Forum

Porady ekspertów - Wnętrza bez tajemnic - na pytania odpowiada Joanna Korpulska

Forum eksperckie

Jak zamaskować drzwi na ścianie???

kasienka27

Witam! Mam pewien problem... Otóż, mieszkam w domu, który nie jest mój. W sypialni na ścianie są drzwi, które prowadzą do innego pokoju (zaznaczam, że z tych drzwi nikt nie korzysta). Do tej pory jakoś mi nie przeszkadzały, bo były zastawione ogromną szafą, więc były niewidoczne. Jestem na etapie zmiany mebli. Będą one stały na innej ścianie, a na tamtej zostanie paskudny widok - stare drzwi. Niestety nie mogę ich ani usunąć, ani położyć na tej ścianie płyt karton-gips (choć byłoby to najlepsze rozwiązanie). Jedynym wyjściem jest udekorowanie ściany tak, aby zamaskować drzwi...tylko jak?? Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu, mam nadzieję na ciekawe pomysły, bo ja mam pustkę w głowie, a myśl, że te drzwi mogłyby straszyć mnie po przebudzeniu, spędza mi sen z powiek. Z góry serdecznie dziękuję.

polakita

Odnowić drzwi i będą wyglądały jak fajne tajemnicze przejście ;) odmalowanie drzwi jest dość proste, tylko zdzieranie starej farby pracochłonne. Sama mam w domu marokański dywan - kilim, coś takiego bardzo ładnie wygląda na ścianie. Jeśli nie masz akurat marokańskiego kilimu tej wielkości - kup jakiś fajny materiał i go zawieś na drzwiach. Zależy z czego są te drzwi, płaskie czy nie, bo widziałam aranżacje z fototapetą - super. Ale to wyjdzie tylko na płaskich.

Lulelly

Możesz kupić materiał w dowolny wzór, który pasuje do twojego pokoju i naciągnąc to na blejtram. Rozwiązanie tanie i efektownie. A w razie potrzeby drzwi będzie można odsłonić.

marylka80

Ja tez mysle ze pomysł z tapeta byłby najlepszy i pewno najtanszy... Tylko pytanie jakie to drzwi :)

joanna_zebala

EWENTUALNIE MOŻNA JE PRZYSTAWIĆ PARAWANEM, ALBO KUPIĆ CIEKAWĄ OKLEINĘ I OKLEIĆ CAŁE. JA OSOBIŚCIE ZROBIŁABYM JE NA STYL ŚRÓDZIEMNOMORSKI NIE PRZYKRYWAJĄC NICZYM. DRZWI NALEŻY OCZYŚCIĆ ZE STAREJ FARBY ŚCIERAJĄC JĄ ALE NIE DO KOŃCA - NALEŻY POZOSTAWIĆ PRZEŚWITY FARBY I DREWNA WTEDY ZYSKUJĄ TEN STYL. PONADTO DO DRZWI MOŻESZ POWBIJAĆ GWOŻDZIKI I POZAWIESZAĆ NA NICH ROZMAITOŚCI - W ZALEŻNOŚCI CO LUBISZ - ZIOŁA, OBRAZKI, OZDOBY :) POZDRAWIAM

zabiegana

Można nałożyć na drzwi tej samej wielkości lustro naklejone na płycie lub mniejsze lustro a większa płyta będzie dla niego ramą.

Asik123

Nie musisz zabudowywac całej sciany płytą kart-gips. Tylko obudowac same drzwi. Stelarz zawsze można zdemontować. Płyte możesz pomalować lub okleic tapeta.

joannamichalska

Witam, Dobrym sposobem na zamaskowanie drzwi jest naklejenie fototapety, ktora w ciekawy sposób wzbogaci wnetrze i jednocześnie doda uroku.Proponuje np: http://www.newmedia-art.pl/shop,show,2528 http://www.newmedia-art.pl/shop,show,1921 Pozdrawiam JMD

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja