Forum

Porady ekspertów - Florystyka czyli sztuka układania kwiatów - na pytania odpowiada Monika Kudłacz

Forum eksperckie

FLORYSTYKA - porady, konsultacje

monikakudlacz

Witam wszystkich i zapraszam do poznawania arkanów florystyki, która od paru lat rozwija się w naszym nadwiślańskim kraju bardzo prężnie. Służę pomocą w każdej kwestii, która dotyczy roślin, a zwłaszcza kwiatów ciętych, i tworzenia z nich kompozycji. Chcę też zaznaczyć, że florystyka to znacznie szerszy temat niż wybor kwiatów na ślub czy imieniny, to również "land art", Mistrzostwa Polski, Europy, Świata. Dla mnie to fascynująca dziedzina sztuki. Może dla Państwa też taką się stanie.

chomiczyna

Witam Pani Moniko, mam pytanie dotyczące dobrania bukietu ślubnego do sukni. Suknia jest w kolorze ekri ze złotymi dodatkami, chcialabym miec w bukiecie jakies niebieskie kwiatki, czy to zestawienie kolorystyczne jest własciwe? Sama mam wątpliwości, ale w tym jedynym wyjatkowym dla mnie dniu, chcialabym otoczyć się swoimi ulubionymi klimatami, byc może nie wszystko da sie połączyć, jesli jednak ... proszę napisać jakie kwiaty mogły by to być, dodam tylko, ze nie chcialabym farbowanych na niebiesko róż.pozdrawiam, ch.

monikakudlacz

Witam, Cieszę się, że mogę przyklasnąć wybranej przez Panią kolorystyce. Kolor ecru Pani sukni idealnie harmonizuje z kremowo-żółto-niebieskim bukietem. Stopień nasycenia barw kwiatów - czy mają być pastelowe czy żywe, wyraźnie kontrastujące - uzależniłabym od koloru Pani włosów i karnacji. Należy zwrócić też uwagę na dodatki Pana Młodego (z doświadczenia wiem, że należą one do późnych zakupów i są dobierane do bukietu właśnie). Chętnie podam przykłady konkretnych kwiatów ale muszę się jeszcze dowiedzieć kiedy ma się odbyć ślub. O różnych porach roku mogą być odmienne zestawy roślin. Natura nie obdarzyła nas hojnie niebieskimi kwiatami więc wybór mamy nieporównanie mniejszy niż w przypadku kwiatów w odcieniu żółci. Stąd pewno pomysł hodowców na niebieską różę. Pozdrawiam, MK

chomiczyna

Bardzo się cieszę, że Pani odpowiedziała i to właśnie tak! ślub we wrześniu, a garnituru jeszcze nie kupiliśmy, wiem że to mało modne, ale sklaniam sie ku brązowemu ze złota kamizelką i musznikiem czy jak sie to tam zamiast krawata nazywa :) skoro jest Pani taka miła to proszę mi poradzić, czy można zamówić dekorację z żywych kwiatów do włosów? czy jest sposób na to by nie zwiędły? Jestem blondynką, mam niebieskie oczy, nie należę do najszczuplejszych... mam sporo szczęścia w życiu, więc i ciała też :) pozdrawiam !

monikakudlacz

Witam, Możemy przejść do szczegółów kwiatowych skoro to wrzesień. Pani blond włosy zdecydowały, że bukiet ma być raczej pastelowy a miesiąc oferuje nam ostróżki w delikatnie niebieskim kolorze, chabry bądź nieco drapieżne mikołajki. W ciepłym kremowym kolorze mamy do wyboru m.in. - eustomę, złocień maruna, owoce dziurawca, goździki no i róże oczywiście. Żywe kwiaty do włosów dobrze dobrane i zabezpieczone przed zwiędnięciem to już troska florysty. Oczywiście, że można mieć niezmienie piękną ozdobę we włosach całą weselną noc. Pozdrawiam, MK

chomiczyna

Ostróżki! to te wysokie rośliny z drobnymi kwiatuszkami ? są piekne, bardzo mi się podobają, i roże żółte, ale taki blady żółty, super!! Tylko teraz jaka forma do mojej sukni? Suknia jest z delikatnie zaokraglonym (ale w formie kwadratu) dekoltem, dapasowana na piersiach a pod biustem delikatnie zmarszczona i puszczona, bez podkteślania talii, wąskie rękawki, czy moze być dlugi bukiet, taki "dyndający" czy lepiej taka kuleczka? i czy kuleczka nie za mala dla takiej słusznej postury kobitki, jak ja? Pozdrawiam, i ogromnie dziękuję za odpowiedź!! chom.

monikakudlacz

Witam, Ma Pani bardzo dobrą intuicję, proszę za nią podążąć. Bardzo dobry będzie spływajacy, długi bukiet. Pozdrawiam, mk

Sanders2010

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą: http://www.allegro.pl/item1010615010_hydrozel_do_kwiatow_sliczna_dekoracja.html

mely

Witam, mam takie pytanie - czy mieczyki są dostępne na początku września? Czy można je kupić na giełdzie, jeśli nie ma się własnego ogródka? Czy to drogie kwiaty?

monikakudlacz

Witam, Sezon mieczykowy jest dość długi więc z początkiem września można je spokojnie kupić, kwestia dostępności niektórych kolorów może być bardziej złożona. Polskie mieczyki to tani kwiat, cena - w zależności od koloru i wielkości - waha się od 1 do 2 zł w sprzedaży hurtowej. Pozdrawiam, mk

shelka1

Witam, mam ogromna prośbę do Pani odnośnie tzw.faszyny. Słyszałam, że można ją moczyć aby lepiej ją formować . Proszę o rady , czy jest to konieczne, chciałabym formowac z niej małe wianki i gniazdka.Wiem, że bardzo sie kruszy.Pozdrawiam

ivonia

Witam.Mam pytanie,kiedy i gdzie odbędzie się jakiś pokaz florystyczny o tematyce ślubnej?Przegapiła ten w Szczecinie, a bardzo mi zależy.Z góry dziękuję.Ivonia

monikakudlacz

Witam Panią Shelkę1, Potwierdzam, że faszynę trzeba namoczyć, żeby móc z niej formowac np. wianuszki. Pozdrawiam, mk

monikakudlacz

Witam Panią Ivonię, Polecam międzynarodowy pokaz florystyczny na warszawskiej giełdzie w Broniszach, 9 listopada 2010 (wystąpi tam min. Mariola Miklaszewska). Jego pierwsza część będzie poświęcona tematyce ślubnej. Szczegółowe informacje na stronie http://www.bronisze.com.pl/pl/aktualnosci/1/kwiatowy_zawrot_glowy__miedzynarodowy_pokaz_florystyczny/311 Pozdrawiam, mk

kami27

Witam Pani Moniko, chciałam zapytać czy jest w Krakowie jakiś kurs florytyczny jaki mogłaby Pani polecić.. Na forach niestety większość krakowskich kursów jest mocno krytykowana.. Co Pani sądzi, czy ewentualnie mołaby Pani jakiś polecić? pozdr

monikakudlacz

Witam Panią Kami27, Najuczciwiej jest mi polecać kursy prowadzone przez florystów, od których sama najwięcej mogłam się nauczyć, i których profesjonalizm wysoko cenię. Niestety nigdy nie odbywały się one w Krakowie. Proszę o bezpośredni kontakt (wszystkie dane na stronie kwiaciarni) jeżeli ma Pani dalsze pytania.

kami27

Pani Moniko, wysłałam na Pani maila firmowego zapytanie jeszcze odnośnie kursu.. W miarę możliwości proszę o odpoiedz. Będę wdzięczna. pozdrawiam

m_aki

Czy ktoś wie kiedy będzie jakiś kurs florystyczny w lubuskim? Zastanawiałam się czy czasem nie zrobić takiego kursu - fajna alternatywa na pracę zawodową - w końcu bym lubiła to co robię;)

dominika1707

A czy ktoś wie , kiedy jest jakiś kurs florystyczny w Krakowie ?

fantaZmagoria

Pozwolę sobie na odświeżenie tego wątku, bo być może ktoś jeszcze na tym forum interesuje się florystyką i będzie poszukiwał szkoleń z tej dziedziny. Nie wiem czy słyszeliście o http://www.akademiaflorystyki.pl/florystyka/ - odbywają się one w różnych miastach (m.in. w Warszawie, Krakowie, czy też Poznaniu). Ja sama ze względu na pozytywne opinie wielu osób, mam zamiar wybrać się na nie w najbliższym czasie. Uwielbiam wszelakie artystyczne zajęcia, a zajmowanie się kwiatami, to dla mnie dodatkowa okazja do obcowania z naturą, którą kocham.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja