Forum

Porady ekspertów - Okna bez tajemnic - na pytania odpowiadają eksperci z firmy Dako

Forum eksperckie

Jak najlepie dobrac okna do swoich potrzeb?

cedul

:)

demoonka

A ma ktoś okna antywłamaniowe? Zastanawiam się nad wymianą okien u siebie na właśnie takie antywłamaniowe bo dużo się naczytałam na ten temat i podobno są bardzo skuteczne (np. tu jest fajny artykuł na ten temat http://aktywneokna.pl/szyby-antywlamaniowe-czy-warto/). Proszę o opinie i praktyczne wskazówki od posiadaczy takich okien :)

opinie_marysi

Mamy okna z Budvaru posiadają one system zabezpieczeń antywłamaniowych, są klasy Klasa WK1 czyli posiadają pięć punktów antywłamaniowych, oznacza to, że przy użyciu normalnej siły mięśni nikt nie jest w stanie dostać się przez to okno do wewnątrz domu. Z tego co wiem są jeszcze klasy WK2 i WK3 które jeszcze bardziej zabezpieczają przed włamaniem.

klara41

Najlepiej okna do swoich potrzeb dobrać tak że idzie się z tym po prostu do dobrego fachowca. Taki najlepiej doradzi co i jak w szczególności jeżeli chodzi o jak najlepszy materiał z którego mają być wykonane. Ja swoje kupowałam w Andrychu www.andrych-okna.com.pl i mogę ich zdecydowanie polecić. Panowie znają się na rzeczy.

Rozenek

Jeśli chodzi o okna to uważam, że Drutex ma bardzo dobrą ofertę. Te okna, zwłaszcza pcw iglo energy pasują zarówno do domów, jak i mieszkań. Dodatkowo wszystkie współczynniki sprawiają, że okna dobrze izolują, również od hałasu.

amadeusz83

Mi osobiście podobają się okna bardziej rustykalne, z jasnego drewna, szachowane z kilkoma przejściami :)

propek123

Ja mam okna, które montowali mi z Okna Koncept z Krakowa (tutaj telefon jak ktoś chce - 12 290 70 98) i jestem bardzo zadowolony. Obserwowałem i wiem, że to profesjonaliści.

gasiorek

Mnie do firmowych okien Budvar przekonał pracownik przedstawicielskwa Budvar z Poznania, z ul. Obornickiej 229. Najpierw oglądaliśmy różne okna w salonie a potem doradzał nam jakie rodzaje okien w której części domu założyć. Wyjaśniał, gdzie ważnejsza jest ochrona przed hałasam a gdzie przed wiatrem i mrozem.Zrobił to na prawde profesjonalnie.

kejsi

Co racja to racja, wybór może przyprawić o zawrót głowy. Chociaż z drugiej strony dobrze, że mamy w czym wybierać. Mnie się ciężko było zdecydować dlatego poprosiłam o fachowe porady panów ze styleline. Doradzili bardzo dobre okna Drutex, za co jestem im bardzo wdzięczna.

dekodom555

Czy warto inwestować w okna antywłamaniowe, czy jeszcze poczekać aż może jakaś nowość wejdzie na rynek?

Czternascie

Ja czekam i na początku tygodnia koniecznie kontaktuje się z marką Rydygier Okna i Drzwi - oni jako pierwsi wprowadzają wszelkie nowości, a ceny mają naprawdę przystępne. Jestem ciekawa, ci mi zaproponują odnośnie tej stolarki okiennej...

arganzac

Drutex jesli szukasz okien tanich i na najbliższe kilka lat. Budvar bardzo sie promują ale okna maja z półki dosyć nisko osadzonej, co nie znaczy ze sa złe. Cześć ich okien reprezentuje sobą całkiem przyzwoity poziom. Oknoplast - pólka wyżej zarówno jeśli chodzi jakość jak i cenę - chociaż z tym drugim bym nie przesadzał. Petecki - również solidna marka z półki wyżej Eco-okna wbrew pozorom maja dobra sprzedaż i nie najgorsze parametry jeśli chodzi o okna ale na tych przekrojach na których pracowałem widać było wiele niedociągnięć.

KajteK1

Ja jestem zadowolony z okien, które mam. Kupiłem u lokalnego sprzedawcy w moim mieście i wcale nie drożeń niż w dużym sklepie. Wspierajmy polski handel :)

KarolinaKala

http://stolmar24.com/jakie-okna-wybrac/ tutaj jest bardzo fajny artykul czym sie kierowac na co zwrocic uwage przy wyborze okien do domu. Ja mam od nich wlasnie okna, jestem zadowolona. Producent jets z Bydgoszczy, wiec mozna sie bezposrednio skontaktowac, posiadają certyfikaty UE, rzetelna firma, fachowy mozntaz.

Anja75

Ja mam okna z hanbud. Ale marka to jedno. Tzn. - chwale sobie te małe, nie dużych producentów bo tam robi się masówke. Ale warto uwagę zwrócić także na sam montaż bo nawet najlepsze okna jak zamontuje je pan Edek który nie ma o tym pojęcia nie zdadzą egzaminu.

EdwardY

Tzeba czytać specyfikację okien, bez dwóch zdań. Dwa popytać znajomych jakich używają. Trzy zadbać o dobry montaż, który tak samo jest ważny, jak same okna.

ZbyszekHe

Dzień dobry, Chciałbym poznać Waszą opinię na temat tego czy wybrać okna drewniane czy plastikowe? Bo z kim nie rozmawiałem to jedni mówią tylko drewniane a inni tylko plastikowe. Zależy mi na tym, żeby były szczelne i nie przepuszczały hałasu z zewnątrz. Pozdrawiam Zbyszek

Demolka

zobacz sobie okna z Monstal tutaj mozna sobie podejrzec jak działają cale systemy okienno drzwiowe na wiekszych obiektach, Monstal ma bardzo dobra stolarke aluminiowa http://monstal.com.pl/Systemy-okienno-drzwiowe#s

Luiza555

Bardzo polecono mi tą firmę. http://mkokna.com/ Czy może ktoś ma te okna?

mopka92

Odpowiednie do waszych potrzeb okna dobiorą wam także w http://urzedowski.pl/produkty/okna-drewniane/ :) Ojj, znają się na rzeczy:) Mają naprawdę rewelacyjne rozwiązania z zakresu stolarki okiennej.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja