Forum

Inne - Inne

wentylacja

Posty: 1
tybaldar

Częste bóle głowy, alergie, zmęczenie? To niektóre z objawów niewłaściwej wentylacji w pomieszczeniu. Są one wynikiem nieodpowiednich parametrów powietrza, np. zbyt dużej wilgotności, oraz jego zanieczyszczenia substancjami, które mogą powodować uczulenia i które niekorzystnie wpływają na układ oddechowy. Wentylatory nie tylko zapewniają stały dopływ świeżego powietrza, ale też pozwalają na regulację jego ilości. Dzięki temu możemy szybko przewietrzyć mieszkanie bez konieczności otwierania okien. Co więcej, urządzenia filtrują dostarczane do pomieszczeń powietrze, w efekcie czego jest ono pozbawione kurzu, roztoczy i innych alergenów. W takich warunkach efektywniej się pracuje i przyjemniej wypoczywa. Kontakt: www: http://www.klimamika.pl/wentylacja

Posty: 331
fantaZmagoria

Taak, ja nie cierpię klimatyzacji. Niestety, ale w tym roku doprowadziła mnie ona do zapalenia ucha, które niezwykle ciężko było wyleczyć.

Posty: 109
emu0019

Czasem wystarczy tylko dobrać odpowiednie kratki wentylacyjne - http://www.sawpol.pl/?cat,19. Co do klimy - to jak się jej odpowiednio używa to nie powinno być problemów ze zdrowiem.

Posty: 499
kreatura

Aktualnie wentyluję się poprzez otwarcie okna po prostu :)

Posty: 177
kuki

Klimatyzacja to fajny gazet, tylko nie każdego na nią stać.

Posty: 118
opinie_marysi

Nie lubię klimatyzacji, natomiast raz na jakiś czas ozonuje mieszkanie. http://alergia-ozonowanie.pl/

Posty: 26
paniMisia
Posty: 1
mw21

Szukam tanich wentylatorów dachowych. Widziałem takie na tej stronie http://www.eko-sanit.pl/opłaca się u nich kupić?

Posty: 224
green_girl

Nie słyszałam o tym sklepie. Ja wentylatory dachowe kupowałam na http://www.wentylatorysklep.pl/wentylatory-dachowe,27.html . Duży wybór i niskie ceny. Dodatkowo potrzebowałam kilku akcesoriów wentylacyjnych i wszystko udało się hurtem kupić.

Posty: 158
magda906

Super pomysłem i bardzo nowoczesnym jest wentylacja z odzyskiem ciepła. Rekuperatory pozwalają na właściwy odzysk ciepła aż do 96% . rawdza się ono doskonale w ocieplonych obiektach, gdzie nie działa wentylacja grawitacyjna, a mikrowentylacja, nawietrzniki czy ciągłe otwieranie okien są niewystarczające.Dużo na ten temat można poczytać na: http://www.rekuperatory-nikol.pl . Jak dla mnie super nowoczesne rozwiązanie.

Posty: 499
kreatura

Właśnie słyszałam, że rekuperacja to bardzo fajna opcja.

Posty: 15
Kasia213223

Sama niedawno remontowałam mieszkanie i zmienialiśmy także elementy wentylacji. Zainwestowałam m.in w kratki wentylacyjne Spiro http://www.centrumklima.pl/pl,produkty-wentylacja-klimatyzacja,15,76,445,kratki-wentylacyjne-na-kanaly-typu-spiro.html . Moim zdaniem dobra wentylacja to podstawa w każdym domu czy mieszkaniu.

Posty: 15
Kasia213223

Zastanawiałam się też nad klimatyzacją - ktoś z Was ma?

Posty: 1084
andziks

Proszę tutaj - http://thesslagreen.com/ Ogólnie wentylacja robi sporą różnicę, ale wymaga solidnego dopasowania rozwiązania. Systemy wentylacji wcale nie są takie drogie, a jednak robią sporą różnicę.

Posty: 116
Czternascie

U nas niektóre pomieszczenia są po prostu przegrzewane, dlatego rozważamy wprowadzenie czujników temperatury, może termostatów (Poltraf). Ciekawe, czy taka opcja rozwiąże nasz problem niewielkim kosztem... mam szczerą nadzieje.

Posty: 12
Dorothy5

Witam, Trafiłam na forum ponieważ szukam rozwiązania problemu, z którym zmagam się w moim mieszkaniu. Znajduje się ono w przedwojennej kamienicy, na parterze, z ekspozycją okien w kierunkach wschodnim i zachodnim. W okresie jesienno-zimowym pojawił się problem z wentylacją zwłaszcza pomieszczenia łazienki i osobnego wc. W obu pomieszczeniach znajdują się kratki wentylacyjne, niestety odnoszę wrażenie, że są to najzwyklejsze atrapy. Utrzymuje się w nich duża wilgotność mimo otwartych drzwi, ręczniki nie mogą wyschnąć a na dodatek doskwiera zapach stęchlizny. Mam więc pytanie do eksperta, jak udrożnić lub wesprzeć istniejącą instalację wentylacyjną by poprawić obieg powietrza w tych pomieszczeniach? Czytałam, że pomagają wentylatory wywiewne w takim przypadku. Pytanie jednak, czy montaż takiego wentylatora w miejsce zwykłych kratek poprawi sytuację? Czy może należy najpierw zatrudnić jakiegoś specjalistę do sprawdzenia drożności komina?

Posty: 4
Solnka

Wentylacja jest ogromnie ważna, a tak niewiele osób sobie na nią pozwala. W ten sposób można nawet zachorować na jakieś poważne dolegliwości jeżeli ciągle przebywa się w tym samym powietrzu.

Posty: 14
madamedecor

Chyba zamiast klimatyzacji zdrowszy jakiś nawilżacz powietrza. Mówię oczywiście o jakimś porządnym sprzęcie, dopasowanym do kubatury pomieszczenia. Oczyści i nawilży powietrze, a nie wysusza jak klima.

Posty: 1
bobjohns

myślę że klimatyzacja to nie jest aż taki duży wydatek patrząc ogólnie na nasz dom lub mieszkanie, a w końcu zdrowie jest najważniejsze? dlatego klimatyzacja/wentylacja to elementy które powinny być bez nawet jednego słowa zrobione prawidłowo w naszym domu http://klimavip.com.pl/ z tej firmy korzystałem do naszego domu, można się rozejrzeć za tego typu rozwiązaniami oraz komentarzami ludzi którzy potwierdzą że odpowiednia wentylacja jest obowiązkowa :)

Posty: 23
aga_

Akurat montaż klimatyzacji wraz ze sprzętem to już nie jest tak duży wydatek jak kiedyś. Sądzę, że jest teraz bardziej przystępny cenowo. Nowe sprzęty (które działają np. ze smartfonami) są drogie, ale przez to te starsze i nie mające funkcjonalności smart są tańsze i więcej osób może sobie na nie pozwolić. Robiliśmy rozeznanie i cenowo nie wygląda to najgorzej. Na wiosnę zamontujemy teściowej klimatyzację z AlkonSystem, bo zrobili dla nas najkorzystniejszą ofertę.

Odpowiedz w temacie

wentylacja

Edytuj wypowiedź

wentylacja

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.