Forum

Inne - Inne

Spadek i dziedziczenie po mężu

tajusta30

Dzień dobry. Mam pytanie ,które dotyczy mojej kuzynki .
Taka sytuacja - kuzynka wyszła za mąż kilka lat temu ,po jakimś czasie zmarła matka jej męza zostawiając duży dom .Nie napisała testamentu ,a więc dom przeszedł na współwłasność jej męża oraz jego brata .
I teraz pytanie -w momencie ewentualnego rozwodu,czy kuzynce należy się częśc domu ?
I w momencie na przykład śmierci jej męża -kto dziedziczy częsć męża-czy to prawda ,że wtedy dziedziczy brat ,nie żona ? Dlatego,że mąz dostał ten dom w spadku ?Nie mają dzieci i mieć nie będą,to pewnie ma znaczenie.
I jeśli spadkobiercem faktycznie będzie ten brat to czy żona zostanie z długami do spłacenia po męzu ? Czy wtedy długi spłaca ten kto dostał te pół domu ?
Dziękuje za wszystkie sugestie .
Szczęśliwego Nowego Roku !

iwonkarak

Nie wyglada to tak jak tutaj piszesz:

http://www.portalbraniewo.pl/wiadomosci/s/934,dziedziczenie-spadku-przez-malzonka-spadkodawcy-ni

Zerknij sobie tutaj. Wyjasnione jest jak wygląda dziedziczenie spadku przez małożonka. W sytuacji jeśli obawiasz sie,ze dana osoba ma długi możliwe jest wzięcie pożyczki z dobrodziejstwem inwentarza. I dziedziczysz majątek do wysokości długów.

Dzięki temu nie będziesz musiała potem tych długów splacać. 

JanekW

Nie. W przypadku ewentualnego rozwodu nie należy jej się udział w prawie wlasności domu. No, chyba, że Sąd podczas sprawy rozwodowej zasądzi inaczej. A co do tego, czy w przyapdku śmierci męża należy jej się część prawa własności domu to nie jestem pewnien, ale chyba należy jej się 50% prawa własności z części męża. Co z pozostałą połową to nie wiem. Najprawdopodoniej przejdzie na brata męża. No, ale najlepiej to skontaktuj się z: https://kancelariahilarowicz.pl/uslugi/spadki oni z pewnością, już w sposób jednoznaczny udzielą ci odpowiedzi na nurtujące cię pytania. Nie ma co ukrywać. Ja wiem sporo, ale prawnikiem to niestety, ale nie jestem ;)

Bratkowa

Godnym polecenia ekspertem od prawa spadkowego jest Paweł Odolecki -http://adwokatodolecki.elk.pl/ . Jego kancelaria, świadczy pomoc prawną m.in. w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku ustawowe bądź testamentowe, dział spadku, zachowek. Uzyskacie u mecenasa kompleksową pomoc, pełne zaangażowanie i profesjonalizm. Możecie także liczyć na pełną dyskrecję oraz podjęcie wszystkich możliwych działań mających na celu ochronę waszych interesów.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja