty to w ogóle po kolacji jiz nie pij) oraz znów przez co najmniej godzinę nie przyjmuj po posiłku pozycji leżącej ani półleżącej. Nie wiem czy pijesz te zioła na refluks https://kredensziolowy.pl/produkt/refluxoherbs/ Ale jeśli nie, to polecam wprowadzić. Sama od jakiegoś czasu piję oraz odczuwam sporą różnicę we własnym stanie na plus.

Odpowiedz w temacie

Refluks dolegliwości

Edytuj wypowiedź

Refluks dolegliwości

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.