Forum

Porady ekspertów - Wnętrza bez tajemnic - na pytania odpowiada Joanna Korpulska

Forum eksperckie

Dekoral cafe latte - z jakim kolorem połączyć?

kawusia

Pomalowałam salon (otwarty na kuchnię) farbą cafe latte z dekorala i wyszedł mi mdły pokój (jasne meble, ciemna podłoga, kanapa o fakturze lnu). Zastanawiam się nad pomalowniem ściany dzielącej kuchnię i salon na jakiś mocny kolor -tylko co będzie pasowało?

aromaja

hej szczerze mówiąc zostawiłabym jak jest lub ewentualnie pomalowałabym ścianę o której mówisz czymś harmonijnym do caffe late- coś z tego typu barw ale np. ciemniejszy. Potem zajmij się dodatkami. Skup się na jakimś intensywnym kolorze, nie wiem jaki lubisz- śliwka, pomarańcz, błękit, zieleń- wybór należy do ciebie i myślę ,że powinno być fajnie:) pozdrawiam serdecznie

joannakorpulska

Witam, zgadzam się z aromaja. Wnętrze zbudowałabym dodatkami w ulubionym kolorze, a ściany zostawiła neutralne. Do Caffe latte pasowałyby dodatki w zasadzie w dowolnie wybranym intensywnym kolorze.

kawusia

Dziękuję za podpowiedzi:) Mąż chcąc zrobić mi niespodziankę pomalowała ścianę między pokojem a kuchnią na bardzo ciemny brąz (gorzka czekolada), a ja stosując się do rad chciałam ożywić wnętrze pomarańczowymi dodatkami (pomarańcz przygaszony zbliżony do rudego) i jakoś kiepsko mi to wyszło. Może dlatego, że tych dodatków jest mało, w sklepach królują fiolety, czerwienie, brązy. Zastanawiam się czy do tych moich beżo-pomarańczów dodać jeszcze jeden kolor, czy może pozbyć się pomarańczowego i kupić dodatki w innym mocniejszym kolorze? Dodam jeszcze,że meble w kuchni mam w kolorze wenge i zastanawiam się nad położeniem dużych zielonych płytek na ścianie, znalazłam takie w castoramie -co zrobić żeby nie namieszać z kolorami?

kawusia

Dodam jeszcze, że w pokoju mam meble z BRW jasny doors, więc pewnie lepsze będą dodatki w mocnych kolorach. Fajny jest turkus w połączeniu z beżem, ale nie mogę przekonać męża do tego pomysłu. Chyba jestem niezdecydowana kolorostycznie....

aromaja

hmm zacznijmy od tych rudości- teraz coś tam możesz znaleśc w sklepach bo jest jesiennie, więc pewnie te kolory bedą dominować ,ale nie wszędzie zapewne. Ogólnie co do rudości plus beże ,brązy- może to wszystko faktycznie razem nie wyglądać zbyt wyraziście, może się troszkę zlewać,jeśli więc jesteś przekonana do tych zielonych kafli- pamiętaj ,że to wybór na lata!!!-czasem lepiej zdecydować się właśnie na coś bardziej neutralnego,ale to już twoja decyzja- wracając do tej zieleni, może wrzuć jeszcze ten kolor do twoich rudości, w naturze te kolory sie łączą jesniennie więc może bedzie ci sie to harmonizować. Ogólnie sama wybierasz kolor, do rudości świetny jest również bakłażan, ciemny głęboki fiolet tak różniący się od modnej ostatnio lawendy, ktora już z rudościami bedzie się gryzła.Może wrzuć jakieś fotki, wiecej osob ci podpowie, może fotki tych kafalek plus kuchni, pamiętaj po prostu by teraz na odmianę nie przesadzić z kolorystyką. Acha i jeszcze jedno:) teraz jest moda na biel i wszyscy podążają tą drogą. Ty nie musisz:) twoja droga może być inna, równie interesujaca:) pozdrawiam i powodzenia zyczę:)

aromaja

Ach jeszcze jedno, jesli twoje meble są jasne, to masz fajne pole do popisu, nad zielonymi kaflami bym się zastanowiła. O ile zielono pomalowane ściany można zmienić o tyle zielonych kafli juz nie tak bardzo. Rozumiem ,że naciełaś się z neutralnymi kolorami w salonie dlatego chcesz teraz coś bardziej intensywnego, ale przemyśl to jeszcze. Co do rudości- weż cokolwiek, apaszkę, chusteczkę kolorową, coś w kolorach, które cię interesują-, moze to pomoże ci wybrać co ci najbardziej odpowiada.Do beżow turkus jak najbardziej, sama go wprowadziłam i z turkusem ślicznie się harmonizuje, ale tez mozesz wrzucić coś w dwukolorze , np turkus plus czekolada, bo ją już tam gdzieś masz, bądz zieleń plus czekolada. Możliwości masz wiele, więc pomysl, nic na szybko i baw się kolorami:)

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja