Forum

Porady ekspertów - Florystyka czyli sztuka układania kwiatów - na pytania odpowiada Monika Kudłacz

Forum eksperckie
entliczekpentliczek

Kompozycje kwiatowe coraz bardziej mnie pociągają. Rośliny zarowno doniczkowe jak i cięte są pięknym dodatkiem do wnętrz. Jakie książki polecacie, strony internetowe o sztuce układania kwiatów, może jakieś tutoriale na youtube są? Skąd najlepiej czerpać wiedzę?

monikakudlacz

Witam, Cieszy mnie to, że ktos poszukuje rzetelnej podręcznikowej wiedzy na temat układania roślin. Literatury fachowej nie jest wiele. Osobiście mam tłumaczonie z niemieckiego "Bukieciarstwo" Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, W-wa 1978 - momentami trąci myszką ale są tam opisanie niezmienne zasady kompozycji i rodzaje dekoracji. Jeśli włada Pani niemieckim bądź angielskim polecam "Der Floristik" Gregora Lerscha. Proponuję sięgnąć też po czasopisma branżowe m.in. - "Bukiety", "Florum". Można tam poznać sylwetki i prace florystów polskich i zagranicznych, czasami do wydań dołączane są płytki z filmikami instruktażowymi. A po lekturze trzeba się zmierzyć z materiałem i zacząć pracować, pracować, pracować... na warsztatach u mistrzów, u siebie dla siebie. Zobaczyć co z tego wychodzi. A, lekcja nr 1 - ikebana to japońska sztuka układania kwiatów, jest to więc rodzaj kompozycji. Proszę nie stosować terminu "ikebana" jako synonimu kompozycji czy florystyki. Pozdrawiam, mk.

Sanders2010

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą: http://www.allegro.pl/item1010615010_hydrozel_do_kwiatow_sliczna_dekoracja.html

Odpowiedz w temacie

Ikebana

Edytuj wypowiedź

Ikebana

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja