Forum

Porady ekspertów - Wnętrza bez tajemnic - na pytania odpowiada Joanna Korpulska

Forum eksperckie

Kolor ściany

ploter

Witam Chciałam się poradzić w sprawie doboru koloru ściany . Kupiłam wypoczynek ( narożnik , fotel , puf ) firmy Puszman w tkaninie leo new kolor musztardowy - siedzisko i boki , spód kolor czekoladowy brąz . Meble ( komoda , stół , krzesła , stolik kawowy ) sa w kolorze rudy brąz . Podłogi to panele jasny klon .Teraz mam problem z doborem koloru ściany . Zrobiłam bład malując ścianę , na której stoi narożnik na kolor meksykańskie chilie - wyszedl jasny ceglasty i wygłada to okropnie . Proszę o poradę . Pozdrawiam Lidka

joannamichalska

Witam, Proponowałabym kolor jasnego beżu i jasnej oliwki na ściany do salonu. Czy kuchnia w galerii to istniejaca? Prosiłbym o jakies fotki tych mebli - bedzie zdecydowanie łatwiej podsunąc jakis pomysł. Pozdrawiam JMD

ploter

Witam Wstawiłam zdjęcia z części wypoczynkowej pokoju dziennego,jak wspominałam wypoczynek jest kol.musztardowo brązowy obity tkaniną szenilową ,która w zależności od światła ma różny kolor ,podobnie jak aksamit.Meble są w kol.rudy brąz.Jaki będzie najklepszy kolor dla ściany,na której stoi wypoczynek,jakie dodatki beą pasowały,poduszki itp. Proszę o poradę Lidka

ploter

Kuchnia jest połączona z salonem,zdjęcia z pierwszej galerii

joannamichalska

Witam, Teraz już wiem oliwka juz jest wiec nie ma co jej wkładać na ściany. Czy ściany obok ceglanej- chilli to biały kolor? Sugeruje pomalować zaczynając od rogu jasna ściany na szerokość 1 wąskiej poduchy a na ścianie chilli na szerokość 2poduszek narożnikowych na kolor ciemnego beżu. A dokładnie chodzi o taki kolor jak macie w podłodze tylko najciemniejszy. Pozdrawiam JMD

ploter

Jasna sciana na kremowy.Z jakim kolorem połączyć ten beż?W galerii kuchni jest widoczna jadalnia ,która również stanowi całość(kuchnia,jadalnia i częśćwypoczynkowa) odzielone są filarami bądż ścianką(kuchnia i jadalnia).Obicia krzeseł mają kolor ciemny krem troszke beżu i rudości ;na jaki kolor pomalować to pomieszczenie ? Co do saloniku jakie pasowałyby dodatki,poduszki i jeśli obraz to jaki? Lidka

joannamichalska

Witam, Osobiscie nie jestem za obrazem nad naroznikiem bo juz duzo dzieje sie w tym salonie - predzej za lustrem .Proponuje kolor ecru na wszytkie pozostałe ściany tylko we wspomnienym kacie zastosowanie ciemnego bezu/taki jak jest najciemniejszy kolor podłogi/. Dodatki osłonki na doniczki jasny bez podchy na narozniku 2 w tym samym kolorze lub zupelnie inny zestaw kolorystyczny ciemna sliwka lub pomarańcz. Pozdrawiam JMD

ploter

Witam Bardzo dziękuję za porady.i proszę o dalsze. Wspomniała Pani o lustrze ,tylko w jakiej ramie ,złotej?ściana jest długa ma 6m.lustro miałoby wisieć nad narożnikiem ,a co z resztą wolnej ściany? Pozdrawiam Lidka

ploter

Pani Joanno Zapomniałam dodać ,że kinkiet i żyrandol mają kol.części metalowe -srebrny mat,a klosze ecru,więc czy złote ramy lustra nie będą się "gryzły" Lidka

joannamichalska

Witam, Jak ściana jest długa to dobrze lepiej dla lustra, które powinno sie znaleźć w układzie poziomym po środku narożnika. Koniecznie należy wymienić żarówki bo są energooszczędne i psuja kształt kinkietu - widać to w galerii:). Co do koloru ramy osobiście jestem za srebrem matowym. Ale mam pytanie jakie są firany i zasłony w salonie ? I z czego jest karnisz? Pozdrawiam JMD

ploter

Witam Pani Joanno ,wszystkie karnisze są drewniane ,widać to w kuchni i są właśnie w takim kolorze (jak meble),metalowe części kinkietów miały pasować do uchwytów w meblach kuchennych.Wiem,że to mały galimatias ale narazie tak musi zostać.Uchwyty przy stoliku tv,komodzie ,rama obrazu w jadalni mają kolor starego złota .Firanki są z organtyny w kol.ecru -krem.Ale będą wymieniane napewno na długie proste białe albo ecru. Jak będzie pokój pomalowany ,zrobię zdjęcia okien bez firan i może wtedy będzie można coś doradzić. Trudna sprawa ,prawda? Pozdrawiam serdecznie Lidka

joannamichalska

Witam, Czyli rama do lustra ze starego złota. Firany nie mogą być białe ani ecru / wszytko zleje/ do scian ecru i bezowych trzeba bedzie o innym kolorze pomyslec. Załony mogly byc ze starego zlota co dodaloby prestizu. Pozdrawiam JMD ps. czekam na fotki z pomalowanego salonu wtedy dobierzemy firanki.

ploter

Witam Pani Joanno dziękuję za wszystkie porady ,odezwę się po malowaniu. Serdecznie pozdrawiam,życzę mile spędzonych WALENTYNEK. Lidka

joannamichalska

Dziekuję i nawzajem. JMD

andziks

Tutaj proszę -http://naklejkomania.eu/tryptyki/26459-tryptyk-do-salonu-kuchni-obraz-ziola-kuchnia-12205.html 

Może nie jest to coś szczególnie oryginalnego, ale moim zdaniem wygląda to genialnie. I docelowo można w ten sposób uzyskać coś naprawdę wyjątkowo estetycznego. Teoretycznie - można odpowiednie dopasować pod każdy styl. 

Odpowiedz w temacie

Kolor ściany

Edytuj wypowiedź

Kolor ściany

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja