Forum

Porady ekspertów - Wnętrza bez tajemnic - na pytania odpowiada Joanna Korpulska

Forum eksperckie

Jak pomalować maleńką sypialnię?

duza1

Witam! Proszę o radę jak pomalować ściany? Pokoik jest kwadratowy(260cmx280cm) z maleńką wnęką(30cmx140 cm) po lewej stronie od wejścia. Na wprost drzwi jest okno(120 cmx150cm) wychodzące na płd.wsch. Meble będą w kolorze jasnego dębu - dąb kanadyjski(kronospan). Po lewej stronie we wnęce stanie łóżko 140cmx200cm. Na ścianie z oknem, po jego lewej stronie będzie komoda( w rogu). Po prawej stronie ma być szafa prawie na całą ścianę, wchodząca w światło okna jakieś 10 cm i w światło drzwi 30cm - niestety! No i co ja mam zrobić teraz? W grę wchodzą takie kolory: natchnienie, babie lato, orzech ameryk. itp., może jakieś wrzosy. Te ciemniejsze oczywiście na jedną ze ścian, tylko którą? Czy tą we wnęce- wezgłowie łóżka, czy na dużej ścianie wzdłuż łózka, czyli po lewej stronie od wejścia a na przeciwko szafy? Odległość łóżka od szafy to ok.70 cm. Dziękuję za uwagę i proszę o pomoc. Pozdrawiam! Duża1

joannamichalska

Witam, Proponowalbym na wezglowiu lozka wprowadzic inny kolor. Mam kilka pytan w jakim kolorze jest podloga i drzwi, Czy szafa bedzie miec drzwi przesuwne czy otwierane?Pdzial jaki bedzie na 2 czy 3. Pozdrawiam JMD

duza1

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź Pani Joanno! Podłoga to parkiet dębowy pomalowany lakierem bezbarwnym i położony równolegle do wejścia. Drzwi są białe-zwykłe z szybą, bo nie ma jak zamontować przesuwnych. Z szafą jeszcze kombinuję. Jeśli przesuwna to dzielona na 2+ poziomy pas szkła szarego, ale boję się, że "zabierze" za dużo okna ( ok.25 cm w świetle). Otwierana natomiast dzielona na 3+pas. Szerokość szafy to 140 cm, więc drzwi dość wąskie, ale znowu dzielona na 2 mogłaby się nie otworzyć do końca - każdy centymetr liczę, ha, ha! Co Pani na to? Pozdrawiam serdecznie! Duża1

joannamichalska

Witam, A moze tak sciac przy koncach te szafe tak zeby nie wchodzila na swiatlo okna. Moze takie polaczenie tajemniczy ogrd i pastelowa brzoskwinia lub babie lato z pastelowa orchidea. Pozdrawiam JMD

duza1

Witam Pani Joanno! Jeśli chodzi o szafę, to nie ma wyjścia chyba, bo szerokość tj. głębokość jest minimalna jaka może być i skosy odpadają. Zdecydowaliśmy się na otwieraną, dzieloną na 3, ponieważ będzie płytsza o 10 cm od przesuwnej, a to dużo w tym pokoju! Brzoskwiniowy miałam do tej pory w "dyżurnej" sypialni i mam już niechęć do takich odcieni, ale druga wersja kolorystyczna jest super! Bardzo dziękuję za wszystkie rady! Serdecznie pozdrawiam! Duża1

duza1

Pani Joanno! Sypialnia już pomalowana! Wnęka w szarości a reszta ścian na kremowo...no i jest cudnie, nie mogę się nacieszyć tak jest przyjemnie. Na meble czekamy, bo był problem techniczny z obrzeżem do płyty meblowej(wypuścili na rynek nowy kolor a nie ma pasującego obrzeża :( ) Pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja