Forum

Porady ekspertów - Wnętrza bez tajemnic - na pytania odpowiada Joanna Korpulska

Forum eksperckie

Jak zaaranżować sypialnie z garderobą??

Lysa89

Pani Joanno, proszę o pomoc.. niedługo będę robić własną sypialnie z garderobą. mam na nią wstepny plan (który opisalam w mojej galerii i sporządziłam mały zarys w programie Ikei a następnie w Paincie. niestety nie wiem co sie z czym je ;) co powinno byc w jakim kolorze a także jakie dobrac dodatki i z czego zrobione. Leżąc w łóżku będe widziala za oknem zachodzące słonce zamiast wschód niestety chyba inaczej sie nie da zrobić bo bedzie złe przejscie od drzwi. wiec chyba musi tak zastac(?) Proszę o wszelkie rady. W razie czego proszę pytać czego nie dopowiedzialam. Z góry serdecznie dziękuje, Joanna Ł.

Lysa89

Czy ktoś mi może pomóc???

joannamichalska

Witam, Widzę , ze pomysłow cała szafa:) Po pierwsze dobrze Pani czuje jak chodzi o panele faktycznie ciemne ba nawet bardzo ciemne - typu wnege nie marbou/ bo bedzie wchodzic w odcien brazu lub czerwieni a to wtedy nam popsuje pomysl z malinowym kolorem/ z jasnym łózkiem super wrazenie.Stolik nocny w tym samym kolorze co łózko ale moze byc połaczony ze szkalem co doda lekkosci.Do tego dołożylabym chodniczki w kolorze ecru lub kości sloniwej. MAM JEDNO PYTANIE CO DO GARDEROBY czy to ma tak funkcjonowac: 1. scinka odsunieta od sciany o np.1,0m i prostopadle do niej ustawione drzwi przesuwne - tak zeby dostep był z prawej i lewej strony, 2.scianka odsunieta od sciany o 70 cm i do sciany za lóżkiem mają wchodzić elementy drzwi przesuwnych od sciany Co to jest nad łózkiem? Czy oświetlenie bedzie tylko w 2 miejscach tak jak jest na rys./ - bo to sie wydaje malo. Jaki jest kolor stoalrki drzwiowej czy baialy? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz JMD

Lysa89

Dziękuje za odpowiedz:) Ma Pani racje pomysłów mam dużo, ale chciałabym aby wszystko miało ręce i nogi. ;) Tak, dostep do garderoby po obu stronach równolegle do scianki, przez cala szerokośc pokoju. Choc może lepsze by bylo wejście tylko z jednej strony np od okna?? sama nie wiem. nad łozkiem to narysowalam lustro z "okiennicami" bo u kogos na zdjeciach takie widzialam i mi sie bardzos podobaly, i swieczki po bokach. Chyba, że cos innego Pani proponuje umiescic nad łózkiem? a takie lustro w innym miejscu. te dwie malinowe lampki to w garderobie choc na rys. wygladaja ze w pokoju. mam po srodku pokoju tylko jedna wykłuta dziure z żarówka ale wszystko mozna zmienic. napewno chcialabym dużo róznorodnego swiatla i nastrojowego i takiego nad łozkiem dobrego do nauki. Drzwi sa obecnie biale ale beda zmieniane, wiec gdyby mi Pani mogła Powiedzieć w jakim kolorze jaka scian, sufit,drzwi może gdzies ewentualna tapeta ?? Dziękuje i pozdrawiam! Joanna Ł.

joannamichalska

Witam, Dostep po obu stronach do garderoby jest bardzo dobry wtedy gdy jest nas dwoje - każdy ma po połowie.Jeśli garderoba ma byc tylko dla nas to jedno wejscie wystarczy. Okiennko z lustrem nad łóżkiem ciekawe - ale samo lustro czesto nas paraliżuje , krempuje itp.- prosze sie nad tym zastanowic.Jaka jest wielkosc sypailni /szczegolnie ile ma metrow ta scian gdzie ma byc scianka/? W jakim kolorze jest podłoga i z czego? Mam jeszcze inne propozycje do zastosowania nad łóżkiem : 1. http://www.modnetapety.pl kolekcja CABARET - z lewj strony prosze patrzec - mysle o 2 tapecie w 1 rzedzie 2. http://aimdekoracje.pl/naklejki-na-sciane-natura-c-101_107.html naklejka welurowa - super efekt - mysle o kwitnacej wisni 3. http://www.newmedia-art.pl/shop,profiler,147,b2JyYXp5IGRvIHN5cGlhbG5p obrazy tryptyk-2 rzad srodkowe Pozdrawiam JMD

joannamichalska

I JESZCZE 4. http://fabrykaform.pl/panele_dekoracyjne.php taki panel jest bardzo ciekawy a za nim moze byc dlugie lustro:) Pozdrawiam JMD

Lysa89

Tak więc jestem puki co sama:) a lustra mnie nie krępują! chodzilo tylko o to czy to dobry pomysl nad łózkiem. Sypialnia ma wymiary 2.63m na 4.34m ->i to jest sciana na ktorej ma byc ta scianka. a łozko ma 1.80m szer i 2m dlug. wysokosc pokoju 2.35m Pyta Pani o podloge ale jej jeszcze nie ma jest beton i jak pani mówila kupie ciemne panele. naklejki ciekawe. Ma Pani pomysl na scianke i drzwi przesówne tzn z jakiego materialu tworzywo, drewno czy cos innego i zeby bylo w miare tanio. ??? A takze jakie kolory poszczególnych scian i sufitu zeby pasowalo do siebie??? Dziękuje, pozdrawiam Joanna Ł.

joannamichalska

Witam, Czyli ściana na której bedzie stac łóżko to 4,34m - 1,8m/szerokość łóżka/=2,54m - tyle nam zostaje -sugeruje ścianke za łóżkiem zrobić na długość 2,6m czyli po bokach łóżka zostanie 40 cm a wtedy wejscia DO GARDEROBY wychodza po 87 cm. Scianke można wykonać z plyty g-k lub plyty osb - drzwi do garderoby ze szkla matowego /najtańsza wersja szkło oprawione w ramę do szaf przesuwnych. Kolor sćiany za łózkiem wrzos sciany w garderobie jasny popiel sciany boczne jasny róż sufit baiły z łyzkami rózu. Sugeruje sufit przedłużyc na ściany w posatci paska 7cm - w ten sposób pomieszczenie sie podwyższy. Pozdrawiam JMD ps.a jaka decyzja co do sciany lustro czy naklejki czy tapeta?

Lysa89

Natchneło mnie w Obi:) takie drzwiczki jak w linku tylko jasne w kolorze łozka z obu stron. chyba ciekawy pomysł zwlaszcza ze bylby przeplyw powietrza między tymi listewkami. znalazlam takie pojedyncze ponad 2m x 40cm. wiec 4 takie bym kupila jakies zawiasy do tego i by sie zrobilo na szynie, na kólkach albo takie lekko nad ziemią jesli by sie utrzymaly bo ciezkie nie sa. http://www.urzadzamy.pl/zdjecia/spiochblekit.jpg wrzosy,roze fajne ale myslalam o takim kolorze jak to auto: http://www.v10.pl/archiwum/serwis_informacyjny/aktualnosci/ford/fiesta/2008/ford_fiesta_10.jpg do tego czekolada i biel..byle nie za duzo bieli bo nie lubie bialych scian:) moze sufit pastelowy roz. a te sciany jakos w tym różu i czekoladzie z dodatkiem np bialych naklejek? Bardziej szukam u Pani poparcia, lepszego rozwiniecia mojego pomyslu niz czegos nowego(te wrzosy-choc tez fajne) chyba ze jakies inne kolory pasują do koloru tego auta??? Najbardziej zainspirowala mnie ta łazienka: http://www.urzadzamy.pl/metamorfozy-wnetrz/rozowa-rewolucja,5449_1244.htm i jest piekna z tym rózem i bielą ale w pokoju bylo by za duzo bieli jak dla mnie, może inaczej.. co polaczyc z takim rolorem rózu, jasnymi drewnianymi drzwiczkami i łozkiem??? aby bylo cieplo i przytulnie ale nie bialo!!:) Moge dac bialy fotel, chodniczek czy inne dodatki ale nie sciany..a cale w takim kolorze to byla bym przesada wiec potrzebuje dodatkowego koloru scian-jakiego? nad łozkiem albo naklejka albo tapeta.. ale jakie to nie wiem jak sie koloru scianki nie ustali :) chyba ze cale sciany tylko delikatniejszy roz (tak jak w tej lazience) a na to biale pasy aby nie bylo zbyt rózowo?? ani zbyt bialo Pozdrawiam, Joanna Ł.

Lysa89

I przepraszam, że tak mieszam.. pewnie Pani nie rozumie co pisze nawet:) ale mam ogromny mętlik w głowie:) ma być z rózem, slodko, cieplo, pasowac do jasnych drewnianych drzwiczek i lozka i bardzo ciemnych paneli. i tyle:) teraz udalo mi sie to prosciej napisac:)

joannamichalska

Witam, Troche metlik jest ale teraz juz wiem czego Pani oczekuje. Mysle że pomysł z drzwiami z OBI jest bardzo dobry. Sciane za łóżkiem pomalowalbym na róz taki jak w łazience a sciane tylnia tam gdzie jest garderoba na czekolade - bedzie ten kolor i tak przebijal przez drzwi. Boczne sciany w kolorze jasnego różu a sufit biały z kropla różu ze scian/ pewnie jakies 2 łyzki farby beda potrzebne/. Łózko przykryłabym narzuta w jasnym rózu a na niej poduszki czekoladowe. Nad łózkiem naklejki białe. ps.a co z lampami mozna wybrac takie z abazurkami czekoaldowymi albo isc w forme szklana http://www.leroymerlin.pl/produkty/lampa-wiszaca-square,1252649575,1252384987.html i co z kinkietami po bokach? prosze pamietac takze o oswietlaniu w garderobie Pozdrawiam JMD

Lysa89

Zastosowałam sie do koloru scian,narzuty,poduch, dodalam te drzwiczki... i wkleilam do mojej galerii... niech Pani oceni? Mi sie podoba:) myslalam ze wyjdzie za różowo ale wyglada całkiem całkiem:) Dziękuje tylko pytanie co z drzwiami?? mysle ze beda proste w formie ale w jakim kolorze?? jasny,ciemny braz? a moze pomalowac na kolor scian zeby sie stapiały z tłem?? Lampy to chyba juz jakies wymysle:)..albo sie doradze w pozniejszym czasie. na stoliki przy łozku myslalam o takich beżowych lampkach co sie włacza/wylacza dotykajac podstawki. Co do stolików mówila Pani aby były w kolorze łozka(a za razem drzwiczek) ale własnie pomyslałam o przeźroczystych plastikowych, dobry pomysł?? :) nadały by jakies lekkości.. Aaa..jeszcze myslałam o oknie... aby do okna dac np biale rolety. a zamiast tradycyjnych zasłon zamontowac cos w stylu rolety rzymskiej..zeby tylko na noc spościć na dół.. Dziękuje, tym razem mnie Pani zrozumiała:) Pozdrawiam Joanna Ł.

joannamichalska

Witam, Drzwiczki do szafy moga byc pomalowane na bialy z kropla różu najlepiej zeby to był lakier mat. Stoliczki plastikowe - super tylko jaki kolor. Rolete rzymska proponowalabym w kolorze płótna -:) A co z oswietleniem? Jak idzie jaki postep prac/ Pozdrawiam JMD

Lysa89

Dzień dobry:) Nie chodzilo mi o drzwiczki do garderoby bo je pozostawie niezmienione. ale o drzwi do pokoju jakie maja być, w jakim kolorze? stoliki plastikowe myslalam przezroczyste bezbarwne. postep idzie przy Pani pomocy ale na razie w kierunku samego projektu... gdyż myślimy jeszcze o kominku i poprowadzeniu rur po pomieszczaniach, dlatego postep puki co 0% ale najważniejsze ze jest zamysł:) z oswietleniem jeszcze sie okaze... Życzę Wesołych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych! :) Pozdrawiam; Joanna Ł.

joannamichalska

Witam, Drzwi proponuje jasne zeby kontrastowały z podłoga :) np. http://www.classen.pl/www/pl/drzwi-andromeda-nowosc,d,7,31,1518.html#item-two kolor IRDIUM LUB http://www.classen.pl/www/pl/drzwi-tetyda,d,7,31,1325.html kolor IRIDIUM lub http://www.dre.pl/pl/drzwi-ramowe/category/15-vetro.html DAB SZARY RYFLA Pozdrawiam i zycze Radosnych i Spokojnych Swiat PS. A GDZIE TEN KOMINEK I JAKI W JAKIM STYLU?

Lysa89

kominek będzie w salonie. prace z sypialnia rusza najprawdopodobniej dopiero w sierpniu nie prędzej:( musze czekac.. mam pomysł na lampe. tata zrobi mi ze sklejki. ja pomaluję na brązowo, wywierci sie okrągle otwory w srodku i zawiesi w nich krysztalki w ksztalcie kropli:) drzwi mi sie podobaja jednak chyba znajdę jakas tańsza wersje:) Pozdrawiam, Joanna Ł.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja