Forum

Porady ekspertów - Florystyka czyli sztuka układania kwiatów - na pytania odpowiada Monika Kudłacz

Forum eksperckie

kwiaty na stół młodej pary

MajkaMar

Witam Panią serdecznie i niezmiernie się cieszę że Pani tu jest:) bo choć jestem deccorianką już dość długo to nie wiedziałam że w temacie układania kwiatów też można tu coś znaleźć. Zobowiązałam się do przystrojenia stołu na weselu córki i mam już ogólną koncepcję co do kolorów tkanin i dodatków, boję się tylko czy poradzę sobie sama z ułożeniem kwiatów bo nigdy tego nie robiłam a chciałabym bardzo mieć tu swój własny wkład i nie korzystać z usług kwiaciarni. Mam duży ogród i posadziłam w nim 50 białych mieczyków,sporo białych, pomarańczowych i czerwonych jaskrów a także zawilce białe, różowe i niebieskie z nadzieją ze zakwitna do 30 lipca i bede mogła je wykorzystać. Mam też bluszcze i cos podobnego do sparagusa. Stół ma być przybrany jasno pomarańczową tkaniną i maja być na nim świece w białym szkle, a na brzegu ma być dość długa ok 50 - 60 cm kompozycja kwiatowa. Chcę to zrobić na mokrej gąbce, myslałam zeby ja włożyc na jakieś płaskie naczynie, np podstawka pod toczek plastikowy. Kwiaty chyba głównie białe z akcentem pomarańczowym i żielonymi dodatkami. Proszę o opinię czy to dobry pomysł i czy są jakieś specjalne metody mocowania kwiatów w gąbce czy po prostu je tam powtykać sensownie? Dam radę?

monikakudlacz

Dzień dobry, Ceniąc Pani zapał do samodzielnych działań florystycznych, polecałabym użycie małych szklanych wazoników zastawionych w ciągu na długości tych 50-60 cm. Będzie Pani łatwiej złożyć mały bukiecik i umieścić go w wodzie. Ciasno zestawiony rządek takich bukiecików utworzy podłużną kompozycję, do której można dołączyć spływające ze stołu bluszcze, przy okazji będą trochę maskowały naczynia. Myślę, że w kwestii naczyń inspirujące mogą być odwiedziny Ikea. Co do roślin proponowałabym użycie małych jaskrów, mieczyki są dobre do dużych, strzelistych kompozycji. Pozdrawiam i życzę powodzenia. MONIKA

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja